Sportas

2013.07.28 17:35

F-1: Vengrijos GP laimėjo L. Hamiltonas

f-1.lt2013.07.28 17:35

Vengrijos GP lenktynes laimėjo ir pirmąją savo pergalę šių metų „Formulės-1“ čempionate iškovojo „Mercedes“ komandos pilotas Lewisas Hamiltonas.

Vengrijos GP lenktynes laimėjo ir pirmąją savo pergalę šių metų „Formulės-1“ čempionate iškovojo „Mercedes“ komandos pilotas Lewisas Hamiltonas.

Iš paskos britui finišo liniją kirto puikiai vienu mažiau sustojimo taktiką išnaudojęs Kimi Raikkonenas iš „Lotus“, paskutiniuose ratuose atlaikęs didžiulį „Red Bull“ lyderio Sebastiano Vettelio spaudimą.

Ketvirtoje vietoje finišą pasiekė kitas čempionato lyderių atstovas Markas Webberis. Iš dešimtosios vietos po gedimų kvalifikacijoje startavęs australas puikiai pasinaudojo pradžia kietesnėmis padangomis, tačiau pabaigoje nutraukė spurtą, kaip panašu, komandos palieptas.

„Ferrari“ lyderis Fernando Alonso šį kartą liko savo pagrindinių konkurentų šešėlyje. Greičiu „Scuderia“ šiandien nekonkuravo su „Mercedes“, „Lotus“ ir „Red Bull“ pilotais, tačiau sugebėjo išsaugoti penktąją vietą tobulai atliktų taktinių sprendimų dėka.

Labiausiai po šių lenktynių krimstis turėtų Romainas Grosjeanas iš „Lotus“. Prancūzas kurį laiką atrodė rimtas pretendentas į pergalę, tačiau užstrigęs už S. Vettelio jis ėmė važiuoti kita taktika, dėl ko pateko į grupę kitų sportininkų ir neišvengė incidentų. Už trasos kirtimą jis buvo nubaustas pravažiavimo boksais bauda ir finišą pasiekė tik šeštas. Sportininko gali laukti ir daugiau sankcijų, nes po lenktynių dar bus nagrinėjamas jo apsistumdymas su Jensonu Buttonu iš „McLaren“, užėmusiu septintąją vietą.

Pagaliau švęsti gali „Williams“ komanda, tik dešimtosiose sezono lenktynėse atidariusi savo šių metų taškų kraitį – Pastoras Maldonado finišavo dešimtas. Deja, palyginus su praėjusiais metais ekipos pasiektais rezultatas, tarp kurių buvo ir pergalė lenktynėse, tokia jos padėtis dar tikrai nedžiugina.

Antros iš eilės lenktynės nesėkmingai susiklostė L. Hamiltono komandos draugui Nico Rosbergui. Vokietis pirmuosiuose posūkiuose buvo išstumtas iš trasos ir nukrito į antrąjį dešimtuką. Vėliau „Mercedes“ pilotas buvo pakilęs į taškais apdovanojamas pozicijas, tačiau paskutiniuose ratuose sustojo šalikelėje ir pasitraukė iš kovos.

S. Vettelis po dešimties etapų lieka „Formulės-1“ čempionato lyderiu. K. Raikkonenas, atsiliekantis 38 taškais, susigrąžino antrąją vietą, vienu tašku už savęs palikdamas F. Alonso. Prie pagrindinių vokiečio konkurentų prisijungė ir lenktynes laimėjęs L. Hamiltonas, tačiau jam iki lyderio trūksta 48 taškų.

„Formulės-1“ čempionate dabar stoja keturių savaičių pertrauka. Kitas etapas – rugpjūčio 25 d. Belgijoje.

Lenktynių rezultatai:

1. Hamiltonas (3)

2. Raikkonenas +10.9 (2)

3. Vettelis +12.4 (3)

4. Webberis +18.0 (3)

5. Alonso +31.4 (3)

6. Grosjeanas +32.2 (4)

7. Buttonas +53.8 (2)

8. Massa +56.4 (3)

9. Perezas +1 ratas (3)

10. Maldonado +1 ratas (3)

11. Hulkenbergas +1 ratas (3)

12. Vergne +1 ratas (3)

13. Ricciardo +1 ratas (2)

14. van der Garde +2 ratai (3)

15. Picas +2 ratai (2)

16. Bianchi +3 ratai (3)

17. Chiltonas +3 ratai (3)

Nefinišavo:

18. di Resta

19. Rosbergas

20. Bottas

21. Gutierrezas

22. Sutilas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt