Sportas

2018.08.21 09:20

Velomaratone – stilinga „karvė“ ir dramatiškas sportininkų finišas

LRT.lt2018.08.21 09:20

Velomaratonas devintąjį kartą išjudino Lietuvos sostinę. Bemaž 9000 dalyvių ir šventės svečių susirinko Seimo rūmų aikštėje stebėti ir dalyvauti didžiausioje dviračių fiestoje Baltijos šalyse. Velomaratone susikovė ne tik dviratininkai profesionalai, tačiau buvo galima pamatyti ir stilingas „karves“, ir itin dramatišką finišą bei, žinoma, pirmuosius mažųjų čempionų startus.

Itin pakili šventinė nuotaika tvyrojo trasoje, besidriekusioje gražiausiose Vilniaus gatvėse, ir velomiestelyje, kuriame veiksmo buvo kartais gerokai daugiau nei pačioje trasoje.

Tarp sportininkų – atkakli kova

Itin karštą atmosferą velomaratone žadėjo ne tik oro prognozės, tačiau ir iš anksto numatyta atkakli kova tarp geriausių Lietuvos dviratininkų.

100 kilometrų „Toyota SPORT“ važiavimą laimėjo 26 metų Eimantas Gudiškis, pernai buvęs septintas. Dešimt ratų Vilniaus gatvėmis sportininkas įveikė per 2 val. ir 18 minučių. Tai – beveik trimis minutėmis greičiau nei pernai metais. Šio važiavimo paskutiniuose metruose krito, tačiau atsistojo ir vesdamasis dviratį šalia finišą pasiekė pėsčiomis.

Antrąją vietą užėmė Justas Beniušis (2:21:00), pernai buvęs taip pat antras, trečiąją Gediminas Kaupas (2:21:00). Antrąją ir trečiąją vietas skyrė vos kiek daugiau nei viena šimtoji sekundės.

50 kilometrų moterų važiavime greičiausia buvo 29 metų Ernesta Tubytė  (1:21:01,046). Antrąją vietą užėmė Svajūnė Kyburytė-de Bruijn (1:21:01,632) nuo pirmosios vietos atsilikusi tik šešiomis šimtosiomis sekundės. Trečioji vieta teko 29 metų Tatjanai Petrauskienei (1:21:03).

„Toyota Semi-Sport“ važiavimo nugalėtoju tapo šiaulietis Artūras Buivydas, 50 km trasą įveikęs per 1 val.14 min. 23 sek. Antrąją vietą užėmė Kęstutis Patinskas (1:14:28), trečioji vieta teko Renatui Kalvaičiui. Jis trasą įveikė per 1 val. 14 min. 29 s.

Iš viso prie starto linijos stojo net 400 lenktyniauti sumaniusių sportininkų, tai net 100 dalyvių daugiau nei 2017 m. velomaratone.

Organizatorių nuotr.

Paspirtukai ir riedučiai

Jau antrąsyk velomaratono istorijoje į trasą išriedėjo „Terrasport“ paspirtukų, riedlenčių ir riedučių entuziastai. Jie turėjo įveikti pustrečio kilometro trasą. Šių šiuo metu itin populiarėjančių priemonių entuziastų susirinko kiek daugiau nei keli šimtai.

Kitąmet planuojama dar aktyviau kviesti šių riedėjimo priemonių entuziastus ir profesionalus riedėti jubiliejiniame 10-ame velomaratone.

Aktyviausia bendruomenė

Užusaliai tapo aktyviausia devintojo velomaratono bendruomene. Didžiausioje Lietuvoje dviračių šventėje mynė net 192 Užusalių bendruomenei atstovaujančių piliečių.

Užusalių bendruomenė džiaugsis jau ketvirtuoju riedlenčių parku, kurį kasmet velomaratono drauge su „Amway“ dovanoja mažiems Lietuvos miestams ir miesteliams.

Jauniausias dalyvis

Jauniausiu velomaratono dalyviu tapo vos šešiolikos dienų sulaukęs mažasis čempionas.

Justui Lingiui, gimusiam šių metų liepą, sekmadienį ministras Aurelijus Veryga įteikė jauniausio velomaratono dalyvio prizą ir vaikišką dviratį.

Nugalėtojas prizo atsiimti atkeliavo ant tėčio rankų. Velomaratono organizatoriai tikisi mažąjį dalyvį su laimėtu vaikišku dviratuku ir šalmu sutikti prie kitų metų vaikų važiavimo starto.

Organizatorių nuotr.

ERGO mėgėjų važiavimas

Pats didžiausias ir įspūdingiausią minią sutraukiantis važiavimas vyko po pietų, kai su dviračiais  kiek daugiau nei 6 tūkst. dalyvių stojo prie ERGO mėgėjų važiavimo starto. Prie starto linijos stojo ir susirinkusius dalyvius sveikino ir sostinės meras Remigijus Šimašius.

Gausiausią komandą, kaip ir pernai subūrė ERGO draudimo grupė. Dviračiais važiavo net 192 jos atstovai.

Antrąją vietą tarp gausiausių komandų užėmė SEB (64 dalyviai), trečiąją – „Adminral club“, prie starto linijos surinkusi 59 dalyvius.

Stilingiausias velomaratono dalyvis – „karvė“ iš kaimo su mažąja drauge

Stilingiausiu velomaratono dalyviu buvo išrinkta žavinga pora, kuri nusprendė persirengti „karvėmis“. Trasose „karvių“ duetas visiems žiūrovams dalino komplimentus bei itin šmaikščiai komentavo savo pačių važiavimą.

Velomaratone, kaip kasmet, pasirodė ir praėjusių metų stilingiausia dalyvė Miglė. Šiemet šventės dalyvius stebinusi itin įspūdingu astronautės kostiumu. Jos dviratis šįkart pavirto į „Space X“ raketą, o ji pati į ryškią astronautę.

Organizatorių nuotr.

Velomaratono miestelis – erdvė, kurioje gausu veiksmo

Seimo rūmų aikštėje trumpam įsikūręs velomaratono miestelis kvietė dviračių šventės dalyvius kokybiškai praleisti laiką tarp važiavimų.

Dalyviai galėjo išbandyti saugos diržų efekto imitavimo įrenginį, kuris judėdamas žemyn 13–15 km/h greičiu tarsi trenkiasi į kliūtį ir įsitikinti, kaip svarbu naudoti transporto priemonių saugumo priemones.

Rimanto Kaukėno paramos fondas šventės dalyvius kvietė atlikti gerą darbą – mainais už kineziterapeutų atliekamą masažą paaukoti sunkiai sergantiems vaikams.

Itin daug susidomėjimo sulaukė ir Lietuvos policijos erdvė, kur mažieji šventės dalyviai ir ne tik galėjo iš arti pamatyti policijos vadavietę ir stebėti, kaip dirba policija didelių renginių metu.

Dešimtajame velomaratone dalyvavo tūkstančiai dalyvių: beveik 7 tūkst. ERGO mėgėjų važiavime, beveik 1,5 tūkst. mažųjų čempionų vaikų važiavime, daugiau nei 400 sportininkų bei daugiau nei 150 entuziastų „Terrasport“ riedučių, paspirtukų ir riedlenčių važiavime.

Net 30 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų rūpinosi viešąja tvarka renginio metu.

90 apsaugos darbuotojų dirbo trasoje renginio metu. 3 GMP ekipažai bei 5 medikai su dviračiais („velomedikai“), palaikydami radijo ryšį su atsakingu gydytoju patruliavo trasoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.