Sportas

2018.08.16 12:38

„Real“ prakeiksmą sulaužęs D. Simeone: apie lemiamus sprendimus šalia aikštės ir emocijų galią

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.08.16 12:38

„Juodosios Zinadine`o Zidane`o magijos nebeliko“. Taip būtų galima apibendrinti Taline įvykusias UEFA Supertaurės rungtynes tarp dviejų galingųjų Madrido komandų – „Atletico“ ir „Real“. Pastarieji viską darė gerai, pagal per ilgus metus atidirbtas schemas atsirasdavo ten, kur turėdavo, rezgė pavojingas atakas, tačiau vis kažko pritrūkdavo. Panašu, kad legendinis prancūzas su savimi iš „karališkojo klubo“ išsivežė ir pergalių receptą.

Tituluotojo klubo vairą vasaros pradžioje į savo rankas perėmė ir dėl to vyriausiojo trenerio postą prieš prasidedant pasaulio futbolo čempionatui paaukojo Julenas Lopetegui.

Ispano debiutas viename labiausiai po padidinamuoju stiklu esančių darbų prasidėjo itin šaltu dušu. Sužaidus vos 49 sekundes Diego Costa puikiu ir sudėtingu smūgiu nutildė baltąją Talino stadione įsitaisiusią „Los Blancos“ armiją. It įbestas į žemę prie šoninės linijos stoviniavo ir J. Lopetegui.

J. Lopetegui, AFP/Scanpix nuotr.

Nors gynybos linija šiose rungtynėse ir buvo tokia pat, kaip ir paskutinėje prieš tai komandą treniravusio prancūzo dvikovoje, šįkart ji sugriuvo tik prasidėjus rungtynėms dėl pirmojo europinio trofėjaus šį sezoną.

„Finale kaip šis klaidos gali būti esminės, kuo „Atletico“ gali puikiai pasinaudoti. Jie nusipelnė laimėti. Kai mes išlyginome rezultatą, mes buvome geresni, tačiau jie atsitiesė. Turime juos pasveikinti ir padaryti išvadas, nes jau greitai prasidės „La Liga“ pirmenybės, tad turime atsistatyti greitai“, – po rungtynių spaudos konferencijoje sakė naujasis „Real“ vairininkas.

Komandoje nelikus įvarčių mašinos Cristiano Ronaldo ir talentingojo Z. Zidane`o, gražiausiomis spalvomis atsiskleidė kitas prancūzas – Karimas Benzema, kuris baltais marškinėliais vilkinčių sirgalių džiaugsmui rezultatą išlygino 27-ą minutę. Jis užėmė talentingojo portugalo vietą puolime ir iš padedančiojo pagrindiniam puolėjui tapo tuo, per kurį ir buvo rezgamos visos „Real“ atakos.

K. Benzema, AFP/Scanpix nuotr.

Tačiau kalbant apie šį taiklų „Los Blancos“ smūgį, pagyrų nusipelnė ir Garethas Bale`as, kuris tiesiog idealiai „pakabino“ kamuolį baudos aikštelėje.

Iškart po Čempionų lygos finalo Kijeve, kai išlindo iš tąkart aikštėje pranykusio C. Ronaldo šešėlio ir itin prisidėjo prie trečio iš eilės triumfo, miglotai apie savo ateitį kalbėjęs valas turėtų būti laimingas – daugiau laisvės ir pasitikėjimo gavęs puolėjas žaidė 120 minučių ir buvo svarbus atakų ingredientas.

„Jis sužaidė puikias rungtynes. Suprantama, kad šiuo metu žaidėjai gali ir nebūti geriausios fizinės formos, bet esu labai patenkintas jo darbu ir tikiuosi, kad jis pademonstruos vis geresnę formą“, – pagyrų negailėjo J. Lopetegui.

G. Bale`as, AFP/Scanpix nuotr.

Ispanijos rinktinėje pritaikytą kamuolio kontrolės svarbą strategas akcentavo ir šiose rungtynėse. Tuo metu savo žaidimo stiliaus nepraradusi „Atletico“ žaidimą konstravo nuo gynybos ir varžovus prispausdavo daugiausiai kontratakų, o ne pozicinių atakų metu.

Tačiau jei Z. Zidane`o magijos ir neliko, tai „Real“ sėkmės rezervas dar liko neišnaudotas. Sužaidus valandą Juanfranas baudos aikštelėje sužaidė ranka ir teisėjas nedvejodamas parodė į 11 metrų žymą. Šaltakraujiškumu pasižymėjęs komandos kapitonas Sergio Ramosas suklaidino Janą Oblaką ir išvedė savo komandą į priekį.

Šalia „Atletico“ sirgalių jūros lyg provokuodamas prabėgęs S. Ramosas sustojo prie kampinio gairelės, kur pademonstravo C. Ronaldo mėgstamą įvarčio šventimo būdą, lyg parodydamas, kad ir be šio portugalo „karališkasis klubas“ neišklydo iš pergalių kelio.

S. Ramosas, AFP/Scanpix nuotr.

Tačiau nei prie šoninės linijos rungtynėms dirigavęs galingo sudėjimo Germanas Burgosas nei tribūnose dėl dar praėjusiame Europos lygos sezone gautos diskvalifikacijos emocijų bangą link aikštės siuntęs Diego Simeone taip negalvojo. Dar 57-ą minutę Antoine`ą Griezmanną iš žaidimo išėmęs strategas, kaip vėliau pasirodė, puikiai atspėjo. „Real“ gynybos gniaužtuose gryno oro neradusį pasaulio čempioną pakeitęs Angelis Correa puikiai gliaudė varžovų spendžiamas mįsles ir atliko „Atletico“ raudonąją tribūną vėl skanduoti savo dievaičių vardus privertusį perdavimą. Atakos smaigalyje vėl atsidūrė geriausius savo metus prisiminęs Diego Costa.

D. Costa, Reuters/Scanpix.

Atspėjo jis ir dar su vienu keitimu. Puikiai į komandos žaidimą įsiliejusį ir komandos draugams perdavimus išmintingai skirsčiusį jaunąjį komandos naujoką Thomasą Lemarą jau pagrindinio laiko pabaigoje pakeitė Thomas Parley. „Atletico“ sistemos auklėtinis prie baudos aikštelės prieigų rado jaunimo komandos draugą Saulį Niguezą, kuris nuostabiu smūgiu vėl įvarė „Real“ į besivejančių vaidmenį.

„Po to, kai K. Benzema įmušė, tai buvo lygios rungtynės. 11 metrų baudinys mus kiek išmušė iš vėžių, bet mes žinojome, kad mes galime sukelti pavojų. Manau, kad A. Correa ir Thomaso įleidimas į aikštę įnešė daug naudingos jėgos komandos žaidime“, – po rungtynių apie pavykusius keitimus atsiliepė D. Simeone.

Laimingasis strategas prie iškovotų trofėjų sąrašo pridėjo antrąją UEFA Supertaurę, kurią iškovojo kuo geriausiu būdu – jo komanda į amžinųjų varžovų vartus smeigė net keturis įvarčius.

Paskutiniu smūgiu „Los Blancos“ tapo jau 104-ą minutę jos skylėta ir pakrikusia gynyba pasinaudojęs Koke. Antrasis pratęsimo kėlinys jau buvo formalumas – aikštėje nelikus nuostabias rungtynes sužaidusio Toni Krooso, Luka Modričius nesugebėjo sutvarkyti reikalų aikštės viduryje, o likusios „karališkojo klubo“ atakos kartais būdavo ir su chaoso prieskoniu.

„Mums šiandien reikia džiaugtis, nes kai pralaimime, esame tiesiog paklaikę ir pikti. Bet kai laimime, mums reikia džiaugtis. Tačiau jau ketvirtadienį turėsime pradėti galvoti apie naują sezoną“, – po rungtynių į realybę sugrįžti pasiūlė D. Simeone.

O džiaugtis jis tikrai turi kuo. „Real“ charizmatiškajam argentiniečiui neleido į kišenę įsidėti vienintelio medalio, kurio trūksta jo kolekcijoje – apie pergalę Čempionų lygos turnyre. Nuleidęs galvą jis aikštę turėjo palikti net dviejuose svarbiausio europinio turnyro finaluose, kuriuose jam iššūkį metė būtent Z. Zidane`o sustyguota „Los Blancos“. Tiesa, tai, panašu, padėjo šiame finale.

„Mes nesustojame galvoti apie šį momentą (pralaimėjimą Čempionų lygos finale – red.). Mes visi dirbame kartu, kad pasiektume pergales. Emocijos mums padėjo šiose rungtynėse“, – teigė D. Simeone.

AFP/Scanpix nuotr.

Galbūt neliko ir prancūzą lydėjusios mistikos, kuri jo komandai kartais suteikdavo antrą kvėpavimą, o varžovus priversdavo lyg sustoti. Pakeitimų komandoje, lyginant su pirmtaku, beveik neatlikusiam J. Lopetegui jau aišku, kad teks naujai „Real“ erai kurti naujus pamatus, o iš Talino šįkart išvykti ne su tokiais maloniais prisiminimais. Tuo metu UEFA Supertaurės rungtynes priėmusi Estijos sostinė D. Simeonės širdyje užims ypatingą vietą – juk čia jis pagaliau sulaužė „Atletico“ persekiojusį „Real“ prakeiksmą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.