Sportas

2018.08.16 10:52

„Žalgirio“ strategas V. Urbonas prieš dvikovą su „Sevilla“: įgijome daugiau pasitikėjimo savo jėgomis

LRT.lt2018.08.16 10:52

FK „Žalgiris“ strategas Valdas Urbonas teigia, kad prieš atsakomasiąs UEFA Europos lygos atrankos rungtynes su „Sevilla“ jo auklėtiniai dar labiau pasitiki savo jėgomis, o komandos kapitonas Tomašas Šimkovičius svarstė, jog Vilniuje žaisti gali būti dar sunkiau nei išvykoje. O štai į Vilnių trečiadienį atvykusios „Sevilla“ komandos vyriausias treneris Pablo Machinas konferencijoje žiniasklaidai dvikovą pagarbiai atsiliepė apie būsimus varžovus.

Kaip rašoma pranešime spaudai, pirmose rungtynėse „Žalgiris“ nusileido varžovams tik 0:1 ir turėjo progų pasižymėti, todėl antrąjį susitikimą su vienu pajėgiausių Ispanijos klubų pasitinka pozityviomis nuotaikomis, kurių neišsklaidė ir treniruotės pradžioje prapliupęs lietus. Prieš pratybas žalgiriečiai pasidalino mintimis su žiniasklaida.

„Laukia atsakingos, įdomios ir istoriškai svarbios rungtynės. Džiugu, kad visi žaidėjai sveiki, visi su nekantrumu laukia dvikovos. Ruošiantis buvo svarbu atstatyti fizinę būklę, nes mums tai bus jau šeštos rungtynes Europos lygos turnyre. Tai reiškia šiek tiek nuovargio, bet motyvacija ir žaidėjų susikaupimas turi duoti savo dividendus. Įtampos nesijaučia, pirmos rungtynės pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris Valdas Urbonas.

Vilniaus ekipos kapitonas Tomašas Šimkovičius sakė, jog laukia ypatingos rungtynės, todėl tiek „Žalgirio“ gerbėjai, tiek visi vilniečiai turėtų mėgautis jomis.

„Esame gerai pasiruošę – matėte, kaip žaidėme Sevilijoje. Norime viską padaryti, kad būtų šansų patekti į kitą etapą. Žinoma, bus svarbu nepraleisti namuose, o sukurti progų galime, tikime savimi. „Sevilla“ yra, ko gero, pajėgiausias klubas šiame etape, viena pajėgiausių komandų pasaulyje, tačiau pirmose rungtynėse parodėme, ką galime. Pasitikime savo jėgomis, bet nesame arogantiški. Suprantame, jog rytoj bus dar sunkiau, nei per rungtynes išvykoje“, – kalbėjo T. Šimkovičius.

Paklaustas apie pripratimą prie dirbtinės aikštės, saugas atsakė, kad tai neturėtų būti didelis pranašumas: „Man atvykus į „Žalgirį“ pritapti buvo nesunku, nes prieš tai žaidžiau Kazachstane. Vilniuje aikštė čia yra palyginus gera. Galbūt sunkiau buvo kitiems naujokams, tačiau jie įprato. „Sevilla“ yra mažiau įpratusi, tačiau turi tokių gerų žaidėjų, kad jiems tai nebus problema.“

Pirmose rungtynėse „Sevilla“ patausojo kelis žaidėjus prieš Ispanijos Supertaurės dvikovą su „Barcelona“, tačiau į komandos sudėtį, kuri išvyko į Vilnių, įtraukė beveik visas pagrindines žvaigždes. Visgi V. Urbono teigimu, nereikėtų į tai kreipti daug dėmesio, toks klubas turi pakankamai daug kvalifikuotų žaidėjų.

„Mano nuomone, keista diskutuoti, ar tai pirmoji, ar antroji varžovų sudėtis. Kai susiduri su tokia komanda, visi žaidėjai yra aukščiausio lygio. Atsitiktinių žaidėjų ten nebūna. Visi kovoja dėl vietos po saule, nori įrodyti savo vertę treneriui. Į galimus pokyčius jų sudėtyje žiūrėti nesinori, nes susitinkame su labai stipriu varžovu. Visų pirma žiūrime į savo žaidimo modeliavimą, ką priešpastatyti varžovams. Rimtai išanalizavome pirmas rungtynes, pasižiūrėjome kur galime geriau, kur mūsų klaidos, kaip jas pasitaisyti, kad jų nekartoti“, – sakė treneris.

S. Čirbos nuotr.

Jis džiaugėsi, jog ketvirtadienio rungtynėse komandos užnugariu bus pilnutėlės LFF stadiono tribūnos: „Ne taip dažnai Lietuvoje užpildomi stadionai, todėl džiugu, kad sulaukėme išskirtinio dėmesio. Būsime šventės tiesioginiai dalyviai. Norime nenuvilti žiūrovų ir parodyti gerą kovą. Palaikymas mums bus papildomas stimulas.“

„Sevilla“ strategas tikisi sudėtingų rungtynių

„Varžovai pirmose rungtynėse pasirodė gerai. Nors ir sukūrėme nemažai progų, tačiau „Žalgiris“ taip pat galėjo pasižymėti. Noriu pasakyti, kad mes savo oponentus labai gerbiame. Tai komanda, kuri turi kovų UEFA turnyruose patirties. Be to, savo arenoje „Žalgiris“ turi dirbtinės aikštės privalumą, todėl tikimės sudėtingesnių rungtynių nei Sevilijoje. Apskritai, Europos turnyruose nebūna lengvų varžovų ir lengvų rungtynių, – kalbėjo P. Machinas – Dėl pirmųjų rungtynių rezultato spaudimo nejaučiame. Kol kas rezultatas yra mūsų naudai, o „Žalgiris“, norėdamas patekti į kitą varžybų etapą, pirmiausia turės įmušti bent du įvarčius.“

Pasak stratego, norint iškovoti pergalę „Sevilla“ klubui reikės pagerinti ne tik progų realizaciją: „Atlikome video peržiūrą ir žinome, ką reikia pakoreguoti. Tačiau mes daugiau dėmesio skyrėme gynybai, o ne puolimui. Turime neleisti varžovams susikurti šansų. Jei tai padarysime, įveiksime ir šį etapą.“

S. Čirbos nuotr.

Sevilijos komanda po rungtynių su „Žalgiriu“ keliavo į Maroką žaisti Ispanijos Supertaurės rungtynių su „Barcelona“, o po išvykos į Vilnių savaitgalį jau pradės kovas Ispanijos čempionate. „Tikiuosi, kad toks įtemptas tvarkaraštis bus ir toliau, nes tai reiškia, kad tęsime kovą Europoje. Žinoma, kelionės išvargina žaidėjus, lieka mažiau laiko treniruotis, tačiau rungtyniavimo Europoje patirtis atneša motyvaciją žaidėjams. Šis klubas yra įpratęs prie tokio ritmo“ , – teigė P. Machinas.

Nemažai kalbų ir klausimų prieš šias rungtynes buvo apie LFF stadiono dirbtinės dangos aikštę. „Sevilla“ strategas pripažino, kad tokia veja jo komandai neįprasta, tačiau to nesureikšmino. „Nesame pripratę prie tokios aikštės ir tikėjausi kiek kitokios dirbtinės dangos rūšies, tačiau neturėtume apie tai daug galvoti ar tai laikyti pasiteisinimu. UEFA leidžia klubams žaisti tokiomis sąlygomis, todėl negalime kažko keisti. Nereikėtų susikoncentruoti į šį klausimą, o tiesiog eiti į aikštę ir demonstruoti geriausią savo žaidimą“, – sakė treneris.

P. Machinas sulaukė klausimų ir apie „Žalgirio“ komandos pajėgumą Ispanijos pirmenybių kontekste bei išsakė nuomonę apie atskirus žalgiriečius. „Manau, kad Ispanijos aukščiausioje lygoje tikrai neprapultų „Žalgirio“ vartininkas, kuris pirmose rungtynėse Sevilijoje atrodė labai gerai. Kurioje Ispanijos lygoje žaistų „Žalgiris“? Lyginti sudėtinga, tai skirtingi futbolo stiliai. Tačiau „Žalgiris“ nėra silpna komanda. Galbūt ji galėtų varžytis Ispanijos antrajame divizione,“ – samprotavo daugkartinių Europos lygos nugalėtojų strategas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.