Naujienų srautas

Sportas2018.08.15 15:44

Trys Kroatijos lyderiai baigė karjerą rinktinėje

BNS 2018.08.15 15:44

Danijelis Subašičius paskelbė, kad baigė karjerą Kroatijos futbolo rinktinėje, tapęs trečiuoju žaidėju, kuris po pasaulio čempionato Rusijoje, palieka sidabrą iškovojusią nacionalinę komandą.

33 mertų vartininkas D.Subašičius prisidėjo prie gynėjo Vedrano Čorlukos ir puolėjo Mario Mandžukičiaus, kurie kiek anksčiau atsisveikino su rinktine.

„Atėjo laikas pasakyti „sudie“ mano mėgstamiausiems marškinėliams po 10 metų su nacionaline komanda“, – pareiškė D. Subašičius.

Jis teigė, kad sprendimą buvo priėmęs dar prieš pasaulio čempionatą. O patekimas ten į finalą buvo svajonės išsipildymas.

D. Subašičius, Kroatijos rinktinėje sužaidęs 44 rungtynes, tęs karjerą „Monaco“ klube.

Tik klubui atsiduos ir M. Mandžukičius, apie karjeros pabaigą rinktinėje pranešęs praėjus mėnesiui po įvarčio pasaulio čempionato finale.

„Mes išgyvenome svajonę, pasiekėme istorinį rezultatą ir pajautėme savo sirgalių meilę“, – emocingame atsisveikinime Instagram parašė puolėjas.

„Nėra geresnio laiko atsisveikinti, – pridūrė M. Mandžukičius. – Jei galėtume, tikiu, kad visi žaistume už Kroatiją iki gyvenimo pabaigos, nes nėra didesnės garbės.

Tačiau jaučiu, kad mano akimirka atėjo. Kad atidaviau viską, ką galėjau, kad prisidėjau prie didžiausios sėkmės Kroatijos futbole.“

M. Mandžukičius Kroatijos rinktinėje sužaidė 89 rungtynes ir pelnė 33 įvarčius.

Pagal pastarąjį rodiklį nusileido tik Davorui Šukerui, kuris įmušė 45 įvarčius.

Turino „Juventus“ klube karjerą tęsiantis M. Mandžukičius pelnė vieną iš dviejų įvarčių pasaulio čempionato finale, kuriame kroatai 2:4 pralaimėjo Prancūzijai.

Tame mače M. Mandžukičius tapo pirmuoju žaidėju per pasaulio čempionato finalų istoriją, pelniusiu įvartį ir į savo vartus, kai kamuolys kliudė jį po Antoine`o Griezmanno smūgio.

Čempionato pabaigoje M. Mandžukičius buvo itin aktyvus – jis įmušė lemiamą įvartį ir į anglų vartus pusfinalyje per pratęsimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi