Naujienų srautas

Sportas2018.08.13 13:08

Pasaulio futbolo čempionato idilė baigėsi – Rusijos futbolą sukrėtė rasizmo skandalas

LRT.lt 2018.08.13 13:08

Dar nespėjus nurimti pasaulio futbolo čempionato aistroms, vieno Rusijos futbolo klubo ultros įsivėlė į su rasizmu susijusį incidentą, skelbia futbolgrad.com. Kiek anksčiau šį mėnesį Maskvos „Torpedo“ paskelbė pasirašęs sutartį su iš Kongo kilusiu rusu Ervingu Joe Botaka-Ioboma, kas sukėlė neigiamą klubo gerbėjų reakciją bei privertė klubą apsigalvoti. E. J. Botaka-Ioboma „Torpedo“ spalvų negins, o toks sprendimas sukėlė tikrą audrą Rusijoje, kuri FIFA 2018 metu parodė nepriekaištingą elgesį su kitataučiais.    

19-metis E. J. Botaka-Ioboma jau žaidė „Torpedo“ jaunimo akademijoje. Profesionalo karjerą jis pradėjo kitame Maskvos klube, o pastaruoju metu priklausė Rusijos čempionei Maskvos „Lokomotiv“ ir buvo skolinamas šio klubo dublerių komandai „Kazanka“.

Paskelbus apie sutartį su žaidėju, trečiame pagal stiprumą Rusijos futbolo divizione žaidžiančio „Torpedo“ sirgaliai, priklausantys ultrų grupei „Zapad-5“, į tai sureagavo socialiniame tinkle „Vkontakte“: „Gerbiami Maskvos „Torpedo“ vadovai, matydami, kaip jums atrodo priimtina ateiti į mūsų namus, mūsų šeimą ir negerbti mūsų tradicijų ir taisyklių, leisime sau elgtis taip pat! Pamatysime, kam tai bus geriau!“

Kitame įraše, kuris vėliau buvo ištrintas, sirgaliai rašė: „Mes turime juodą savo spalvose, bet vien tik baltą savo eilėse!“

Reaguodamas į šias žinutes, klubas išplatino pranešimą, kuriame, panašu, bandė įtikti visoms konflikto pusėms.

„Mes gerbiame ir bandome klausyti visų savo sirgalių grupių nuomonių. Jos visos yra mums svarbios. Rasizmas yra neigiamas fenomenas, kuris neturi teisės egzistuoti. Mes tvirtai laikomės tokios nuomonės ir kovojame prieš netoleranciją visais įmanomais būdais“, – teigė „Torpedo“ prezidentė Elena Elentseva.

Netrukus po to ir po vėlesnio klubo sirgalių pareiškimo, kuriame E. J. Botaka-Ioboma buvo pavadintas „kekše“ už tai, kad anksčiau „Torpedo“ iškeitė į „Lokomotiv“, „Torpedo“ pristatė savo naujus žaidėjus. E. J. Botaka-Ioboma pristatyme nedalyvavo.

Maskvos klubas tokį greitą žaidėjo atsisakymą motyvavo tuo, kad 19-metį norėta įsigyti kaip laisvąjį agentą, tačiau kiti klubai reiškė pretenzijas į šį žaidėją, o jų norima suma neatitiko žaidėjo kokybės.

Toks sirgalių ir klubo elgesys sukėlė tikrą audrą Rusijos žiniasklaidoje bei socialiniuose tinkluose. Panašu, kad po kone idealiai praėjusio pasaulio futbolo čempionato, svetingo kitataučių priėmimo ir it pelė po šluota ramiai mėnesį gyvenusių futbolo ultrų tylos Rusijos futbolas vėl parodė savo tikrąjį veidą.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi