Naujienų srautas

Sportas2018.08.13 13:07

Į Rusiją suplūdę sirgaliai per FIFA 2018 paišlaidavo: išleido bent jau 1,3 mlrd. eurų

LRT.lt 2018.08.13 13:07

Didžiausias Rusijos bankas „Sberbank“ paskelbė, kiek pinigų per pasaulio futbolo čempionatą per jo tinklą išleido Rusijoje viešėję futbolo sirgaliai. Banko duomenimis, nuo birželio 14 iki liepos 16 dienos atvykėliai, naudodamiesi jo paslaugomis, išleido 1,3 mlrd. eurų.

Skelbiama, kad 3,5 karto išaugo ir naudotojų skaičius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai – užfiksuota 899 tūkst. kortelių naudotojų. Tad vienas sirgalius per čempionatą vidutiniškai išleido 1446 eurus.

Skelbiama, kad futbolo sirgaliai daugiausiai pinigų išleido viešbučiams ir restoranams. Nakvynėms viešbučiuose išleista 679 mln. eurų, tačiau tikrasis skaičius gali būti kur kas didesnis, mat už nakvynę galima atsiskaityti ir kitokiais apmokėjimo būdais. Beje, kaip skelbia Rusijos valdžios atstovai, šalyje galėjo apsilankyti net 3 mln. futbolo sirgalių. Beje, dalis jų galėjo atsiskaityti tik grynaisiais ar naudodamiesi kitais bankais.

582 mln. eurų buvo išleista maistui restoranuose ir kavinėse, tačiau jei priskaičiuotume maisto įsigijimą greito maisto užkandinėse, bendra suma viršytų tą, kuri buvo išleista nakvynei – 840 mln. eurų.

Išlaidos transportui sudarė vos 4–6 proc. visų išlaidų, tačiau avialinijų pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2017 metais, išaugo net 2,46 karto. Daugiausiai kartų – net 9,2 – išaugo sporto atributikos įsigijimui skirtos išlaidos. Tam skirta 46 mln. eurų.

Banko atstovai ataskaitoje džiaugiasi, kad sirgalių sveikata per visą čempionatą buvo gana gera – vaistams išleista vos 6,4 mln. eurų.

AFP/Scanpix nuotr.

Per turnyrą „Sberbank“ užfiksavo atsiskaitymus mokėjimo kortelėmis, kurios buvo išduotos net 190-yje valstybių.

Daugiausiai išaugo atsiskaitymų JAV išduotomis mokėjimo kortelėmis – 17,4 proc. arba 113 tūkst. padidėjimas. 63 tūkst. daugiau kortelių atsiskaitė Meksikos atstovai, atsiskaityta 33 tūkst. daugiau kortelių iš Kinijos.

Šie sirgaliai, kaip didžiausi išlaidūnai, minimi ir oficialaus čempionato partnerio „Visa“ ataskaitoje. Anot jos, vidutinė atsiskaitymo suma stadionuose siekė 22,77 euro. Verta paminėti, kad stadionuose buvo galima atsiskaityti tik šios įmonės kortelėmis.

Įdomu, kad per čempionatą dominavo atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis – tik 8,2 proc. visų operacijų sudarė pinigų išėmimas bankomatuose, o grynųjų pinigų keitimas – 6 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi