Naujienų srautas

Sportas

2018.08.13 09:40

Lengvaatlečių vadovas – apie užtarnautą sėkmę, kovą su dopingu ir rimtą problemą

Europos lengvosios atletikos čempionatas Berlyne Lietuvai buvo sėkmingiausias ir mūsų šalies lengvaatlečiai tikina, kad pasiekti tokias aukštas vietas 3 mln. gyventojų šaliai yra toli gražu ne vienadienis darbas. Ypač, kai šalyje vis dar trūksta padorių šiai sporto šakai skirtų bazių. „Vasarą mes galime ir basi bėgioti, bet žiemos metu problema yra rimta ir nepateisinama“, – įsitikinęs Lietuvos lengvosios atletikos prezidentas Eimantas Skrabulis.

Lūžtantis maniežas Vilniaus Žemaitės gatvėje sulaukia kritikos periodiškai ir skaudžiai. Berlyne šalia medalio likusi Airinė Palšytė ne kartą kalbėjo apie netinkamas ir kenksmingas sąlygas, bet kol kas lengvaatlečiai savo bazių laukia kaip futbolininkai maitinasi pažadais apie Nacionalinį stadioną.

Iš Berlyno lietuviai parsivežė aukso ir bronzos medalius, o prie jų pridėto aukštas ketvirtąsias, penktąsias ir šeštąsias vietas.

„Nėra čia šuolis, bet ilgų metų ėjimas į priekį. Dirbo visa komanda – sportininkai, treneriai ir federacija. Iki to eita labai daug metų“, – aiškino E. Skrabulis.

BNS nuotr.

Ištvėrė kritiką

Sporto karalienė Lietuvoje rimtai atgijo. Jau praėjusiais metais būtent lengvaatlečiai Andrius Gudžius ir Airinė Palšytė tapo geriausiais metų sportininkais.

Berlyną sudrebinęs A. Gudžius rimtai pretenduoja šį titulą apginti ir tapti šios sporto šakos veidu. Tačiau šalia jo solidžiais rezultatais sužibėjo ir Liveta Jasiūnaitė, Brigita Virbalytė-Dimšienė, Agnė Šerkšnienė ar Simas Bertašius.

Nereikia pamiršti ir jaunojo talento ieties metiko Edžio Matusevičiaus, kuris pateko į finalą, nors kentėjo nuo traumų. 22-ejų vaikinas jau yra Lietuvos rekordininkas ir gali nustebinti panašiai kaip rokiškietė L. Jasiūnaitė.

„Negalima neatsidžiaugti šiais rezultatais. Sportininkai ir turi kovoti dėl geriausių vietų ir asmeninių rekordų. Privalome siausti. Dabar jau kartelė yra aukščiau, nesinori, kad ji nusileistų. Mūsų komanda buvo gana gausi, bet kokybiška ir jauna. Kartų kaita jau įvyko. Ištvėrėme tą kritiką, kuri ne visada buvo teisinga“, – apie perėjimą nuo Virgilijaus Aleknos ir Austros Skujytės laikų iki šių dienų kalbėjo federacijos vadovas.

BNS nuotr.

Svajonėse – keturi medaliai

Prieš vykdamas į Berlyną lengvaatlečių vadovas tyliai svajojo, kad galėtų būti net keturi medaliai.

„Šiame čempionate tiek daug, patekusių į aštuntukus. Yra ir medinių medalių, kurių negali nematyti. Kai kam tai yra džiaugsmo ašaros, kai kam – liūdesio. Vieta yra reliatyvus dalykas. Mūsų jaunieji sportininkai pradžiugino apie kuriuos pirmą kartą išgirdo net ir Lietuva“, – apie lemtingą L. Jasiūnaitės metimą kalbėjo E. Skrabulis.

Labiausiai federacijos vadovus džiugino sportininkai, kurie sugebėjo svarbiausio starto metu pasiekti asmeninius rekordus.

„Liveta visą sezoną demonstravo solidžius rezultatus. Svarbiausia, kad sportininkai svarbiausių varžybų metu pasiekia asmeninius rekordus. Tai ji padarė. Simas Bertašius džiugina visus, kurie myli lengvąją atletiką. Tai sunki ir Lietuvoje nurašyta rungtis. Jis finišavo fantastiškai ir vieta puiki. Jeigu jie bus sveiki, jie gali dar daugelį metų mus džiuginti.

Airinės medaliukas išslydo. Laimėjo ta, kuri nušoko aukščiau, bet buvo apmaudu, kai ji nešokinėjo su visomis. Nebūtų tokios nuoskaudos. Neramu buvo, bet pirmi du šuoliai prie 2 metrų buvo net nepanašūs į sėkmingus, todėl tikėjomės, kad gal kaip nors...“, – apie labiausiai nudžiuginusius čempionato atradimus kalbėjo E. Skrabulis.

Bazių problema

Atrasti talentų, kurie stebintų Europą, 3 mln. žmonių šalyje nėra paprasta. Dar sunkiau, kai tėvams reikia pasiryžti savo vaikus leisti į atgyvenusias lengvosios atletikos bazes.

„Šie pasiekimai tikrai įspūdingi. Juo labiau šalyje, kurioje karaliauja krepšinis ir trūksta bazių, ypač žiemos sezonu. Kaip tėvus įtikinti, kad jų vaikučiai bus sveiki ir grakštūs, eidami treniruotis į baisias žiemos bazes. Vasarą mes galime basi bėgioti, bet žiemą turime problemą. Juk treneriai dirba ir talentų turime. Manau, kad jų pavydėti gali visi“, – kalbėjo E. Skrabulis.

BNS nuotr.

Dopingo skandalai praeityje?

Pasaulio lengvajai atletikai sudavė stiprų smūgį dopingo skandalai Rusijoje, Kenijoje ir kitose šalyse. Tvirtą atkirtį Rusijai davusi IAAF jau mažiau turi raudonuoti dėl teigiamų dopingo testų.

„Negalima nepasidžiaugti, kad švarėja pasaulio sportas. Tai yra nematomo darbo vaisius. Mes buvome toje barikadų pusėje, kuri pasakė dopingui „ne“. Žinote skandalus. Bet tik taip galima kovoti. Manau, mes sugrįšime į tų šalių ratą, kurios garbingai kovoja“, – atvirai apie sporto šaką užklupusią bėdą kalbėjo E. Skrabulis.

Statistiškai Lietuvos istorijoje būtent lengvosios atletikoje daugiausia būta dopingo atvejų. Garsiausiai nuskambėjo bėgikės Živilės Balčiūnaitės atvejis, kai 2010 metais ji dvejiems metams buvo suspenduota ir atimtas Europos čempionato aukso medalis. Negana to, 2016 metais ji pakartotinai bausta už dopingo vartojimą griežta aštuonerių metų diskvalifikacija.

Tiesa, dvejiems metams tada baustas bėgikės treneris Romas Sausaitis jau darbavosi šiame Europos čempionate kaip maratonininkų treneris.

Visų lietuvių rezultatai Berlyne

SportininkasRungtisVietaRezultatas
Andrius Gudžius Disko metimas 1 68,46 m
Liveta Jasiūnaitė Ieties metimas 3 61,59 m
Airinė Palšytė Šuoliai į aukštį 4 1,96 m
Brigita Virbalytė-Dimšienė Sportinis ėjimas 20 km 4 1:27:59 (LR)
Živilė Vaiciukevičiūtė Sportinis ėjimas 20 km 5 1:28:07 (LRU23)
Agnė Šerkšnienė 400 m 6 51,42
Simas Bertašius 1500 m 6 3:39.04
Edis Matusevičius Ieties metimas 10 77,64
Arturas Mastianica Sportinis ėjimas 50 km 14 3:58:29 (PB)
Eglė Balčiūnaitė 800 m 15 2:04.60
Modesta Morauskaitė, Eva Misiūnaitė, Gabija Galvydytė, Erika Krūminaitė 4x400 m estafetė 15 3:37.73
Tadas Šuškevičius Sportinis ėjimas 50 km 17 4:01:30
Modesta Morauskaitė 400 m 18 52,68
Justinas Beržanskis 3000 m kliūtinis bėgimas 19 8:36.88 (PB)
Adrijus Glebauskas Šuoliai į aukštį 20 2.16
Gediminas Truskauskas 200 m 20 21.11
Valdas Dopolskas Maratonas 20 2:18:12
Dovilė Dzindzaletaitė Trišuolis 23 13,75
Ieva Zarankaitė Disko metimas/Rutulio stūmimas 23/23 53.91/15,13
Karolina Deliautaitė 100 m 23 11,75
Remigijus Kančys Maratonas 26 2:18:59
Milda Eimontė Maratonas 27 2:38:58
Eva Misiūnaitė 400 m 31 54,02
Ignas Brasevičius Maratonas 40 2:20,20
Vaida Žūsinaitė Maratonas 43 2:50:49
Mindaugas Viršilas Maratonas 55 2:27:47
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi