Naujienų srautas

Sportas2018.08.11 17:38

Starto išvakarėse – lyderio nerimas ir psichologinės trenerių gudrybės

15min.lt 2018.08.11 17:38

„Savijauta dabar tokia, lyg būčiau čia atvykęs vilktis visiems iš paskos“, – vos išlipęs iš Dublino baseino rėžė Edgaras Matakas. Pirma treniruotė Airijos nacionaliniame vandens sporto centre 19-metį kaunietį nuvylė. 

„Dabar atrodo, kad esu visiškai ne formoje. 25 metrus praplaukiau per 13,3 sekundės, o tarpiniame starte skridau per 11,7 sekundės lyg niekur nieko“, – krimtosi 2017 m. pasaulio čempionas 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje.

Šio monologo klausę plaukiko treneriai Dita Kareckienė ir Paulius Stankevičius šypsojosi. Jie liko patenkinti ir Edgaro Matako, ir Mindaugo Dvylaičio pasirodymu pirmoje treniruotėje.

„Edgaras visada turi savo pamąstymų, aš visą laiką su juo žaidžiu tokį psichologinį žaidimą ir niekada jam nesakau realaus rezultato, nes prieš varžybas jam negalima to sakyti. Matydama, kad jis plaukia greitai, aš visada rezultatą „lėtinu“, o jeigu būna lėtesnis – darau atvirkščiai ir jo laiką „pagreitinu“, – psichologines gudrybes atskleidė D. Kareckienė.

Pirmadienį E. Matako laukia pagrindinės jo rungties – 50 metrų laisvu stiliumi – atranka. 

„Man atrodo, viskas yra labai gerai ir kasdien bus vis geriau. Kas bus pirmadienį? Pikas. Nusiskusime, pasiruošime ir viskas bus gerai“, – šypsenos neslėpė P. Stankevičius. 

Baseinas, kuriame treniruojasi ir varžysis Europos neįgaliųjų čempionato dalyviai, yra už 20 minučių kelio autobusu nuo universiteto miestelio – sportininkų namų.

„Baseinas fainas. Starto bokšteliai jau normaliai „nuzulinti“, bet tai yra gerai, nes „nebepjausto“ kojų kaip per treniruočių stovyklą Klaipėdoje. Ten viskas nauja, paviršius dar grublėtas, todėl būdavo visko – įbrėžimų, įdrėskimų. O čia jau galima laisvai šokinėti“, – sąlygomis džiaugėsi E. Matakas.

Klaipėdos ir Dublino baseinai turi ir dar vieną skirtumą, lemiantį plaukimo greitį.

„Baseinas gražus, bet negreitas, nes čia labai minkštas vanduo. Žinote, tu „trauki“ vandenį ir normaliai jo „nepatrauki“. Todėl pirmoje treniruotėje naudojome lopetėles, kad pajustume grybšnį. Matau, kad vanduo „praslysta“, kitaip nei Klaipėdoje, kur jis buvo labai geras – kietesnis, kitokios konsistencijos. Įprasime. Dar turime porą dienų. Viskas bus gerai“, – pasakojo D. Kareckienė.

Trenerius neramina E. Matako sveikata. Kelionės į Airiją išvakarėse plaukikas karščiavo, o termometro stulpelis buvo pakilęs iki 39 padalos. Dabar kaunietis jaučiasi gerai, bet pasekmės dar jaučiamos.

„Matėsi, kad treniruotėje kelionės išvakarėse Edgaras buvo išbalansuotas. Dabar viskas jau geriau. Svarbiausia, kad temperatūra nepakilo dabar, jau būnant Dubline. Vis dėlto tai padarys kažkokią įtaką rezultatui. Kalbant apie 50 metrų laisvu stiliumi, šioje rungtyje didelės įtakos būti neturėtų. Tačiau 100 metrų nuotoliuose tai pasijus, nes čia reikalinga didesnė ištvermė. Gerai, kad 100 metrų rungčių startai laukia kiek vėliau“, – sakė D. Kareckienė.

Pats E. Matakas, aukštą temperatūrą jau pamiršo ir Dubline jaučiasi puikiai.

„Viskas puiku, esu labai patenkintas. Girdėjau, kai kurie sportininkai skundėsi maistu, bet aš problemų nematau. Valgyti duoda, man skanu, viskas tvarkoje. Aš prisitaikau prie bet kokių sąlygų. Atvažiavau čia parodyti rezultatą, o ne į maisto degustaciją. Gal vienas minusas – lovoje per maža pagalvė. Esu įpratęs prie storesnių, aukštesnių pagalvių. Žinote, tokių kaip pas babą“, – juokėsi E. Matakas.

Europos neįgaliųjų pasaulio čempionato kovos Dublino baseine užvirs jau pirmadienį.

Lietuvos plaukikų rungtys Europos čempionate:

Edgaras Matakas – 50 metrų laisvu stiliumi (S11)

Edgaras Matakas – 100 metrų laisvu stiliumi (S11)

Edgaras Matakas – 100 metrų peteliške (S11)

Mindaugas Dvylaitis – 100 metrų nugara (S11)

Mindaugas Dvylaitis – 100 metrų krūtine (SB11)

Paulius Ašmontas – 100 metrų nugara (S11)

Paulius Ašmontas – 100 metrų krūtine (SB11)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi