Sportas

2018.08.11 12:04

Europos čempionato medalininkus vyriausybė pasitiks išdalindama 70 tūkst. eurų

BNS2018.08.11 12:04

Vyriausybė skirs pinigines premijas sportininkams, kurie vandens sporto šakų ir lengvosios atletikos Europos čempionatuose šią vasarą iškovojo medalius. Premijoms bus skirta daugiau negu 70 tūkst. eurų.

2018 metų Europos baidarių ir kanojų irklavimo, plaukimo, lengvosios atletikos ir irklavimo čempionatų dalyvius ir prizininkus taip pat pagerbs premjeras Saulius Skvernelis.  

„Su visa Lietuva džiaugdamasis ir didžiuodamasis Lietuvos sportininkų pasiekimais, planuoja juos pagerbti. Kol kas dar nėra aiškios pagerbimo detalės, bet  planuojama kviestis į vyriausybės rūmus“, – BNS sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas. 

Jis pabrėžė, kad premjeras kviesis visus čempionatuose startavusius sportininkus, o ne tik prizininkus. 

Jau žinoma, kad premijos sieks daugiau negu 70 tūkst. eurų. Jas gaus prizines vietas užėmę sportininkai ir jų treneriai. 

Kūno kultūros ir sporto departamento skaičiavimais, daugiausia – 20,265 tūkst. eurų atiteks disko metiko Andriaus Gudžiaus komandai.  

Auksą Berlyne, Vokietijoje laimėjusiam sportininkui atiteks 11,58 tūkst. eurų premija, o 8,685 tūkst. eurų dydžio išmoką pasidalins jo treneriai.  

11,580 tūkst. eurų gaus sidabro medalius Glazge, Škotijoje iškovoję keturvietės valties irkluotojai Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritter, Rolandas Maščinskas, Aurimas Adomavičius bei jų treneriai ir kiti komandos nariai.

Plaukikai Danas Rapšys ir Rūta Meilutytė už sidabro medalius gaus po 5,79 tūkst. eurų, o po 4,3 tūkst. eurų atiteks jų treneriams.

Vyrų vienviečių valčių rungtyje sidabrą iškovojęs Mindaugas Griškonis atsiims 2,895 tūkst. eurų premiją, o 2,1 tūkst. eurų – treneriai.  

Bronzą parsivežusios Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė su  treneriais dalinsis 4,34 tūkst. eurų. Tiek pat teks ir trečią vietą užėmusiai ieties metikei Livetai Jasiūnaitei. 

Taip pat į premijas gausiančių sportininkų sąrašą įtrauktas baidarininkas Artūras Seja, Belgrade, Serbijoje birželį iškovojęs sidabrą. Jam numatyta 2,895 tūkst. eurų, o treneriams – 2,17 tūkst. eurų