Sportas

2018.08.13 12:55

Geriausias FIFA 2018 žaidėjas – L. Modričius

LRT.lt2018.08.13 12:55

Pasaulio futbolo čempionatas pasibaigė. Čempionais tapo Prancūzijos rinktinė. Apdovanojimų ceremonijoje buvo išdalinti ir individualūs apdovanojimai. Auksinį batelį gavo Anglijos rinktinės puolėjas Harry Kane`as, o geriausiu čempionato žaidėju pripažintas kroatas Luka Modričius.

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo FIFA vadovas Gianni Infantino, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič.

Geriausiu jaunuoju žaidėju tapo Prancūzijos rinktinės atstovas Kylianas Mbappe, jis gavo sidabrinį kamuolį

Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas kroatas L. Modričius. Jam buvo įteiktas auksinis kamuolys.

Auksinis batelis atiteko daugiausiai įvarčių čempionate įmušusiam Anglijos rinktinės puolėju Harry Kane`ui, apie kurį jau buvo kalbėta tai, kad jis šio apdovanojimo nevertas. Tiesa, pats žaidėjas neatvyko atsiimti apdovanojimo.

Jašino apdovanojimą arba dar kitaip vadinamą auksinę pirštine gavo belgas Thioutas Courtois, kuris taip pat neatsiėmė šio apdovanojimo.

Pirmieji buvo apdovanoti Kroatijos futbolininkai, kuriems medalius ant kaklų užkabino Rusijos prezidentas ir G. Indantino, o sveikino Kroatijos ir Prancūzijos prezidentai.

Tiesa, kiek kurioziška situacija atsitiko per apdovanojimų ceremoniją, kai prapliupo lietus, o skėtis buvo iš pradžių parūpintas tik V. Putinui, o kitiems prezidentams – tik kur kas vėliau.

Apdovanojimų ceremoniją užbaigė medalių įteikimas Prancūzijos futbolininkams, kuriems pagyrų negailėjo ne tik Prancūzijos vadovas, bet ir Kroatijos prezidentė.

Po apdovanojimų ceremonijos prancūzai tiesiog maudėsi šlovėje ir lietuje. Jų siautulio akimirkas galite pamatyti galerijoje.