Sportas

2012.07.12 17:27

Saudo Arabija į Olimpiadą siunčia dvi moteris

LRT.lt 2012.07.12 17:27

Saudo Arabija į Londono olimpines žaidynes siunčia dvi moteris sportininkes, pranešė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

Saudo Arabija į Londono olimpines žaidynes siunčia dvi moteris sportininkes, pranešė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

Sarah Attar varžysis 800 metrų bėgimo, o Wodjan Ali Seraj Abdulrahim Shahrkhani – dziudo varžybose, praneša BBC.

Draudimą moterims dalyvauti olimpinėse žaidynėse ši Persijos įlankos šalis panaikino praėjusį mėnesį. Tačiau viešam moterų dalyvavimui sporto renginiuose vis dar aršiai priešinasi dauguma Saudo Arabijos konservatyviųjų tikinčiųjų.

TOK prezidentas Jacquesas Rogge teigė, kad „tai labai teigiamos žinios“ ir „padrąsinanti plėtotė“.

„Džiaugiuosi matydamas, kad mūsų besitęsiantis dialogas davė vaisių“, – išplatintame pranešime teigė jis.

TOK, Olimpiadoje siekiantis užtikrinti „lyčių balansą“, dėl šio klausimo kalbėjosi su Saudo Arabijos olimpiniu komitetu.

Sportininkių iš Saudo Arabijos dalyvavimas reiškia, kad pirmą kartą žaidynių istorijoje moteris sportininkes į jas deleguos visos dalyvaujančios šalys.

Londono Olimpiadoje pirmą kartą varžysis ir moterys sportininkės iš Brunėjaus bei Kataro.

Sportininkė iš Brunėjaus dalyvaus lengvosios atletikos rungtyse, o Kataro atstovės pasirodys plaukimo, atletikos, stalo teniso ir šaudymo varžybose.

Saudo Arabijoje beveik nėra moterų sportavimo tradicijos, taigi pareigūnams buvo labai sunku surasti sportininkių, kurios atitiktų bent minimalius varžybų kriterijus.

Pareigūnai taip pat pažymėjo, kad sportininkės turės rengtis taip, kad „išlaikytų orumą“. Tai greičiausiai reikš, kad joms teks vilkėti laisvus drabužius, o plaukus, tačiau ne veidą, slėpti po šaliais.