Naujienų srautas

Sportas2018.08.09 17:37

Pasaulio futbolo čempionatui stadionus statę rusai vis dar laukia atlyginimo

15min.lt 2018.08.09 17:37

Rusai džiaugiasi, kad šią vasarą vykęs pasaulio futbolo čempionatas praėjo sklandžiai. Vis dėlto maždaug šimtas darbininkų, stačiusių renginiui skirtas arenas, ne tokie optimistiški: jie vis dar laukia atlyginimo, praneša Laisvosios Europos radijas.

Žemutiniame Naugarde, Volgos ir Okos upių sankirtoje iškilęs 45 tūkst. vietų stadionas atsiėjo 17 mlrd. rublių (222 mln. eurų).

Tačiau maždaug 100 darbininkų, prisidėjusių prie statybos darbų, tikina, kad ši suma turėtų išaugti apie 50 mln. rublių (653 tūkst. eurų) – esą tiek subrangovo įmonė „ASP“ jiems skolinga už darbą.

Daugybę jų atlyginimo vėlavimas įstūmė į nepavydėtinas situacijas.

„ASP“ sugadino mano gyvenimą, – Laisvosios Europos radijui sakė darbininkas Stanislavas Sucharovas. – Dėl vėluojančio atlyginimo išsiskyriau. Neturėjau iš ko išlaikyti šeimos – tai tapo pagrindine skyrybų priežastimi.“

Pasak S. Sucharovo, jis įklimpo į skolas, sako, kad „kai kuriems draugams yra skolingas daug pinigų“.

Žemutinio Naugardo tyrėjai darbininkams tikino, esą jų rankos – surištos, kadangi kompanija „ASP“ nėra registruota šiame mieste. Byla buvo perduota tyrėjams Maskvoje.

„Atlyginimai vėluoti pradėjo sausį – sakė statybininkas S. Sucharovas, „ASP“ dirbantis nuo 2017-ųjų. – Iš pradžių vėlavo tris savaites, tada – mėnesį. Galiausiai „ASP“ mums nemokėjo keturis mėnesius. Ligi šios dienos nematėme pinigų.“

Darbininkas tikina, kad jį pasamdęs ir iš pradžių pinigus mokėjęs asmuo neatsiliepia į jo telefoninius skambučius.

Laisvosios Europos radijas susisiekė su tuo asmeniu – „ASP“ dirbančiu Aleksandru Makejevu, kuris sakė taip pat negaunantis užmokesčio.

„Aš nemoku atlyginimų. Esu atsakingas už instaliacijos darbus. Kaip ir visi kiti, sėdžiu čia, laukiu. Man taip pat nemokėjo nuo balandžio“, – pridūrė jis.

A. Makejevo teigimu, už apmokėjimą atsakinga Maskvoje įsikūrusi „ASP“.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Tačiau problema yra pagrindinis rangovas „Stroitransgaz“. Jie neužpildo reikalingų formų ir neperveda pinigų“, – pridūrė jis.

„Stroitransgaz“ atsisakė komentuoti situaciją.

„Neseniai Vladimiras Putinas per televiziją sakė, kad jis dėkingas visiems, prisidėjusiems prie pasaulio futbolo čempionatui skirtų stadionų statybų. Žinoma, buvo malonu tai girdėti. Tačiau kur finansinis dėkingumas?“ – klausė buvęs „ASP“ darbuotojas Aleksandras Bariškinas.

Oficialiais duomenimis, Rusija pasaulio futbolo čempionato organizavimui išleido 10,7 mlrd. dolerių (9,2 mlrd. eurų).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi