Sportas

2018.08.09 16:58

FIFA 2018 sekmadienį: staigmenų vis pateikiančių rusų ir danų kelyje – galingieji ispanai ir kroatai

LRT.lt2018.08.09 16:58

Sekmadienis – antroji aštuntfinalio kovų diena pasaulio futbolo čempionate. Žūtbūtinėje kovoje susitiks vienais iš favoritų laikomi ispanai bei daug vilčių turintys šeimininkai rusai. Antrosiose rungtynėse susitiks dvi Europos rinktinės – dar nepralaimėjusi Kroatija ir pragmatišką futbolą demonstruojanti Danija. Visas futbolo čempionato rungtynes galite stebėti per oficialų turnyro transliuotoją LRT.

Ar šeimininkai atsilaikys prieš ispanišką puolimo mašiną?

Sekmadienį Maskvoje susitiks B grupės lyderė Ispanijos rinktinė su šeimininke Rusija, kuri po pralaimėjimo Urugvajui A grupėje užėmė antrąją vietą. Šio susitikimo aiškiais favoritais įvardinami ispanai, tačiau rusai lengvai namuose pasiduoti neketina.

Rusijos rinktinė čempionatą pradėjo pakiliai – atidaromosiose rungtynėse jie 5:0 sutriuškino Saudo Arabiją, kitose rungtynėse 3:1 įveikė Egiptą. Paskutinėse grupės rungtynėse Rusija susitiko su Urugvajaus rinktine dėl pirmosios A grupės vietos. Rusai nebuvo pasiruošę atlaikyti Urugvajaus uraganinį puolimą ir pralaimėjo rezultatu 0:3. Tiesa, pietų amerikiečiai šeštadienį iš čempionato eliminavo Europos čempionus portugalus, todėl jų galia nereiktų abejoti.

Ispanai čempionatą pradėjo rezultatyviomis lygiosiomis su Portugalija, antrosiose rungtynėse po neužskaityto Irano įvarčio jie prieš azijiečius laimėjo minimalia persvara 1:0. Paskutinėse grupės rungtynėse Marokas parodė, kad gali pasipriešinti, ir Ispanijos rinktinė tik paskutinėmis minutėmis išlygino rezultatą 2:2 ir taip atvėrė kelią sau į kitą etapą.

„La Roja“ susitikime su Rusija stengsis kuo daugiau laiko praleisti su kamuoliu ir taip dominuoti susitikime. Rusija, aišku, bandys tam nepasiduoti. Dar prieš čempionatą buvo manoma, kad Rusijos rinktinė – viena silpniausių čempionate, tačiau ji jau pateko į atkrintamąsias rungtynes ir sieks įrodyti, kad yra geresnė nei dauguma ekspertų manė.

Rusijos treneris Stanislavas Čerčesovas prieš susitikimą sakė, kad jiems Ispanijos rinktinės žaidimas aiškus, tačiau sunku rasti kelių kaip ispanus nugalėti.

Stanislavas Čerčesovas, SIPA/Scanpix nuotr.

Ispanijos rinktinės treneris Fernando Hierro gali džiaugtis, kad jo žaidėjų nekamuoja traumos, tačiau problemų yra kitur. Vartininkas Davidas de Gea sulaukia daug kritikos strėlių dėl savo žaidimo čempionate, tačiau treneris yra linkęs juo pasitikėti. Vartininkas šiame čempionate yra praleidęs jau 5 įvarčius. Kitas klausimas – ar treneris rizikuos į aikštę leisti Sergio Busquetsą, kuris, gavęs dar vieną geltoną kortelę, turėtų praleisti kitas rungtynes, į kurias, visų pirma, reikia išsikovoti vietą.

Rusijos rinktinei dėl gautos raudonos kortelės susitikime su Urugvajumi padėti negalės Igoris Smolnikovas.

Statistika nėra palanki Rusijai. Nuo Sovietų Sąjungos griūties Rusija niekada nelaimėjo prieš Ispaniją. Per tris paskutinius komandų susitikimus didžiuosiuose turnyruose rusai visada pralaimėjo ispanams: 2008 metų Europos čempionate grupių etape ir pusfinalyje ir 2004 m. Europos čempionato grupių rungtynėse.

Fernando Hierro, SIPA/Scanpix nuotr.

Nuo Sovietų Sąjungos žlugimo Rusija tik kartą pateko į tarptautinio turnyro atkrintamąsias varžybas – 2008 metų Europos čempionate.

Ispanijos rinktinėje didžiausią dėmesį reiktų skirti Isco, kuris nacionalinėje komandoje prisidėjo prie 12 iš 15 įvarčių, kurie buvo įmušti tarptautiniuose turnyruose.

Galimos rinktinių sudėtys:

Ispanija: Davidas De Gea, Dani Carvajalas, Gerardas Pique, Sergio Ramosas, Jordi Alba, Sergio Busquetsas, Koke, Andresas Iniesta, Isco, Diego Costa ir Iago Aspasas.

Rusija: Igoris Akinfejavas, Mario Fernandesas, Ilja Kutepovas, Sergejus Ignaševičius, Jurijus Žirkovas, Romanas Zobninas, Daleris Kuzjajevas, Aleksandras Samedovas, Aleksandras Golovinas, Denisas Čeryševas, Artiomas Dziuba.

Šias rungtynes nuo 16.45 val. stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt.

Ar auksinė Kroatijos karta pratęs savo pergalių seriją ir prieš danus

Antrosios sekmadienio rungtynės žiūrovams padovanos kovą tarp dviejų Europos rinktinių – Danijos ir Kroatijos. Skandinavams teks kovoti su ne bet kokia, o dažnai netgi auksine pavadinama Kroatijos rinktine, kuri, kol kas neturi aukso, tačiau šis pasaulio čempionatas jiems prasidėjo taip gerai, kad vis dažniau yra kalbama apie realias galimybes tapti turnyro čempionais.

Pirmosiose grupės rungtynėse Kroatija savo pranašumą įrodė prieš Nigerijos rinktinę 2:0, antrosiose europiečiai 3:0 palaužė Argentiną, o paskutiniajame susitikime nepasigailėjo naujokų islandų 2:1. Po šių rezultatų jie užėmė pirmąją vietą D grupėje.

Ivanas Rakitičius, Reuters/Scanpix nuotr.

Danijos rinktinės kelias čempionate kitoks – jie sužaidė lygiosiomis su Australija ir išplėšė sunkią pergalę prieš Peru. Paskutinėse rungtynėse Maskvoje su Prancūzija jie užfiksavo pirmąsias čempionate nulines lygiąsias ir užėmė antrąją vietą C grupėje.

Kasperas Schmeichelis, AFP/Scanpix nuotr.

Kroatijos rinktinė susitikime su Islandija žaidė ne stipriausia sudėtimi, nes norėjo, kad jų lyderiai turėtų daugiau laiko poilsiui. Susitikime su Danija poilsiauti laiko jau nebus, todėl manoma, kad startinėje sudėtyje, lyginant su paskutiniu susitikimu, bus daugybė pakeitimų.

Danijos rinktinės trenerio padėjėjas Jonas Dahlas Romassonas teigė, kad Williamas Kvistas tikriausiai galės žaisti sekmadienio susitikime po to, kai patyrė traumą pirmosiose rungtynėse. Taip pat į startinę sudėtį galimai grįš krašto saugas Yussufas Poulsenas.

Kroatas Ivanas Rakitičius prieš susitikimą sakė, kad 1998 metų Kroatijos futbolo rinktinė buvo nuostabi ir jie ją vadina savo idealais, tačiau lyginant dabartinę ir šią rinktinę reikia nepamiršti, kad jie dabar rašo savo istoriją ir gali pasiekti dar daugiau nei tada 1998 metais.

Kroatai ir danai prieš šį mačą jau buvo susitikę penkis kartus, pasidalino po dvi pergales, o kartą sužaidė lygiosiomis. Paskutinį kartą rinktinės susitiko dar 2004 metais draugiškose rungtynėse ir kroatai laimėjo 2:1.

Christianas Eriksenas (kairėje) ir Luka Modričius, AFP/Scanpix nuotr.

Statistika Danijos rinktinei nepalanki – kroatai laimėjo penkis iš šešių susitikimų čempionate prieš Europos komandas. Patys skandinavai taip pat nepėsti – jie nepralaimėjo jau 18 rungtynių iš eilės. Paskutinį pralaimėjimą jie patyrė 2016 m. spalį prieš Juodkalniją.

Net šeši trenerio Zlatko Daličiaus auklėtinių įvarčiai šiame čempionate buvo įmušti antrajame kėlinyje, todėl danai turės būti atsargūs ypač rungtynių pabaigoje.

Šias rungtynes nuo 20.45 val. stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt.