2018.08.09 22:30

R. Meilutytė Europos čempionato finale atplaukė ketvirta

LRT.lt2018.08.09 22:30

Europos čempionato 50 m krūtine rungties finale Rūta Meilutytė finišavo ketvirta. Lietuvė distanciją įveikė per 30,46 sek. Europos čempione tapo rusė Julija Jefimova.

J. Jefimovos rezultatas – 29,81 sek.

Antroji – britų sportininkė Imogena Clark (30,34 sek.). Trečią vietą užėmė italė Arianna Castiglioni (30,41 sek.).

R. Meilutytė šiame Europos čempionate yra iškovojusi 100 m krūtine sidabro medalį.

50 m laisvuoju stiliumi finale ketvirtadienio vakarą plaukęs Simonas Bilis užėmė penktą vietą.

4x100 kombinuotu būdu finale dalyvavusi Lietuvos vyrų komanda pagerino Lietuvos rekordą ir liko vos per plauką nuo medalio.

Savo 50 m krūtine pusfinalio plaukime R. Meilutytė atplaukė pirma. Distanciją ji įveikė per 30,38 s. Bendroje įskaitoje liko 3-ia.

Į pusfinalį 21-erių R. Meilutytė pateko distanciją įveikusi per 30,73 s. ir užėmusi pirmą vietą savo plaukime. Tiesa, ja ketvirtame takelyje plaukusi lietuvė dalinosi su bendraamže brite Sarah Vasey.

Bendroje antrankos įskaitoje nugalėjo Julija Jefimova, kuri užfiksavo 30,2 s. laiką. R. Meilutytė bendroje įskaitoje liko penkta.

50 m laisvuoju stiliumi pusfinalyje S. Bilis į šios rungties finalą pateko po perplaukimo. Perplaukime lietuvis distanciją įveikė per 21,70 sek. ir tik 0,04 sek. aplenkė priešininką iš Ukrainos. Pirmoje distancijos pusėje pirmavo Andrėjus Govorovas, tačiau paskutiniais grybšniais lietuvis aplenkė varžovą.

Visus Lietuvos plaukikų startus galite rasti čia.