Sportas

2018.08.09 11:33

M. Lasickienės pareiškimas: Europos čempionės titulas nėra mano tikslas

15min.lt2018.08.09 11:33

Pasaulio čempionė ir sezono lyderė šuolių į aukštį sektoriuje Marija Lasickienė Europos čempionato atrankoje neturėjo ką veikti. Kaip ir Airinė Palšytė, rusė į finalą žengė, įveikusi gana kuklią 1,90 m aukščio kartelę. Po šio pasirodymo rusė pareiškė, kad šios varžybos jos prioritetų sąraše nėra labai aukštai.

„Buvau nustebusi, kad atranka praėjo taip greitai. Man viskas sekėsi puikiai, koncentravausi tik į savo šuolius. Europos čempionės titulas nėra mano pagrindinis tikslas. Jeigu šoksiu gerai, tai būsiu patenkinta savimi“, – apie svarbiausią sezono startą kalbėjo neutraliu statusu besivaržanti rusė.

Pastarąjį kartą 25-erių M. Lasickienė Europos čempione tapo 2014 metais Ciuriche. Prieš dvejus metus Amsterdame ji nesivaržė.

Akivaizdu, kad dukart pasaulio čempionei dabar svarbiausias tikslas yra Tokijas. Olimpinėse žaidynėse rusė dar nėra dalyvavusi. Rio de Žaneiro durys jai užsitrenkė, kai Rusijos rinktinė buvo diskvalifikuota dėl dopingo skandalo.

Šį sezoną M. Lasickienė yra įveikusi 2,04 m aukščio kartelę, o jos asmeninis rekordas yra 2,06 m.

Gali būti, kad Rusijos šuolininkė Berlyne pabandys pagerinti Rusijos ar net pasaulio rekordą.

„Nenoriu spėti, koks tas aukštis bus finale, bet esu pasirengusi šokti aukštai. Viskas yra įmanoma finale“, – intrigavo M. Lasickienė.

Iki Anai Čičerovai (2,07) priklausančio Rusijos rekordo M. Lasickienei trūksta tik centimetro. Pasaulio rekordas (2,09) dar nuo 1987 metų priklauso bulgarei Stefkai Kostadinovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.