Sportas

2015.09.08 13:45

Kitą savaitę Vilnių užplūs „Lech“ fanų desantas

DELFI.lt2015.09.08 13:45

„Jų atvažiuos šimtai, todėl nedideliame LFF stadione policijai ir apsaugininkams užtikrinti saugumą gali būti nelengva“, – tikina VMFD „Žalgirio“ klubo strategas Marekas Zubas, kurio auklėtiniai kitą ketvirtadienį Vilniuje vyksiančiose UEFA Europos lygos atrankos trečio etapo rungtynėse priims Poznanės „Lech“ ekipą ir garsiuosius jos fanus.

„Jų atvažiuos šimtai, todėl nedideliame LFF stadione policijai ir apsaugininkams užtikrinti saugumą gali būti nelengva“, – tikina VMFD „Žalgirio“ klubo strategas Marekas Zubas, kurio auklėtiniai kitą ketvirtadienį Vilniuje vyksiančiose UEFA Europos lygos atrankos trečio etapo rungtynėse priims Poznanės „Lech“ ekipą ir garsiuosius jos fanus.

„Lech“ futbolininkai ketvirtadienį, kaip ir VMFD „Žalgiris“, pabaigė pradėtą darbą ir antrąsyk, šį kartą namuose, 2:1 (2:1) įveikė Espo „Honką“ iš Suomijos ir triumfavo bendru rezultatu 5:2. Šeimininkams po įvartį pelnė Lukaszas Teodorczykas (6 min.) ir Tomaszas Kedziora (41 min.).

Kitame UEFA Europos lygos atrankos etape lenkai susitiks su žalgiriečiais, kurie ketvirtadienį Jerevane sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0) su vietos „Piunik“ klubu ir laimėjo seriją bendru rezultatu 3:1.

„Žinoma, man asmeniškai bus labai įdomu susitikti su Lenkijos komanda, – teigia M. Zubas. – Kalbant apie „Lech“ fanus, kai reikalai klostosi nepalankiai jų komandai, jie gali būti labai agresyvūs. Į Vilnių jų gali suvažiuoti ne vienas šimtas – tai yra rimta jėga“.

Liūdnai pagarsėjusių „Lech“ fanų viešnagė Vilniuje numatyta rugpjūčio 1 dieną, tuo metu tikslus mačo laikas dar nepaskelbtas.

Lietuvos stadionus siaubė ne kartą

Neramumų Lietuvoje Lenkijos klubų ir rinktinės sirgaliai yra sukėlę ne kartą, o labiausiai „pasižymėjo“ per 2007 metų Intertoto taurės dvikovą tarp Vilniaus „Vėtros“ ir Varšuvos „Legia“ komandų.

Tuomet rungtynės buvo nutrauktos dėl į aikštę įsiveržusios minios agresyvių lenkų chuliganų, susirėmusių su policijos pajėgomis – pareigūnams teko panaudoti ašarines dujas ir gumines kulkas, o po užsitęsusių neramumų stadioną niokojanti gauja buvo išvaikyta tik raitosios policijos.

Dėl tokio sirgalių, kurių į Vilnių buvo sugužėję net pustrečio tūkstančio, elgesio „Legia“ buvo išmesta iš turnyro ir turėjo padengti visus pridarytus nuostolius.

Futbolo chuliganai iš Lenkijos yra nusiaubę ir Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadioną. 2011 metais draugiškų rungtynių tarp Lietuvos ir Lenkijos rinktinių metu fakelų, kėdžių nuolaužų ir akmenų krušą iš tribūnų paleidusius lenkus taip pat teko tramdyti riaušių malšinimo pareigūnams.

Darbo turėjo ir Šiaulių policija. 2010 metais į Europos lygos mačą tarp „Šiaulių“ ir Krokuvos „Wisla“ svečių aistruoliai „palaikyti“ savo komandos atvyko apsiginklavę kardais, durklais ir peiliais. Tiesa, suvaldyti maždaug 400 „Wisla“ sirgalių pavyko, ir rungtynių metu didesnių incidentų nekilo. Tačiau prieš jų pradžią dėl chuliganizmo ir viešosios tvarkos trikdymo buvo sulaikyta beveik pusšimtis agresyvių lenkų.

Ankstesnė patirtis pravers

DELFI kalbinta „Žalgirio“ vykdančioji direktorė Vilma Venslovaitienė neslėpė nuogąstavimų, kad į Vilnių lenkų futbolo chuliganai vėl plūs turėdami nedraugiškų ketinimų.

Tačiau klubo vadovė pabrėžė, jog pamokų, kaip elgtis tokiose situacijose, buvo užtektinai.

„Mūsų policija jau sukaupusi patirties kaip tvarkytis tokiais atvejais. Tada, kai „Vėtra“ žaidė su „Legia“, policija nebuvo pakankamai atidi, bet rungtynėms Kaune jau buvo pasiruošusi žymiai geriau. Suprantame, kad gali nutikti visko, manau, atsakingos institucijos tai lygiai taip pat žino ir skirs šiam renginiui atitinkamą dėmesį“, – vylėsi V. Venslovaitienė.

„Galų gale, už stadiono sunaikinimą atsako tie, kurie taip daro. Tiek jų klubas, tiek mūsų spręsime šiuos klausimus labai rimtai“, – pridūrė Lietuvos vicečempionų ekipos vadovė.

Beje, Poznanės klubo fanai pasižymėjo ir praėjusią savaitę prieš „Lech“ rungtynes Suomijoje, kai išlaužė vartus ir į stadioną pateko be bilietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt