Sportas

2018.08.08 16:57

Lietuviai turi aiškų favoritą FIFA 2018

LRT.lt2018.08.08 16:57

Rusijoje vykstančiame Pasaulio futbolo čempionate prasideda atkrintamosios varžybos, o šeštadienį laukia pats aršiausias aštuntfinalio susitikimas. Tokią išvadą galima daryti atsižvelgiant į Lietuvos futbolo aistruolių nuomones.

Favoritai ir autsaideriai

Šeštadienį bus žaidžiami du aštuntfinalio mačai – pirmajame susitiks Leonelio Messi vedama Argentina ir Prancūzijos rinktinė, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvių manymu, šio susitikimo favoritė yra Prancūzija – taip mano lygiai pusė apklaustųjų. Kad laimės Argentina, stato 27 proc. lietuvių. 23 proc. žmonių įsitikinę, kad susitikimo pagrindinis laikas baigsis lygiosiomis ir nugalėtojui išsiaiškinti prireiks pratęsimo.

Antrasis šeštadienio mačas, kuriame susitiks Portugalija ir Urugvajus, lietuvių manymu, bus pats aršiausias visame aštuntfinalio etape. Kad laimės Urugvajus, mano 39 proc. lietuvių. Už Portugaliją stato 32 proc. 29 proc. futbolo aistruolių įsitikinę, kad prireiks pratęsimo.

Vertinant kitus aštuntfinalio mačus, liūdna ateitis pranašaujama rusams. Kad šeimininkai nugalės ispanus, įsitikinę vos 6 proc. lietuvių. Tokios pačios ir Danijos galimybės įveikti Kroatiją.

Dar blogesni, lietuvių manymu, Japonijos šansai nugalėti Belgiją – to tikisi vos 2 proc. futbolo mėgėjų.

Lietuvos futbolo aistruoliai namo siunčia ir Meksiką. 7 procentai apklaustųjų mano, kad meksikiečiai yra pajėgūs įveikti Braziliją.

Įdomus turėtų būti Šveicarijos ir Švedijos susitikimas, kuriame lietuviai pergalę skiria Švedijai (30 proc.). Įdomu, kad beveik pusė respondentų įsitikinę, kad šiame susitikime prireiks pratęsimo.

65 proc. lietuvių mano, kad į kitą etapą keliaus ir Anglija, kuriai prognozuojama pergalė prieš Kolumbiją.

Lietuvių numylėtinė – Brazilija

Akivaizdu, kad lietuviai mėgsta Argentinos ekipą, nors jos sėkme nelabai tiki.

„Be jokios abejonės, daugiausia simpatijų turi Brazilija. Įdomu, kad žmonės labai palaiko ir Argentinos komandą, toliau rikiuojasi Prancūzija. Tačiau palaikančių žmonių ir statomų pinigų skaičius skiriasi. Pagal statymus ir toliau pirmauja Brazilija, tačiau antroje vietoje jau rikiuojasi Ispanija, trečioje – Prancūzija“, – sako „Top Sport“ vadovas Dainius Gulbinas.

Reuters/Scanpix nuotr. Kalbant apie visą čempionatą, lietuviai turi aiškų favoritą. „Galime daryti išvadą, kad lietuviai besąlygiškai serga ir palaiko Braziliją. Net apie 50 proc. visų Lietuvos futbolo aistruolių tiki būtent šia komanda. Visi kiti dalijasi kitą pusę – Ispanija, Argentina, Prancūzija, Belgija“, – sako D. Gulbinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt