Sportas

2018.08.08 16:17

FIFA 2018 šeštadienį: ar žengs Belgija ir Meksika kito etapo link, o Vokietija reabilituosis po fiasko?

LRT.lt2018.08.08 16:17

Šeštadienį antrąjį Rusijoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato ratą pradeda G ir F grupės komandos. Pirmose rungtynėse susitinka grupės lyderiai Belgijos futbolininkai su Tunisu, o F grupėje įvyks du susitikimai – pirmajame Meksikos rinktinė išbandys Pietų Korėją, o antrajame Vokietija mėgins pagerinti savo padėtį bandydama įveikti Švediją. Po šių dvikovų gali paaiškėti, kas užsitikrins kelialapį į kitą etapą, o galbūt sensacingai liks už atkrintamųjų borto. Visas kovas stebėkite per LRT.

Ar Belgija įsitvirtins pirmoje G grupės vietoje?

Belgijos rinktinė čempionatą Rusijoje pradėjo įtikinama pergale 3:0 prieš Panamą, tad pergalė prieš Tuniso rinktinę jiems galėtų užtikrinti vietą tarp dviejų geriausių G grupės komandų. Tačiau nugalėti Tunisą gali būti ne taip lengva.

Tuniso rinktinė susitikime su Anglija ilgą laiką išlaikė lygiąsias 1:1 ir tik jau per pridėtą prie antrojo kėlinio laiką praleido antrąjį Harry Kane`o įvartį, kuris atėmė iš afrikiečių taip arti buvusį vieną tašką.

Romelu Lukaku – vienas pagrindinių Belgijos žaidėjų, kuriam daug dėmesio turės skirti ir Tuniso futbolininkai. Jis į Panamos rinktinės vartus įmušė du iš trijų įvarčių.

Belgijos rinktinė, AFP/Scanpix nuotr.

Tuniso rinktinė susitikime su Anglija buvo pasirinkusi gynybinio tipo taktiką, tačiau prieš Belgiją jiems reiktų parodyti daugiau puolamojo potencialo, nes vien geros gynybos gali neužtekti.

G grupėje kol kas po tris taškus turi lyderėmis ir prieš čempionatą laikytos rinktinės – Belgija ir Anglija. Jos tarpusavyje susitiks paskutiniame grupių mače.

Galimos startinės sudėtys:

Belgija: Thibautas Courtois, Janas Vertonghenas, Dedryckas Boyata, Toby Alderweireldas, Axelis Witselas, Kevinas de Bruyne`as, Yannickas Carrasco, Thomas Meunieris, Driesas Mertensas, Edenas Hazardas, Romelu Lukaku.

Tunisas: Faroukas Benas Mustapha; Yassine`as Meriahas, Syamas Benas Yousefas, Dylanas Bronnas, Oussama Haddadi, Ellyesas Skhiri, Anice`as Badri, Ferjanis Sassis, Fakhreddine`as Benas Youssefas, Wahbis Khazris, Naimas Sliti.

Rungtynes stebėkite nuo 14:45 val. per LRT KULTŪRĄ ir naujienų portale LRT.lt

Ar Meksika taps F grupės lydere?

Meksika šeštadienį turės puikius šansus įsitvirtinti pirmojoje F grupės vietoje, jei laimės prieš pirmajame susitikime jau pralaimėjusią Pietų Korėją.

Meksika vieną svarbiausių savo pergalių pasiekė pirmosiose pasaulio čempionato rungtynėse, kai nugalėjo lyderiais vadintus vokiečius ir į kišenę įsidėjo svarbius 3 taškus. Šis laimėjimas taip pat meksikiečiams turėjo suteikti psichologinių jėgų, o ir istoriškai šis susitikimas Meksikos rinktinei yra palankus, nes ji dar niekada pasaulio čempionate nėra pralaimėjusi Azijos komandai.

Pietų Korėja kol kas negali pasigirti pasiekimais, susitikime su Švedija ji neįmušė nė vieno įvarčio ir jau nelaimėjo septynių pasaulio čempionato susitikimų iš eilės, todėl norint įveikti Meksiką jai teks geriau pasirodyti ir gynyboje, ir puolime.

Meksikos rinktinė, AFP/Scanpix nuotr.

Galimos komandų startinės sudėtys:

Pietų Korėja: Jo Hyeon-Woo; Lee Yongas, Kim Young-Gwonas, Jangas Hyun-Soo, Kimas Min-Woo; Ki Sung-Yuengas, Jungas Woo-Youngas, Lee Jae-Sungas; Hwangas Hee-Chanas, Sonas Heung-Minas, Lee Seung-Woo

Meksika: Guillermo Ochoa; Carlosas Salcedo, Hugo Ayala, Hectoras Moreno, Jesusas Gallardo; Miguelis Layunas, Hectors Herrera, Andresas Guardado; Carlosas Vela, Javieras Hernandezas, Hirvingas Lozano

Rungtynes stebėkite nuo 17:45 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt

Vokietija gelbės savo skęstantį nugalėtojų laivą

Titulą ginanti Vokietijos rinktinė buvo laikyta viena iš galimų kandidačių laimėti antrą pasaulio čempionatą iš eilės, tačiau pralaimėjimas pirmosiose rungtynes Meksikai (0:1) sumaišė visas lyderių kortas ir dabar dėl išlikimo vokiečiams teks kovoti su Švedijos rinktine, kuri pirmosiose rungtynėse nugalėjo korėjiečius. Atmosfera F grupėje pradeda kaisti.

Švedijos rinktinė žada rimtą išbandymą vokiečiams ir neketina lengvai atiduoti taškų. Pergalė prieš Pietų Korėjos rinktinę Švedijai kol kas leidžia jaustis saugiau turimi 3 taškai savo kišenėje. Skandinavų joks spaudimas neturėtų spausti, todėl jie turėtų žaisti jiems įprastą futbolą.

Priešinga padėtis Joachimo Lowo kariaunos pusėje. Dar vienas pralaimėjimas gali palaidoti visus šansus eiti toliau čempionate, o tai būtų visiškas nusivylimas ir prasčiausias rezultatas Vokietijos rinktinei. Daug talento ir patirties turinčiai rinktinei toks pasirodymas čempionate nebūtų atleistinas. Vokiečius slegia ir psichologinis spaudimas, nes jiems buvo piešiamas antrasis titulas iš eilės, o dabar jiems teks kovoti dėl kito etapo.

Kol kas, iki šeštadienio rungtynių, F grupės lyderėmis su 3 taškais yra Švedijos ir Meksikos komandos, o Vokietija ir Pietų Korėja grupės dugne su 0 tašų.

Vokietijos rinktinė, AFP/Scanpix nuotr.

Numanomos startinės rinktinių sudėtys:

Vokietija: Manuelis Neueris; Joshua Kimmichas, Jerome`as Boatengas, Nicklas Sule`as, Jonas Hectoras; Ilkay`us Gundoganas, Toni Kroosas; Thomas Mulleris, Mesutas Ozilas, Marco Reusas; Mario Gomezas.

Švedija: Robinas Olsenas; Mikaelis Lustigas, Viktoras Lindelofas, Andreasas Granqvistas, Ludwigas Augustinssonas; Viktoras Claessonas, Sebastianas Larssonas, Albinas Ekdalis, Emilis Forsbergas; Marcusas Bergas, Ola Toivonenas.

Rungtynes stebėkite nuo 20:45 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt.