Sportas

2018.08.08 16:16

Nuomonė: dėl D. de Gea klaidų FIFA 2018 metu kalti ir patys ispanai

LRT.lt2018.08.08 16:16

Vilkėdamas „Manchester United“ marškinėlius ispanas Davidas de Gea yra tikras pastovumo pavyzdys. Per pastaruosius penkerius metus, atstovaudamas savo komandai, jis užsitarnavo turbūt geriausio vartininko titulą, tačiau Ispanijos nacionalinėje rinktinėje gera vartų gynyba jis negali pasigirti.

Vartininko darbas Ispanijos rinktinės nedžiugino pasiruošimo rungtynių cikle prieš čempionatą. Pirma Ispanijos draugiškose rungtynes su Argentina Nicolaso Otamedi galva į vartus pasiųstas kamuolys praskriejo tarp D. de Gea rankų į tinklą. Vėliau dar didesnė vartininko nesėkmė laukė draugiškose rungtynėse su Šveicarija – ispanas į vartus siųstą kamuolį silpnai atmušė tiesiai prieš save, o šveicarui Ricardo Rodriguezui, prieš kurį atsidūrė kamuolys, beliko kamuolį tik nukreipti į vartus.

Po tokio pasirodymo Ispanijos spaudai jis pasakė: „Geriau dabar nei Rusijoje“. Tačiau prastas vartininko pasirodymas laukė jau pirmosiose rungtynėse su Portugalija, kai Cristiano Ronaldo muštas kamuolys net 3 kartus atsidūrė Ispanijos rinktinės vartuose.

Kai kurie ispanai mano, jog D. de Gea regėjimo sutrikimas – toliaregystė, gali būti priežastis, dėl kurios jis per anksti išbėga iš vartų, tačiau tai nepaaiškina, kodėl savo klube jis žaidžia nuostabiai, o nacionalinėje rinktinėje labai dažnai klysta, rašo naujienų portalo „Goal“ žurnalistas Krisas Voakesas.

AFP/Scanpix nuotr.

Veikiausiai didžiausia priežastis, kodėl jis daro daug klaidų, – patiriamas spaudimas iš Ispanijos spaudos ir sirgalių. Po rungtynių su Portugalija D. de Gea nepagarbiai atsiliepė apie savo tėvynės žiniasklaidą, kuri neigiamai apie vartininką atsiliepė po pirmųjų pasaulio čempionato rungtynių su Portugalija.

„Aš nejaučiu palaikymo iš Ispanijos. Aš pats save stipriai kritikuoju ir norėčiau sulaukti bent kažkokio palaikymo ir taip sudėtingu savo gyvenimo metu“, – taip po rungtynių su Portugalija kalbėjo Ispanijos rinktinės pagrindinis vartininkas.

2016 metais D. de Gea buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu. Tuo metu žaidėjas taip pat nesulaukė palaikymo iš Ispanijos spaudos, galbūt ir tai paliko žaidėjui psichologinį randą – dabar sunku apsivilkti Ispanijos rinktinės marškinėlius, tačiau tokio jausmo nelieka užsivilkus savo klubo marškinėlius.

Kaip jam seksis antrosiose Ispanijos rungtynėse čempionate – žiūrėkite trečiadienį nuo 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt.