Sportas

2018.08.08 15:26

Antradienio FIFA 2018 kovos per LRT: lenkų startas ir antrojo turo pradžia

LRT.lt2018.08.08 15:26

Antradienį įvyks paskutinės pirmo rato grupės kovas – jas užbaigs H grupė, kurioje susitiks Kolumbijos ir Japonijos komandos bei Lenkija su Senegalu. Antradienio futbolo batalijas užbaigs startuojantis antrasis čempionato grupių turas, kuriame susirems A grupės komandos Rusija ir Egiptas.

Kolumbija – Japonija 14:45 per LRT KULTŪRĄ

H grupėje pirmosios kovas pradės Kolumbijos ir Japonijos rinktinės – jos tarpusavyje yra žaidusios keturis kartus, tačiau japonai niekada nelaimėjo tarpusavio rungtynių. Komandos buvo susitikusios ir 2014 metais Brazilijoje, tada kolumbiečiai rezultatu 4:1 nugalėjo japonus.

Kolumbijos rinktinė – mušti mėgstanti komanda, tai įrodo ir statistika – per 18 pasaulio čempionato rungtynių, kolumbiečiai visada įmušė bent vieną įvartį. Atrankos į pasaulio čempionatą rungtynėse daugiausiai įvarčių pelnė Kolumbijos žvaigždė Jamesas Rodriguezas (6), nuo jo atsiliko Carlosas Bacca (3) ir Falcao (2).

J. Rodriguezas, SIPA/Scanpix nuotr.

2014 metų čempionatas Kolumbijai buvo sėkmingiausias per visą jų istoriją, tada jie laimėjo keturis susitikimus, kai prieš tai iš 13 pasaulio čempionato rungtynių jie buvo laimėję tik trejas.

Japonijai kovos čempionate su Pietų Amerikos žemyno komandomis kol kas neatnešė nė vienos pergalės: trys susitikimai baigėsi pralaimėjimais, o vienas – lygiosiomis. Japonija iš penkių savo pirmųjų mačų čempionate laimėjo tik kartą 2010 metais prieš Kamerūną (1:0).

Draugiškos rungtynės Japonijai taip pat nežada nieko gero, nors paskutiniame susitikime jie 4:2 nugalėjo Paragvajų, tačiau prieš tai sužaidė lygiosiomis su Maliu ir pralaimėjo Ukrainos, Ganos ir Šveicarijos rinktinėms.

Abiejų komandų lyderiai yra aiškūs: Kolumbijos – J. Rodriguezas, o Japonijos – Keisuke Honda, tačiau antradienio susitikime kolumbietis gali nepasirodyti. Skelbiama, kad jis turi smulkių traumų. Japonijos rinktinėje aikštėje tikriausiai nepasirodys Shinji Okazakis.

Lenkija – Senegalas 17:45 per LRT TELEVIZIJĄ

Senegalo rinktinės treneris, AFP/Scanpix nuotr.

Paskutinėse pirmojo rato H grupės rungtynėse susitinka Lietuvos kaimynai lenkai ir sensacijų čempionate galintis pateikti Senegalas. Tai bus pirmasis šių komandų susitikimas istorijoje.

Nors Lenkijos rinktinė pasaulio čempionate niekada nebuvo pralaimėjusi Afrikos komandai, tačiau dažniausiai su jomis buvo sužaidžiama 0:0. Tik kartą Lenkija įmušė vieną įvartį ir laimėjo susitikimą.

Abi rinktinės turi aiškius lyderius, kurie šį sezoną pasižymėjo klubiniame futbole. Lenkijoje – Robertas Lewandowskis gindamas Miuncheno „Bayern“ spalvas,  Bundesligoje įmušė daugiausiai įvarčių – 29. Senegalo žvaigždė Sadio Mane atstovaudamas „Liverpool“ klubui įmušė 20 įvarčių: 10 Čempionų lygoje ir čia nusileidžia tik Cristiano Ronaldo (15).

Šis čempionatas Lenkijai – aštuntas, bet paskutinį kartą jie šiame turnyre žaidė dar 2006 metais. Lenkija tik kartą laimėjo savo pirmasiąs rungtynes pasaulio čempionate 1974 metais prieš Argentiną rezultatu 3:2, tais pačiais metais lenkai į namus parsivežė bronzos medalius, tokį pat pasiekimą jie pakartojo ir 1982 metais.

Senegalui tai antrasis pasaulio čempionatas. Pirmą kartą jame šalis žaidė dar 2002 metai, kai nuėjo iki ketvirtfinalio, tačiau jame pralaimėjo Turkijos rinktinei. Tuomet pirmosiose grupės rungtynėse Senegalas rezultatu 1:0 nugalėjo Prancūzijos rinktinę.

S. Mane atrankos rungtynėse komandoje atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (3), tačiau tik Diafra Sakho įmušė daugiau nei vieną įvartį. Senegalo treneris Aliou Cisse`as buvo rinktinės kapitonas 2002 metų pasaulio futbolo čempionate.

R. Lewandowskis pasaulio čempionato atrankoje įmušė daugiausiai įvarčių (16), o tai sudarė daugiau nei pusę visų Lenkijos įvarčių. Kaimynų rinktinės treneris lenkas Adamas Nawalka kaip žaidėjas taip pat yra pasirodęs šiame čempionate dar 1978 metais ir žaidė penkeriose iš šešerių Lenkijos rungtynių.

Rusija – Egiptas 20:45 per LRT TELEVIZIJĄ

Reuters/ Scanpix nuotr.

Rusijos ir Egipto susitikimu prasideda antrasis grupių rungtynių etapas. Šioms komandoms susitikimas labai svarbus, nes būtent jis gali nulemti, kuri komanda užims antrąją vietą grupėje. Dauguma ekspertų neabejoja, kad pirmojoje grupės vietoje įsitvirtins Urugvajaus rinktinė, o aršiausia kova dėl antrosios vietos vyks būtent tarp Rusijos ir Egipto.

A grupėje šių komandų pirmosios rungtynės susiklostė skirtingai. Čempionato atidarymo rungtynėse šeimininkai rusai sutriuškino Saudo Arabijos rinktinę rezultatu 5:0, o Egiptas pralaimėjo Urugvajui rezultatu 0:1, kai 89 minutę praleido Jose Gimenezo įvartį.

Taigi dabar Egipto tikriausiai netenkintų net lygiosios su Rusijos rinktine, nes tokiu atveju paskutinėse grupės rungtynėse su Saudo Arabija jiems tektų mušti daugiau nei Rusija arba tikėtis, kad Urugvajaus rinktinė sutriuškins rusus.

Egiptas gali pasidžiaugti tuo, kad antradienio rungtynėse rinktinei turėtų padėti jos žvaigždė – Mohamedas Salah. Šios rinktinės dar niekada nebuvo susitikusios

Rusijos rinktinė pasaulio čempionate niekada nepateko į tolimesnius čempionato etapus, tačiau ji niekada nepralaimėjo Afrikos komandoms.

Egipto komanda niekada nėra laimėjusi rungtynių pasaulio čempionate. Paskutinį kartą Egiptas įvartį įmušė dar 1990 metais žaisdamas su Nyderlandais. Tada susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt