Sportas

2018.08.08 13:27

EP: Rusija dangsto žmogaus teisių pažeidimus futbolo čempionatu

LRT.lt2018.08.08 13:27

Rusija bando užglaistyti šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus joje rengiamu Pasaulio futbolo čempionatu, ketvirtadienį pareiškė europarlamentarai. Kartu jie paragino nedelsiant paleisti neteisėtai šalyje ir Kryme kalinamus Ukrainos piliečius, tarp jų – režisierių Olegą Sencovą, rašoma pranešime spaudai.

Europos Parlamentas (EP) reiškia paramą 2015 m. už taikius protestus prieš Krymo aneksiją 20 metų nuteistam Ukrainos režisieriui Olegui Sencovui, kuris nuo gegužės vidurio paskelbė bado streiką. Priimtoje rezoliucijoje (485 balsai už, 76 prieš, 66 susilaikė) pažymima, kad šiuo metu Rusijoje ir Kryme kali daugiau nei 70 Ukrainos politinių kalinių.

Parlamentas griežtai smerkia Krymo okupaciją, taip pat šiame regione vykdomus tarptautinės teisės bei žmogaus teisių pažeidimus. EP pažymi, kad pusiasalį kontroliuojanti Rusija pagal tarptautinę teisę privalo užtikrinti visų Krymo gyventojų teisių apsaugą, o įkalintiems asmenims suteikti galimybę konsultuotis su teisininkais, taip pat pasimatyti su šeimos nariais ir savo šalies diplomatais.

EP nariams kelia nerimą dažnėjantys žurnalistų bei žmogaus teisių gynėjų areštai, persekiojimo atvejai ir išpuoliai prieš juos Rusijoje, kuriuos lydi nebaudžiamumo aplinka. ES turi pasmerkti žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje ir mėginimą juos užglaistyti Pasaulio futbolo čempionatu, pažymi EP nariai.

Jie ragina ES valstybes išlaikyti Rusijai taikomas sankcijas ir apsvarstyti galimybę naujai pritaikyti sankcijas asmenims, kurie atsakingi už politinių kalinių sulaikymą ir nuteisimą.