Sportas

2018.08.08 13:28

FIFA 2018 komentuosiančios moterys: nežinojome, ar visuomenė jau tam pasiruošusi

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.08 13:28

Jau šį vakarą prasidėsiantis pasaulio futbolo čempionatas suburs futbolo aistruolius prie ekranų stebėti svarbiausių šių metų sporto rungtynių. Pirmą kartą Lietuvoje prie patyrusių sporto komentatorių prisijungs ir dvi futbolo profesionalės – Justina Lavrenovaitė-Perez ir Greta Kaselytė. Pažintis su jomis dabar ekrane.

Futbolo profesionalės teigia, kad sulaukusios pasiūlymo komentuoti apsidžiaugė ir didelio jaudulio nejaučia. Kaip sako futbolo teisėjos J. Lavrenovaitė-Perez, ši sporto šaka jai ir kolegei yra kasdienis užsiėmimas, todėl komentuoti bus tikras malonumas.

„Jausmas geras, mes su Greta labai nesureikšminame, nes kaip ir gyvename tuo futbolu, žiūrime rungtynes, komentuojame tiek su komandos draugėmis, tiek namuose su šeimos nariais. Tad manau, kad nieko nuostabaus ir nieko tokio gąsdinančio nejaučiame“, – sako J. Lavrenovaitė-Perez.

Tačiau dvejonių, pasak Šiaulių komandos „Gintra-Universitetas“  vartininkės G. Kaselytės, buvo: gavusi pasiūlymą komentuoti pasaulio čempionatą, ji nerimavo dėl neigiamos visuomenės reakcijos. Esą žiūrovai yra įpratę girdėti vyrų balsus, tačiau vartininkė tvirtina, kad dvejojo neilgai.

„Na, aš manau, kad tai yra tikrai didelis iššūkis. Nežinau, ar ta vyriškoji visuomenės dalis yra pasiruošusi išgirsti moteriškus balsus komentuojant futbolą. Na, aš truputėlį mąsčiau, bet pagalvojau, kad tai būtų tikrai naujas iššūkis mano gyvenime, nauja galimybė, dėl to pagalvojau ir sutikau“, – aiškina G. Kaselytė.

Abi futbolo profesionalės taisykles išmano puikiai, bet sutinka, kad komentatoriaus kėdė – naujas išbandymas, kuriam reikia tinkamai pasirengti. Moterims pravertė anksčiau komentuotos futbolo rungtynės bei nuolatinis domėjimasis futbolu.

„Žiūriu draugiškas rungtynes, taip pat truputėlį skaitau apie žaidėjus, naujienas, dažnai klausiu savo vyro informacijos. Jeigu matau, kad kažkuris žaidėjas žaidžia ir atkreipia mano dėmesį, aš paklausiu, koks tai žaidėjas, vardas, pavardė, kur žaidė, nes jis tikrai domisi daugiau, žino daugiau“, – aiškina futbolo teisėja J. Lavrenovaitė-Perez.

Futbolo gerbėjai ilgus metus girdi Nerijaus Kesmino, Tautvydo Meškonio ir Maksimo Vojevodino balsus. Abi moterys tikina, kad darbas su patyrusiais sporto komentatoriais bus įdomi patirtis.

„Tai tikrai labai didelė garbė ir gal truputėlį sušvelnina tą jaudulį. Manau, kad priims į kolektyvą ir padės, ir pataisys, jei kas nors blogo nutiks“, – tikisi G. Kaselytė.

Tiesiogines transliacijas stebėti padės ir dešimtmetį sporto komentatoriumi dirbantis Paulius Jakelis. Jis džiaugiasi, kad prie vyriškos profesionalų komandos prisijungs ir G. Kaselytė bei J. Lavrenovaitė-Perez.

„Aš tikrai labai pozityviai vertinčiau šį žingsnį. Manau, kad visuomenė keičiasi ir tikrai moterys supranta futbolą. Yra daugybė moterų, kurios žaidžia futbolą, teisėjauja ir, tiesą sakant, man ir su Justina, ir su Greta yra tekę komentuoti futbolą per LRT – merginų iki 17 metų  čempionatą. Tai buvo puiki patirtis, manau, kad buvom visai neblogas tandemas ir tikrai komentavimas kartu viršijo lūkesčius. Džiaugiuosi, kad ir klausytojai galės įvertinti – tai kaip, jos supranta futbolą, kaip jos mato futbolą šiame pasaulio futbolo čempionate“, – įspūdžiais dalinasi P. Jakelis.

Pasak P. Jakelio, žiūrovai visada jaučia komentatorių nenatūralumą ir suvaidintas emocijas, todėl naujosioms komentatorėms duoda esminį patarimą – svarbiausia atsipalaiduoti ir išlikti savimi. Jis pripažįsta, kad ir pats turės ko pasimokyti iš šių futbolo profesionalių.

„Labiausiai jaudinuosi, kad būtų galima atsipalaiduoti ir noriu, kad mes komentuotume taip pat emocingai, kaip kitose valstybėse, ir kad įspyrus įvartį, šauktume: įvartis!“ – tikisi P. Jakelis.

Daugiau apie tai – Kamilės Zaleckaitės ir Lidijos Jankauskienės reportaže.

Visas čempionato rungtynes žiūrėkite nuo birželio 14 d. tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ, LRT KULTŪRĄ ir LRT.lt.