Naujienų srautas

Sportas2018.08.06 20:40

Bėgikė K. Deliautaitė nepateko į Europos čempionato pusfinalį

ELTA 2018.08.06 20:40

Pirmadienį Berlyne (Vokietija) prasidėjusio Europos lengvosios atletikos čempionato moterų 100 m bėgimo atrankos varžybose Lietuvos atstovė Karolina Deliautaitė užėmė 23-iąją vietą ir nepateko į pusfinalį.

„Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę čia dalyvauti, nors rezultato norėjosi žymiai geresnio“, – sakė šią savaitę 23-iąjį gimtadienį švęsianti Lietuvos sprinterė.

Europos pirmenybių debiutantė finišavo per 11,75 sek. ir antrajame atrankos bėgime buvo devinta. Iki vietos pusfinalyje jai pritrūko 0,14 sek. Geriausio K. Deliautaitės sezono rezultato – 11,54 sek. – būtų pakakę patekimui į kitą etapą. Tokį laiką sportininkė parodė prieš savaitę vykusiame Lietuvos čempionate.

„Jaučiau didesnę atsakomybę, nes tai buvo pirmas suaugusiųjų čempionatas. Pakankamai daug žiūrovų, nesu pripratusi ir varžovės gana stiprios. Bėgau su elitu ir norėjosi geriausio rezultato, Berlyne visada norėjau bėgti“, – pasakojo K. Deliautaitė.

Sprinterė pastebėjo, kad jaudulys ją labiau kamavo viešbutyje, o ne stadione.

„Kelias dienas prieš varžybas jaudinausi labiau nei sėdėdama „call roome“ (starto laukimo kambarys). Sėdžiu viešbutyje, atrodo, kad jaudinuosi, bijau, sėdžiu stadione - išmušė kažkokia apatija“, - sakė K. Deliautaitė.

Antrąjį atrankos bėgimą, kuriame startavo ir lietuvė, laimėjo lenkė Ewa Swoboda. Viena čempionato favoričių 100 m nubėgo per 11,33 sek. Beje, būtent lenkė bėgo greta pirmame take startavusios K. Deliautaitės.

„Gaila, kad šalia nebuvo apylygės varžovės, gal bėgimas būtų buvęs kitoks. Pirmame take bėgant iš vienos pusės išvis nieko nėra, iš kitos – be proto gera starterė. Žinant mano startą, ji iškart du metrus į priekį pabėgo ir reikėjo kovoti vienai“, – komentavo Jono Čižausko auklėtinė.

Beje, K. Deliautaitė yra viena iš trijų Lietuvos sportininkų, kuriai Europos lengvosios atletikos asociacija suteikė teisę startuoti čempionate ir neįvykdžius normatyvo. Tiesa, lietuvės geriausias sezono rezultatas už normatyvą prastesnis buvo vos 0,04 sek.

„Labai džiaugiuosi, kad pakvietė, nes antrus metus iš eilės nepasisekė įvykdyti normatyvo, bėgau labai šalia. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę čia dalyvauti, bet yra kaip yra“, – sakė sprinterė.

Greičiausia atrankoje buvo Vokietijos atstovė Lisa Marie Kwayie (11,30 sek.). 

Atrankos varžybose startavo 26 sportininkės. Į pusfinalį pateko 13 – 1-3 vietas trijuose atrankos bėgimuose užėmusios atletės ir keturios greičiausios iš likusių bėgikių.

Antradienį pasirodymą Europos čempionate pradės rutulio stūmikė Ieva Zarankaitė, 800 m bėgsianti Eglė Balčiūnaitė, 3000 m kliūtinio bėgimo specialistas Justinas Beržanskis bei didžiausia Lietuvos komandos viltis – disko metikas Andrius Gudžius, o 50 km sportinio ėjimo varžybose startuos Tadas Šuškevičius ir Arturas Mastianica.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi