Naujienų srautas

Sportas2018.08.06 16:29

Europos čempionate kovoję Lietuvos irkluotojai į Vilnių grįžo su skirtingomis nuotaikomis

Tris medalius – du sidabro ir vieną bronzos – Europos čempionate iškovoję Lietuvos irkluotojai į Vilnių grįžo su skirtingomis nuotaikomis. Pernai pasaulio ir Europos čempione tapusi vyrų porinė keturvietė džiaugiasi iškovojusi sidabrą, nes jos pasirengimą šį sezoną lydėjo daug nesklandumą. Tačiau Mildos Valčiukaitės ir Ievos Adomavičiūtės duetas bei Mindaugas Griškonis iki pat finišo tikėjo galį iškovoti auksinius apdovanojimus.

M. Valčiukaitė: po finišo klausėme žmonių kelintą vietą užėmėme

Pasaulio ir Europos čempionė bei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkė irkluotoja M. Valčiukaitė didžiausias pergales iškovojo su D. Vištartaite. Praėjusiais metais ji persėdo į valtį su savo buvusia porininke jaunimo amžiuje Ieva Adomavičiūte ir jau šiemet gali džiaugtis pirma pergale suaugusiųjų čempionatuose. Glazge vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse M. Valčiukaitė su I. Adomavičiūtė iškovojo bronzos medalį. 

24-erių metų M. Valčiukaitė ir 23-ejų metų I. Adomavičiūtė Europos čempionato finale 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 56,54 sek. Net keturios valtys iki paskutinės akimirkos kovojo dėl pirmosios vietos, o po dramatiško finišo Europos čempionėmis tapo prancūzės Helene Lefebvre ir Elodie Ravera-Scaramozzino (6.55,99).

Antrąją vietą užėmė olandės Roos de Jong ir Lisa Scheenaard (6.56,29). Ketvirtoje pozicijoje likusios italės Valentina Iseppi ir Alessandra Montesanuo nuo lietuvių atsiliko vos 0,06 sek.

„Iš dalies tai buvo sėkmės dalykas, nes keturias pirmąsias komandas skyrė pusė sekundės. Likus 200 m iki finišo, dar tikėjomės, kad iškovosime aukso medalius, bet varžovės finiše buvo stipresnės ir greitesnės, – sakė M. Valčiukaitė. – Po finišo jaučiau, kad buvome ne pirmos. Nežinojome, kelintos finišavome, nes nebuvo jokios švieslentės ir teko klausinėti žmonių kelintą vietą užėmėme. Trečia vieta iš dalies nuvylė, nes tikėjomės būti aukščiau, bet iš kitos pusės – ketvirta vieta buvo labai arti, todėl medalis džiugina“.

M. Valčiukaitė, BNS nuotr.

Irkluotoja džiaugėsi, kad jai su I. Adomavičiūte pavyksta demonstruoti aukštus rezultatus, kas suteikia motyvacijos ruošiantis naujiems startams.

„Šis rezultatas įkvepia mus tolimesniems startams. Pačios sau įrodėme, kad galime kautis su stipriausiomis įgulomis ir turėsime labai didelę motyvaciją ruoštis pasaulio čempionatui“, – teigė M. Valčiukaitė.

Pasaulio čempionatas rugsėjo 8–16 dienomis vyks Bulgarijoje.

M. Valčiukaitė teigė, kad Europos čempionate ją labiausiai nustebino jaunosios italės V. Iseppi ir A. Montesanuo, kurios dar šiemet varžėsi jaunimo grupėje. Pasaulio pirmenybėse, pasak irkluotojos, dar prisidės pajėgios sportininkės iš Naujosios Zelandijos, Kanados ir JAV.

„Turime tikrai patobulėti per likusį mėnesį, kad kovotume dėl aukščiausių vietų pasaulio čempionate. Startuojame su Ieva kartu jau antrą sezoną, tai nesame visiškai nauja komanda. Iš dalies džiaugiuosi, kad matome klaidas, kurias galime ištaisyti, todėl potencialo dar yra“, – pabrėžė M. Valčiukaitė.

M. Griškonis: šiek tiek apmaudo yra

Patyręs Lietuvos irkluotojas M. Griškonis sezonui ruošėsi irkluodamas keturvietę valtį, bet, traumą patyrus Martynui Džiaugiui, buvo suformuotos naujos įgulos, o M. Griškoniui teko sėsti į sau įprastą vienvietę valtį. Sugrįžimas prie šios valties buvo vainikuotas sidabro medaliu čempionate.

32-ejų metų lietuvis Europos pirmenybių finale 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 50,68 sek. Čempionu tapo norvegas Kjetilas Borchas (6 min. 49,95 sek.). Bronza atiteko šveicarui Romanui Roeoesliui (6.52,06).

„Sidabro medalis man yra labai malonus, nes sezono pradžia buvo labai sudėtinga. Sezono pradžioje treniravausi keturvietėje valtyje, todėl pereiti prie vienvietės buvo labai sudėtinga. Skiriasi valčių greičiai, technika. Džiaugiuosi, kad pavyko, kaip sakoma – „pramušti“. Tikiuosi, kad su šia gera nuotaika galėsiu tęsti pasiruošimą pasaulio čempionatui“, – sugrįžęs į Lietuvą kalbėjo M. Griškonis.

LRT stop kadras

Sportininkas visos distancijos metu atkakliai kovojo dėl aukso medalio su K. Borchu, bet paskutinėje distancijos dalyje į priekį išsiveržė ir nedidelį pranašumą išsaugojo norvegas.

„Pritrūko staigumo, greičio. Norvegas buvo aštresnis, greitesnis finiše, jo sprogstamoji jėga buvo didesnė. Dėl to jam nusileidau, nors dieną prieš tai buvau jį aplenkęs. Šiek tiek apmaudu. Finale prieš startą galvojau tik apie pergalę“, – teigė Lietuvos irkluotojas.

M. Griškonis yra 2009, 2011 ir 2012 metų Europos čempionas, 2007 ir 2016 metais iškovojo sidabro, o 2014 metais – bronzos medalius. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse porinę dvivietę su Sauliumi Ritteriu irklavęs M. Griškonis iškovojo sidabro medalį.

Pats irkluotojas dar nėra tikras, ar planetos pirmenybėse irkluos vienvietę, tačiau prisipažino, kad ši valčių klasė jam yra maloniausia.

„Šie metai yra labai permainingi ir dažnai mes migruojame tarp valčių. Gal ir gerai, kad galime eksperimentuoti, nes kitąmet jau lauks kova dėl kelialapių į olimpines žaidynes ir turėsime suformuoti pačias stipriausias įgulas, – pasakojo M. Griškonis. – Vienvietė valtis man yra maloniausia, nes čia esi nuo nieko nepriklausomas ir atsakai pats už save. Tuo pačiu ši rungtis yra pati sunkiausia. Komandoje irkluoti yra kiek lengviau“.

Šiais metais pasaulio pirmenybės vyks praėjus vos mėnesiui nuo Europos čempionato, todėl tiek laiko išlaikyti gerą sportinę formą yra sudėtinga.

„Man tai nėra labai paranku, nes aukštą formą išlaikyti visą mėnesį yra sudėtinga, bet sąlygos visiems bus vienodos. Pasaulio čempionate prisijungs keletas labai stiprių varžovų, bet tikiuosi, kad per mėnesį pavyks dar labiau pagerinti savo formą ir pasirodyti kuo geriau“, – pabrėžė M. Griškonis. 

Europos čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA ir LRT.lt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi