Sportas

2018.08.06 15:23

Paaiškėjo Lietuvos rinktinės sudėtis, dalyvausianti pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate

LRT.lt2018.08.06 15:23

Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate dalyvaus devynios Lietuvos įgulos, iš viso 14 irkluotojų. Galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis turėjo paaiškėti po Lietuvos čempionato, tačiau prireikė ir papildomų atrankos varžybų, rašoma pranešime spaudai.

200 m sprinto distancijoje varžysis keturios lietuvių įgulos. Pergalė Lietuvos čempionate kelią į pasaulio pirmenybes atvėrė praėjusių metų šios distancijos Europos čempionui Henrikui Žustautui, jis varžysis vienviečių kanojų varžybose. Vienviečių baidarių sprinto rungtyje Lietuvos garbę gins šių metų Europos vicečempionas Arturas Seja.

Dviviečių baidarių 200 m varžybose į starto liniją stos Lietuvos čempione tapusi naujai suformuota dvivietė – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkas Edvinas Ramanauskas ir Europos čempionatų prizininkas vienviečių varžybose Ignas Navakauskas. Moterų 200 m varžybose startuos kanojininkė Rūta Dagytė.

Atkakliausia kova vyko dėl vietos keturvietėje baidarėje. Čia buvo surengtos papildomos atrankos varžybos ir tik po jų paaiškėjo pasaulio čempionate 500 m distancijoje startuosiantis ketvertas. Keturviečių baidarių varžybose, kaip ir pernai, pasaulio čempionate startuos olimpiniai prizininkai E. Ramanauskas ir Aurimas Lankas bei broliai Mindaugas ir Simonas Maldoniai.

500 m nuotolyje Lietuvai pasaulio čempionate atstovaus ir dvivietė kanoja, kurią irkluos Osvaldas Murza ir Jevgenijus Kuračionokas. Dvivietę baidarę sau neįprastoje 500 m distancijoje irkluos Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas.

Pastarieji varžysis ir 1000 m dviviečių varžybose. Būtent šioje distancijoje R. Nekriošius ir A. Olijnikas užėmė 5 vietą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

1000 m nuotolyje startuos dar dvi Lietuvos įgulos. Vienviečių kanojų varžybose dalyvaus Vadimas Korobovas, dviviečių kanojų – H. Žustauto ir Ilja Dovydovskio duetas.

Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas vyks rugpjūčio 23–26 d. Portugalijos mieste Montemore. Planuojama, kad pasaulio pirmenybėse dalyvaus daugiau negu tūkstantis baidarių ir kanojų irkluotojų iš 80 valstybių.