Sportas

2018.08.06 10:37

Po triumfo ir netikėto skausmo J. Jefimova prabilo apie santykius su R. Meilutyte

Kęstas Rimkus, 15min.lt2018.08.06 10:37

Šaltasis karas baigėsi. O gal jo net nebuvo? Bent jau taip mano Rusijos plaukikė Julija Jefimova, 15min paklausta apie santykius su Rūta Meilutyte.

„Tollcroos“ baseino koridoriuje praėjus porai minučių po auksinio starto 100 metrų krūtine rungtyje J. Jefimova sėdėjo sukniubusi ant grindų ir rankomis užsidengusi veidą.

Apkabinęs per pečius ją laikė jos tėvas ir treneris Andrejus Jefimovas.

Aplinka atrodė dramatiška, kai už kelių metrų visi kiti plaukikai, išskyrus kalbėti atsisakiusią R. Meilutytę, smagūs dalino interviu.

Tačiau viskas pasikeitė jau greitai. Pilvo skausmai – paaiškino A. Jefimovas, traukdamas iš eilės antrą cigaretę prie „Tollcross“ baseino. Jis šyptelėjo, sakydamas, kad moterims taip pasitaiko kartą per mėnesį – nieko baisaus.

Ir tikrai. Staiga atėję skausmai taip pat greitai ir dingo – po apdovanojimų ceremonijos J. Jefimova grįžo rami ir laiminga į bendravimui su žiniasklaida skirtą erdvę.

Prieš tai ji pasikeitė šypsenomis su R. Meilutyte prie prizininkių pakylos, kai Rusijos plaukikė žengė kelis žingsnius ne į tą pusę. Buvo ir bučinys į skruostą dviejų varžovių, kurios nebuvo draugės daug metų.

R. Meilutytė pastaruosius kelerius metus nekalbėjo apie J. Jefimovą, bet 2016 metais Rio de Žaneire per spaudos konferenciją yra pritariusi geriausių JAV krūtine plaukiančių sportininkių komentarams apie tai, kad sporte turi likti atletai be dopingo dėmių.

Ir buvęs R. Meilutytės treneris Jonas Rudas yra viešai išsakęs savo griežtą nuomonę apie su švariais atletais lenktyniaujančia rusę.

Galbūt ir publika nepamiršo 2014 metų pabaigos dopingo skandalo ir 2016 metais meldoniumo istorijos, nes baseino tribūnos su triukšmu ir švilpimu pasitiko J. Jefimovą prieš 100 metrų krūtine startą.

Bet kuriuo atveju, tai neišmušė J. Jefimovos, iškovojusios pirmą vietą 100 metrų krūtine ir antroje palikusios R. Meilutytę.

– Kokie jūsų santykiai su Rūta Meilutyte – atrodo, kad tapo šiltesni, – paklausė 15min J.Jefimovos.

– Mūsų santykiai niekada ir nebuvo prasti. Visa tai medijos išgalvojimas.

Mes jau iš to pasijuokėme. Medija vis tiek dirba savo darbą, nors nieko baisaus nebuvo įvykę, o medija vis tiek aprašo. Gal dėl to žmonėms ir įdomiau žiūrėti.

Julija Jefimova ir Rūta Meilutytė, AFP/ „Scanpix“ nuotr.

– Ar šio plaukimo metu matėte Rūtą, kuri didžiąją distancijos dalį plaukė antra?

– Tiesą sakant – ne. Aš buvau susikaupusi savo distancijai, kaip man pačiai reikia plaukti.

– Ką pagalvojote, kai R. Meilutytė paskelbė, kad treniruosis pas Dave`ą Salo – buvusį jūsų trenerį?

– Kai ji atvyko į Los Andželą, aš jau žinojau tai. Pagalvojau, kad jai tai sunkus laikotarpis, toks pats, koks buvo man. Aš džiaugiausi, nes žinojau, kad Dave`as moka atstatyti sportininkus, ištraukti iš sunkių padėčių, manau, kad bus gerai – ji pradės gyventi naują gyvenimą sporte.

– Tai geras Rūtos sprendimas?

– Manau, kad taip.