2018.08.05 14:34

G. Titenį vėl aplenkęs A. Šidlauskas plauks Europos čempionato pusfinalyje

LRT.lt2018.08.05 14:34

Asmeninį rekordą 200 m krūtine plaukime sekmadienį pasiekęs Andrius Šidlauskas pateko į Europos čempionato pusfinalį. Jį 19.49 val. tiesiogiai stebėkite per LRT KULTŪRĄ ir LRT.lt. Sekmadienį 19.25 val. 100 m krūtine finale dėl medalio taip pat kovos Rūta Meilutytė.

Pirmasis Lietuvos plaukikų pasirodymą sekmadienį pradėjo Povilas Strazdas 200 m plaukime kompleksiniu būdu. Jis savo plaukime finišavo aštuntas. Distanciją P. Strazdas įveikė per 2 min. 3,63 sek.

Bendroje įskaitoje lietuvis liko 24-tas ir į pusfinalį nepateko.

Geriausiai šioje rungtyje pasirodė britų sportininkai Markas Szaranekas (1 min. 58,07 sek.), Maxas Litchfieldas (1 min. 58,12 sek.) ir Duncanas Scottas (1 min. 58,57 sek.).

Prasibrauti į 100 m nugara rungties pusfinalį nepavyko ir Gyčiui Stankevičiui. Sportininkas savo plaukime finišavo ketvirtas, o bendroje įskaitoje liko 33-ias. Jo rezultatas – 55,63 sek. Norint patekti į pusfinalį, distanciją reikėjo įveikti bent per 54,92 sek.

Greičiausias 100 m nugara rungtyje buvo rusas Jevgenijus Rylovas (52,91 sek.).

200 m krūtine rungties pusfinalyje 19.49 val. plauks Andrius Šidlauskas, kuris atrankos plaukime pagerino asmeninį rekordą ir distanciją įveikė per 2 min. 11,52 sek. (12 vieta). A. Šidlauskas jau dalyvavo perpus trumpesnės distancijos finale ir ten užėmė 6 vietą.

Kartu šios rungties atrankoje sekmadienį dalyvavusiam Giedriui Titeniui į pusfinalį patekti nepavyko – sportininkas bendroje įskaitoje užėmė 20 vietą (2 min. 13,16 sek.).

Greičiausiai 200 m krūtine nuplaukė rusas Antonas Čupkovas. Jo rezultatas – 2 min. 7.70 sek.

Lietuvos vyrų plaukimo komanda (Danas Rapšys, Simonas Bilis, Tomas Sungaila, Povilas Strazdas) estafetėje 4x200 m laisvuoju stiliumi užėmė 12 vietą (7 min. 23,51 sek.) ir į kitą etapą nepateko, bet pagerino Lietuvos rekordą. Rungties lyderė – Rusijos komanda (7 min. 9 sek.).

Sekmadienio vakarą bent jau vienas finalas tikrai bus – 19.25 Rūta Meilutytė jėgas mėgins 100 m krūtine finale.

R. Meilutytė šeštadienį dalyvavo 50 m laisvuoju stiliumi finale ir ten užėmė aštuntą vietą.

Visus Lietuvos plaukikų startus galite rasti čia.