Sportas

2018.08.03 13:20

Nežinomybę įveikusi R. Meilutytė: po kojomis statau tvirtą pagrindą

Mindaugas Augustis, DELFI.lt2018.08.03 13:20

Rūta Meilutytė į Europos čempionatą Glazge (Jungtinė Karalystė) atvyko be savo naujojo trenerio Dave`o Salo, bet tokia vieniša kelionė ją jaudino kur kas mažiau nei skrydis į Los Andželą (JAV), kur praėjusį pavasarį plaukikė pradėjo naują karjeros etapą.

21-erių kaunietė penktadienį pradėjo pasirodymą Senojo žemyno pirmenybėse startu sau nebūdingoje 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Atrankos varžybose plaukimo krūtine specialistė nuotolį įveikė per 25,20 sek., tarp 55 konkurenčių užėmė dešimtą vietą ir pateko į pusfinalį.

„Ši rungtis – kaip apšilimas, padės man įsivažiuoti. Jaučiuosi gerai, smagu vėl dalyvauti varžybose. Ir pradžia kol kas – gera“, – rezultatu patenkinta buvo Londono olimpinė čempionė.

Pagrindiniai iššūkiai jos laukia priešakyje – šeštadienį prasidės 100 m plaukimo krūtine varžybos, ateinantį trečiadienį – 50 m rungtis. R. Meilutytė dalyvaus ir mišrioje estafetėje.

Čempionatas Glazge – pirmos aukšto rango varžybos lietuvei po to, kai ji išvyko treniruotis į JAV ir po kelis mėnesius trukusių svarstymų pasirinko buvusį etatinės konkurentės iš Rusijos Julijos Jefimovos trenerį D. Salo.

– Kokių tikslų vedama startuojate šiame Europos čempionate? – DELFI pasiteiravo R. Meilutytės

– Noriu pasirodyti kaip įmanoma geriau visose rungtyse. Taikysiu visur, kur išeina.

– D. Salo neatvyko į Glazgą. Ar dažnai tenka varžybose plaukti vienai, savarankiškai?

– Ne naujiena. Tame nėra nieko baisaus, man tai gera patirtis. Juk man – jau nebe penkiolika, galiu ir viena praplaukti (šypsosi – DELFI). Be to, yra Lietuvos komandos treneriai, kurie visada padės, jei man kažko reikia. Tikrai nesu viena. O su savo treneriu bendrauju internetu, susirašome.

– Kaip sekasi treniruotės su nauju treneriu?

– Iš esmės, gerai. Pradžia buvo sunki, daug pokyčių, daug nežinomų dalykų. Naujas miestas, kuriame iki tol niekad nesilankiau, nieko nepažįstu. Nemažai veiklos buvo tiesiog su viskuo susipažinti – treneriu, komanda, miestu, gyvenimu.

Labai daug permainų, bet šiaip tas laikotarpis naujoje vietoje – tikrai geras. Bandžiau pastatyti po kojomis tvirtą pagrindą, ant kurio kažkada vėliau galėsiu atsistoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.