2018.08.03 13:49

Puikus R. Meilutytės startas: nedaug trūko iki Lietuvos rekordo

LRT.lt2018.08.03 13:49

Glazge vykstantį Europos čempionatą puikiai pradėjo Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė. Ji 50 m laisvuoju stiliumi atrankoje distanciją įveikė 25,20 sekundės ir užtikrintai nugalėjo trečiajame plaukime.

Iki pačiai R. Meilutytei priklausančio Lietuvos rekordo trūko vos 0,1 s.

Ji artimiausią varžovę latvę Gabrielą Nikitiną aplenkė 0,38 s.

Bendroje įskaitoje Lietuvos „auksinė žuvelė“ liko 9-a.

Geriausią laiką atrankoje pademonstravo švedė Sarah Sjoestroem – 24,14 s.

Šis rezultatas lietuvei atvėrė kelią į rungties pusfinalį, kurį nuo 19.18 val. stebėkite per LRT KULTŪRĄ ir naujienų portale LRT.lt.

Lietuvos plaukikė taip pat dalyvaus 50 m ir 100 m krūtine rungtyse.

Penktadienį 50 m plaukimo nugara rungties atrankoje Gytis Stankevičius distanciją įveikė per 25,6 s. Savo ketvirtame plaukime jis liko 7-as, o bendroje įskaitoje – 20-as bei į rungties pusfinalį nepateko.

Iki jo 24-erių sportininkui pritrūko 0,1 s.

Lietuvis šiame čempionate dar plauks 100 m ir 200 m nugara rungtyse.

Europos čempionate jėgas penktadienį išbandė 100 m krūtine atrankoje dalyvavę Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas.

Pirmasis 4 plaukime startavo 21-erių A. Šidlauskas. Įveikus pusę distancijos lietuvis buvo 8 vietoje, o finišavo ketvirtoje vietoje – jis distanciją įveikė per 1.00,14 min.

Iškart po to startavęs G. Titenis plaukė kiek greičiau – 1.00,08 min. Tai 29-erių anykštėnui leido užimti 4 vietą savo plaukime.

G. Titenis, AFP/Scanpix nuotr.

Šie rezultatai užtikrino lietuviams vietą šios rungties pusfinalyje. G. Titenis bendroje įskaitoje užėmė 8–9 vietą kartu su serbu Caba Siladji, o Andrius Šidlauskas – 10 vietą.

Geriausiai šioje rungtyje pasirodė britas Adamas Peaty (57.89 s.).

Šios rungties pusfinaliai – šį penktadienį 19.39 val.

Penktadienį įvyko ir vyrų estafetė 4x100 m laisvuoju stiliumi. Iš Dano Rapšio, Simono Bilio, Deivido Margevičius ir Tomo Sungailos sudaryta komanda distanciją įveikė per 3.17,88 min. ir savo plaukime liko 7-a. Bendroje įskaitoje ji užėmė 13-ą vietą ir nepateko į rungties pusfinalį.

Visus Lietuvos plaukikų startus galite rasti čia.