Naujienų srautas

Sportas2018.08.02 21:23

Kovingų lygiųjų „Trakams“ nepakako: jų žygis Europoje baigėsi

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.08.02 21:23

Ketvirtadienio vakarą LFF stadione buvo išties karšta. Teisėjas ne kartą dėl alinančio karščio stabdė rungtynes, kurios pasižymėjo susistumdymu ir abiejų komandų progų gausa. Tačiau puikiai puolę „Trakai“ tenkinosi lygiosiomis rezultatu 1:1 (1:1), kurios užkirto komandai kelią į trečiąjį UEFA Europos lygos atrankos etapą. Bendras serijos rezultatas – 2:1 „Partizan“ naudai.

Pirmoji dvikova nuteikė gerai

Nors pirmoji dvikova Belgrade ir buvo pralaimėta rezultatu 0:1, tačiau „Trakai“ ten paliko gerą įspūdį.

Lietuvos ekipa puikiai gynėsi iki pat 53-ios minutės, kai antrą geltoną kortelę gavo Modestas Vorobjovas. Šio žaidėjo netektis, anot Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio Edgaro Jankausko, itin atsilieps ekipai.

„Be abejo, M. Vorobjovo netektis atsilieps Trakų komandai, nes jis tampa komandos lyderiu, komandos varikliu ir netekus tokio žaidėjo, tai negali neturėti pasekmių „Trakų“ komandai. Žinant, kokio ilgio yra atsarginių suolelis, šita netektis yra didelė“, – apie šios saugo gautą raudoną kortelę ir tai reiškiančią vienerių rungtynių diskvalifikaciją atsiliepė E. Jankauskas.

Vieno savo lyderių netekę futbolininkai tąkart už 4 minučių patys įsimušė įvartį į savo vartus. Nesėkmingai toje situacijoje sužaidė Justinas Januševskis.

„Man atrodo, mes sau Serbijoje įrodėme, kad galime žaisti prieš „Partizan“. Aišku, varžovas labai stiprus, tačiau daug didesnis laimėjimas, kad mes patikėjome, jog susiklosčius sėkmingai aplinkybėms, galime žengti į kitą etapą. O kol kas pasidžiaukime švente, kuri mūsų laukia ketvirtadienį“, – pranešime spaudai cituojamas „Trakų“ kapitonas Valdemaras Borovskis.

SIPA/Scanpix nuotr.

Panašios nuomonės laikėsi ir vos prieš šešias savaitės prie „Trakų“ vairo stojęs treneris Kibu Vicuna. Kaip ir prieš pirmąją dvikovą su „Partizan“, taip ir dabar, jis pakartojo, kad svarbiausias dalykas – tikėjimas savo jėgomis.

„Belgrade mes matėme daug pozityvių dalykų. Įvertinkime tai, kad „Partizan“ yra labai stipri komanda, o mes jai neleidome nieko sukurti. Aišku, kai likome mažumoje, buvome nepajėgūs jiems priešintis, tačiau atsakomosios rungtynės vėl prasidės 11 prieš 11“, – teigė „Trakų“ treneris.

Rungtynės

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

„Trakų“ sudėtyje – vienas pasikeitimas: vietoj pirmose rungtynėse raudoną kortelę gavusio M. Vorobjovo – į ekipą tik sekmadienį grįžęs Lajo Traore.

E. Genio/LRT.lt nuotr.

Miroslavo Djukičiaus treniruojamo „Partizan“ gretose – trys pasikeitimai: vietoje Markovičiaus, Šehovičiaus, Ivanovičiaus – Marko Jankovičius ir bendravardžiai Nemanja Miletičiai.

Rungtynių teisėjas – šveicaras Stephanas Klossneris.

Nors rungtynes kur kas aktyviau pradėjo svečiai, tačiau jau penktą minutę puikią progą turėjo Donatas Kazlauskas.

Kibiu spaudimu aikštės viduryje atėmęs kamuolį iš paskutinio „Partizan“ gynėjo jis pasileido vartų link, tačiau vartus laiku palikęs Vladimiras Stojkovičius kamuolį pasiuntė už šoninės linijos.

Sužaidus 9 minutes aktyviai varžovus spaudę „Trakai“ pasiekė tikslą. Po Dinijaro Biljaletdinovo pakelto kampinio pirma laimę galva pamėgino Justinas Januševskis, o vartininkui atrėmus šį smūgį Jevgenijus Osipovas iš arti pasiuntė kamuolį į vartus. 1:0 Vilniuje ir lygus serijos rezultatas.

BNS nuotr.

Tačiau aktyvėjo ir „Partizan“ puolimas. Vieną progą po kitos turėjo Danilo Pantičius ir Ricardo Gomesas. Aktyviai svečių komandą palaikė ir kelios dešimtys apie jų kilmę bylojančius transparantus iškėlusių „Partizan“ sirgalių.

23-ią minutę – pirmoji geltona kortelė. Už pavojingos atakos sustabdymą nubaustas Marcas Valiante. Iškart po to teisėjas trumpam sustabdė žaidimą, kad žaidėjai galėtų atsivėsinti – Vilniuje itin karšta.

Ekipa iš Belgrado nemažino apsukų. 27-ą minutę pavojingai smūgiavo Nemanja Miletičius.

Jų nemažino ir „Trakai“. Sužaidus beveik pusvalandį Svajūnas Čyžas susikūrė progą smūgiuoti, tačiau pats smūgis buvo gana prastas.

Per pirmas 30 minučių komandos po kartą smūgiavo į vartų plotą. Tiesa, svečių ekipa atliko dukart daugiau smūgių – 6.

Nors ir buvo kilę pora mažų gaisrų prie „Trakų“ vartų, tačiau aikštės šeimininkai sėkmingai gynėsi. 38-ą minutę geltona kortele už laiko tempimą buvo nubaustas Seydouba Soumahas.

Nors ir sėkmingai gynėsi likusį kėlinio laiką, tačiau pasitikti pertrauką su geru jiems rezultatu „Trakų“ futbolininkams nepavyko. Trečią teisėjo pridėtą minutę pirmiausiai D. Pantičius pamėgino laimę iš toli, tačiau Tomas Švedkauskas smūgį atrėmė ir kamuolį pasiuntė už galinės linijos. Marko Jankovičius pakėlė kampinį, po kurio kamuolį vartus pasiuntė Nemanja Miletičius.

Iškart po taiklaus šio gynėjo smūgio teisėjas parodė į rūbinę. Po pirmojo kėlinio – 1:1, o bendras rezultatas 2:1 Serbijos ekipos naudai. „Trakams“ reikėjo jau dviejų įvarčių persvaros.

Per pirmąją rungtynių pusę vilniečiai atliko tris smūgius („Partizan“ – 10), iš kurių tik vienas skriejo į vartų plotą („Partizan“ – 3), 2 – prie vartų („Partizan“ – 2). Verta paminėti, kad „Trakų“ futbolininkai blokavo net 5 varžovų smūgius.

BNS nuotr.

Antrasis kėlinys aikštės šeimininkams prasidėjo gana sėkmingai. Už pražangą aikštės viduryje antrą geltoną kortelę užsidirbo ir aikštę turėjo palikti Seydouba Soumahas. Įdomu, kad mažumoje 53-ią minutę Belgrade buvo likę ir „Trakai“.

Sužaidus beveik valandą L. Traore vietą aikštėje užleido Etienne`ui Mukanyai.

Aistros aikštėje kaito. Čia pat – susistumdymas, kuriame sudalyvavo Saša Zdjelaras ir Donatas Kazlauskas.

Kaito ne tik jos – likus žaisti kiek daugiau nei 20 minučių teisėjas vėl leido kiek atsigaivinti žaidėjams.

74-ą minutė ir keitimas „Partizan“ gretose: D. Pantičių pakeitė Arminas Djerlekas.

Nors E. Mukanya ir draskė serbų gynyba krašte, tačiau nei jam, nei į baudos aikštelę vis kamuolį siuntusiems jo komandos draugams pasižymėti vis nepavykdavo. Švieslentei rodant jau 75-ą minutę rezultatas buvo vis dar lygus – 1:1.

Iki rungtynių pabaigos likus 10 minučių „Partizan“ žaidėjai pamėgino ir pagudrauti. Už kritimą baudos aikštelėje geltona kortele buvo „apdovanotas“ Ricardo. Jį čia pat pakeitė Ognjenas Ožegovičius.

Per likusį laiką buvo atlikti dar du keitimai: „Trakų“ gretose Justiną Marazą pakeitė Elvinas Ališauskas; „Partizan“ gretose Marko Jankovičius vietą aikštėje užleido Djordje Ivanovičiui.

Nei per likusį rungtynių laiką, nei per teisėjo pridėtas 4 minutes nei viena komanda nesusikūrė šimtaprocentinės progos, tačiau „Trakai“ aktyviau keliavo link varžovų vartų.

Galiausiai teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą rezultatu 1:1, kurių aikštės šeimininkams nepakako kelionei į kitą Europos lygos atrankos etapą. Bendras serijos rezultatas – 2:1 „Partizan“ naudai.

Beje, nors ir buvo bijota „Partizan“ sirgalių provokacijų ir galimo smurto apraiškų, šie atvykėliai elgėsi kone pavyzdingai.

Šie sirgaliai keliaus į Švediją arba Daniją – „Partizan“ kitame etape susitiks su „Nordsjelland“ ir „AIK“ poros nugalėtoja.

„Trakai“ – „Partizan“ 1:1

9` [1:0] Jevgenijus Osipovas

45`+3 [1:1] Nemanja Miletičius

53` raudoną kortelę gavo Seydouba Soumahas

Dalyvavo ir Čempionų lygoje

Praėjusiame sezone „Partizan“ po dviejų metų pertraukos vėl dalyvavo UEFA Europos lygos grupių etape ir net išėjo iš grupės. Tiesa, ten pralaimėjo Pilzeno „Viktoria“ klubui iš Čekijos. Beje, dar 2010–2011 metų sezone Belgrado ekipa rungtyniavo ir UEFA Čempionų lygos grupių etape, tiesa, pralaimėjo visus šešis mačus Londono „Arsenal“, Donecko „Shakhtar“ ir „Braga“ klubams.

Kuo greičiau Serbijos sostinės ekipos sirgaliai norėtų pamiršti 2016–2017 metų sezono pasirodymą UEFA Europos lygos atrankoje. Nuo antrojo etapo savo pasirodymą pradėjęs „Partizan“ klubas pasirodymą tame pačiame etape ir užbaigė – po baudinių serijos pralaimėjo Lubino „Zaglebie“ (Lenkija) klubui. Įprastai „Partizan“ nukeliauja bent jau iki trečiojo etapo, o dar dažniau – iki ketvirtojo, taip vadinamo „Play-off“ etapo.

Šių metų kovas „Partizan“ pradėjo nuo pirmojo etapo, kuriame susitiko su Juodkalnijos „Rudar“ klubu ir seriją bendru dviejų rungtynių rezultatu laimėjo 6:0. Tiesa, vertinti komandos formą dar kiek anksti – savaitgalį startavusioje Serbijos lygoje „Partizan“ patyrė netikėtą nesėkmę.

AFP/Scanpix nuotr.

Talentų kalvė

27 kartus Serbijos (įskaitant ir Jugoslaviją) čempionu tapęs „Partizan“ klubas pastarąjį dešimtmetį tiesiog dominavo Serbijos futbole ir šalies pirmenybėse triumfavo aštuonis kartus iš vienuolikos. Net šeši jų buvo iš eilės. Tiesa, praėjusiame sezone „Partizan“ liko kitos Belgrado komandos „Crvena Zvezda“ šešėlyje ir tenkinosi antra vieta, rašoma pranešime spaudai.

Prie puikių rezultatų Serbijoje „Partizan“ visame pasaulyje taip pat turi užsitarnavusi ir vienos geriausių talentų kalvių vardą.

Aleksandras Mitrovičius, Lazaras Markovičius, Stevanas Jovetičius, Ademas Ljajičius, Stefanas Savičius, Matija Nastasičius – puikiai Europos futbole žinomi vardai, kurie užaugo būtent „Partizan“ mokykloje ir vėliau buvo parduoti už nemažas sumas.

Už beveik dešimt milijonų eurų iš „Partizan“ į „Fiorentina“ išvyksta dar du jauni serbai, o jų vietą pagrindinėje komandoje užima trys net dvidešimties nesulaukę vietiniai futbolininkai.

18-metis Arminas Djerlekas, SIPA/Scanpix nuotr.

Sirgaliai – nuo fantastiškos atmosferos iki rasizmo

Praktiškai visos Balkanų šalys pasižymi įspūdinga organizuoto palaikymo kultūra, tačiau Belgradas veikiausiai yra ta vieta, į kurią krypsta labai daug akių.

„Partizan“ sirgaliai miestą dalinasi su Marijampolės „Sūduvos“ varžovais UEFA Čempionų lygoje „Crvena Zvezda“, o šių komandų derbis ir fanų priešprieša yra įvardinama kaip viena didžiausių visame pasaulyje.

Daugiau nei 30 tūkstančių žiūrovų talpinančiame „Partizan“ stadione varžovus dažniausiai pasitinka įspūdinga minia, kuri kuria neįtikėtiną atmosferą, o dainos ir skanduotės aidi visų rungtynių metu. Tiesa, šalia viso to yra ir negražioji pusė. „Partizan“ sirgaliai pasižymi rasizmo protrūkiais net ir prieš savus futbolininkus.

Tiesa, bent jau sezono pradžioje „Partizan“ sirgaliai nėra itin aktyvūs – atsakomosiose pirmojo etapo rungtynėse su „Rudar“ stadione jų buvo tik kiek daugiau nei 10 tūkstančių.

Kad ir kaip bebūtų, „Partizan“ sirgalių reikia tikėtis ir Vilniuje vyksiančiose atsakomosiose rungtynėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi