Sportas

2018.08.01 09:52

E. Jankauskas: Europos turnyrų atrankos etapuose Lietuvos futbolo klubai dar gali nustebinti

LRT.lt 2018.08.01 09:52

Šią savaitę trys Lietuvos futbolo klubai stoja į kovą dėl vietų kituose Europos turnyrų etapuose. Geriausiai vertinami namie „Vaduz“ nukovusio Vilniaus „Žalgirio“ šansai, tačiau neatmetama ir tai, kad nustebinti žiūrovus gali tiek Marijampolės „Sūduva“, tiek „Trakai“, rašoma pranešime spaudai.

Nukraujavusi „Sūduva“

Pirmoji jėgas šią savaitę išmėgins Lietuvos čempionė „Sūduva“ – trečiadienį 20.30 val. UEFA Čempionų lygos atrankoje ji susirems su Belgrado „Crvena Zvezda“ klubu. Marijampoliečiai pirmąją dvikovą Serbijos sostinėje pralaimėjo net 0:3 (0:2).

Per šias rungtynes kovingieji serbai atliko 16 smūgių. Iš jų į vartų plotą kamuolys skriejo net 8 kartus. Gynybinį planą pasirinkusi Vladimiro Čeburino kariauna laimę mėgino triskart – 2 smūgiai skriejo prie vartų, o vienas bandymas buvo blokuotas. Komandai gyvenimą apsunkino ir ankstyvas priverstinis keitimas – jau 8-ą minutę traumą patyrė Mihretas Topčagičius.

Būtent trumpo komandos suolelio problemą įvardija ir visų trijų Lietuvos komandų šansus apžvelgęs nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas.

„Žinau, su kokiomis problemomis susiduria „Sūduva“ – daugybė žaidėjų yra traumuoti, sudėtis galbūt per maža, keliuose frontuose sunku kovoti, ypač pirmas rungtynes pralaimėjus 0:3. Tų galimybių, nesinori būti pesimistu, bet yra minimaliai“, – teigia Lietuvos rinktinės strategas.

Tačiau Lietuvos čempionai jau įrodė, kad žaisti namuose gali prieš stipriausius varžovus. Pirmajame atrankos etape Lietuvos čempionai net 3:1 nuskriaudė Nikosijos „Apoel“ klubą iš Kipro. Išvykoje buvo pralaimėta rezultatu 0:1, tačiau geras namuose pasiektas rezultatas leido patekti į kitą turnyro etapą.

Vladano Milojevičiaus ekipai nepadės ir tai, kad Serbijos ekipa žais be sirgalių palaikymo – UEFA uždraudė jiems organizuotai palaikyti savo ekipą dėl smurto proveržio Latvijoje, kur „Crvena Zvezda“ žaidė su Jūrmalos „Spartaku“.

V. Čeburinas, BNS nuotr.

Nors tiek ekspertai, tiek lažybų bendrovė „Betsafe“ favoritais laiko Serbijos ekipą (jų šansai nugalėti vertinami 57,14 proc., kai „Sūduvos“ – vos 21,51 proc.), tačiau „Sūduvos“ ekipa spinduliuoja kovos dvasia. Anot E. Jankausko, padėti jai gali ir tai, kad galbūt į Lietuvą atkeliaus ne pagrindinė Serbijos čempionų sudėtis.

„Reikia žaisti, tikėtis. Futbole būna įvairių staigmenų. Daug kas priklauso, kokios nuotaikos atvažiuos „Crvena Zvezda“ – jie turi galimybę rotuoti žaidėjus, čempionate žaidžia vieni žaidėjai, Čempionų lygoje – kiti. Tikiuosi, kad „Sūduva“ parodys dantis ir tos rungtynės netaps formalumu. Lauksime gražios dvikovos“, – teigia E. Janskauskas.

Šias rungtynes žiūrovų džiaugsmui transliuos LRT KULTŪRA.

Siaubingas „Trakų“ vakaras

Antrieji į kovą 19 val. ketvirtadienį stos „Trakų“ futbolininkai, kurie pirmąsias rungtynes išvykoje pralaimėjo rezultatu 0:1 (0:0).

Tiesa, optimistiškai nuteikia tai, kad Lietuvos ekipa puikiai gynėsi iki pat 53-ios minutės, kai antrą geltoną kortelę gavo Modestas Vorobjovas. Vieno savo lyderių netekę futbolininkai dar už 4 minučių patys įsimušė įvartį į savo vartus. Nesėkmingai toje situacijoje sužaidė Justinas Januševskis.

„Be abejo, M. Vorobjovo netektis atsilieps Trakų komandai, nes jis tampa komandos lyderiu, komandos varikliu ir netekus tokio žaidėjo, tai negali neturėti pasekmių „Trakų“ komandai. Žinant, kokio ilgio yra atsarginių suolelis, šita netektis yra didelė“, – apie šios saugo gautą raudoną kortelę ir tai reiškiančią vienerių rungtynių diskvalifikaciją atsiliepia E. Jankauskas.

E. Jankauskas, BNS nuotr.

Nors „Partizan“ tąkart iš viso atliko net 20 smūgių, tačiau tik 4 iš jų skriejo į vartų plotą. Tuo metu  Lietuvos komanda iš viso atliko 6 smūgius, tačiau net 3 smūgiai buvo nukreipti į vartų plotą. „Trakai“ kur kas tiksliau išnaudojo savo progas, tad Vilniuje dar ne viskas prarasta. Tiesa, kur kas geriau vertinami „Partizan“ šansai: „Betsafe“ jų pergalę prognozuoja 62,50 proc., Lietuvos ekipos šansus – 20,83 proc.

Išvykoje viską reikės įrodyti iš naujo

Paskutiniai šią savaitę ietis surems Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai. Jie ketvirtadienį 20 val. Lichtenšteino sostinėje susitiks su „Vaduz“ ekipa. Pergalę rezultatu 1:0 (0:0) pirmos dvikovos pabaigoje nulėmė taiklus Liviu Antalio smūgis, tačiau gerai vilniečiai atrodė visas rungtynes. Tokio vaizdo aikštėje E. Jankauskas tikisi ir išvykoje.

„Tai – geras rezultatas. Reikia važiuoti į išvyką taip, lyg rezultatas būtų lygus, nes tas minimali persvara tik namuose gal duoda kažkokią garantiją. (...) Reikia žaisti atakuojantį, savo futbolą. Išvykoje visada sunkiau. „Žalgiris“ turi užtektinai patirties ir sėkmei padedant pateks į kitą etapą“, – teigia Lietuvos rinktinės strategas.

Fkzalgiris.lt nuotr.

Aktyviai pradėjęs pirmąsias rungtynes „Žalgiris“ visiškai valdė situaciją pirmojo kėlinio metu ir turėjo porą neblogų progų pasižymėti. Antrajame „Vaduz“ atkuto ir patys galėjo išsiveržti į priekį, kai 50-ą minutę Milano Gajičiaus galva smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą. Įdomu, kad tiek aikštės šeimininkai, tiek svečiai Vilniuje tris kartus smūgiavo į vartų plotą. Apie tai, kad „Vaduz“ namuose turi nemažai šansų mušti įvartį, kalba ir pašnekovas.

„Nebūtų teisinga važiuoti gintis, „užsidaryti“ ir turėti vienintelį tikslą nepraleisti įvarčio. Tai kažkiek pasiteisina, bet dažniausiai priešininkas vis tiek „praduria“. Jei duosi visišką laisvę, tai vartų apkrovimas bus didesnis, todėl dažniausiai visas gynybinis planas sugriūna“, – konstatuoja E. Jankauskas.

Nors „Žalgiris“ Vilniuje pademonstravo gerą žaidimą ir rezultatą, tačiau „Betsafe vertinimu“ „Vaduz“ šansai pasiekti pergalę yra kur kas didesni – 51,81 proc., kai žalgiriečių šansai lygūs vos 25,64 proc.