Naujienų srautas

Sportas2018.07.31 07:19

Į Lietuvą atvyks agresyvumu garsėjantys Belgrado „Partizan“ ir „Crvena Zvezda“ sirgaliai

Šią savaitę Vilniuje ir Marijampolėje laukiama dviejų stipriausių Serbijos futbolo klubų ir jų sirgalių, garsėjančių agresyvumu. Kartu su jais į Lietuvą gali atvykti ir Belgrado „Partizan“ bei „Crvena Zvezda“ gerbėjai iš Rusijos, todėl Lietuvos sirgaliai neatmeta galimų provokacijų. Policija sako, jau ruošiasi rungtynėms ir dėmesys joms bus didesnis.

Dėl šių klubų rungtynių visa Serbija skyla į dvi dalis. Belgrado „Partizan“ ir „Crvena Zvezda“ klubų sirgaliai – nesutaikomi priešai. Keli šimtai šių klubų sirgalių šią savaitę atvyks į Vilnių ir Marijampolę. Trečiadienį „Sudūva“, o ketvirtadienį „Trakai“ žais atsakomąsias  UEFA atrankos rungtynes. Tad nesutaikomus priešus skirs viena diena ir pusantro šimto kilometrų. 

Prieš savaitę Belgrade su „Partizan“ žaidusio „Trakų“ klubo direktorius Virmantas Lemežis

sako, kad po rungtynių iki šiol laksto šiurpuliukai. Tuomet incidentų išvengta. Tiesa, tada stadione buvo tik „Partizan“ gerbėjai, Trakų futbolo klubo sirgaliai į Belgradą nevažiavo. Trakai tuomet pralaimėjo 0:1.

Prognozuojama, kad į Vilnių atvažiuos iki 400 „Partizan“ sirgalių. „Trakai“ dar turi galimybių įveikti serbus. Šimtų „Partizan“ fanų griausmą bandys atlaikyti kelios dešimtys ištikimiausių „Trakų“ klubo sirgalių. 

„Jų elgesys namie ir išvykoje skiraisi. Namie jų elgesys yra pakankamai agresyvus ir neįprastas lietuviams. Išvykose jie elgiasi ramiau, aišku jie aktyvūs skanduodami, rodydami  patriotiškumą ir aistrą, bet nesitikima pirotechnikos naudojimo“, – sakė Policijos departamento atstovė Ingrida Lamanauskienė.

Futbolo sirgalius ir sporto žurnalistas Ingvaras Butautas mano, kad didžiausia grėsmė kils, jei susitiks „Partizan“ ir „Crvena Zvezda“ klubų sirgaliai. Be to, provokacijų galima laukti ir iš serbų klubus atvažiuojančių palaikyti rusų.

Plačiau apie tai –  Edvardo Špoko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi