Sportas

2015.09.08 13:45

J. Kazlauskas nepatenkintas „Raptors“ elgesiu

Jonas Valančiūnas paskutines NBA vasaros lygos rungtynes žaidė liepos 19 d., tačiau prie Kaune sportuojančių Lietuvos rinktinės krepšininkų prisijungs tik paskutinėmis mėnesio dienomis.

Jonas Valančiūnas paskutines NBA vasaros lygos rungtynes žaidė liepos 19 d., tačiau prie Kaune sportuojančių Lietuvos rinktinės krepšininkų prisijungs tik paskutinėmis mėnesio dienomis.

Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas nėra patenkintas tokia situacija. Strategas pareiškė, kad J. Valančiūno atstovaujamas Toronto „Raptors“ klubas nėra geranoriškai nusiteikęs 21 metų 213 cm ūgio lietuvio žaidimo rinktinėje klausimu.

„Yra NBA klubai, kurie į savo krepšininkų žaidimą rinktinėje žiūri geranoriškai, o yra tokie klubai, kurie į tai žiūri arogantiškai ir nuperka bilietus paskutinę dieną, kai gali juos nupirkti“, – pareiškė J. Kazlauskas, paklaustas kada prie nacionalinės komandos pratybų prisidės J. Valančiūnas.  

Pagal NBA ir FIBA taisykles, stipriausios pasaulio lygos klubas savo auklėtinius turi išleisti į nacionalinių komandų stovyklas likus ne mažiau kaip penkioms savaitėms iki žemynų čempionatų. Tiesa, NBA komandos savo žaidėjus į rinktines gali išleisti ir anksčiau, tačiau tai priklauso nuo klubų geranoriškumo.  

„Su „Rockets“ klubu palaikome gerus santykius, todėl Donatas Motiejūnas galėjo prisijungti prie rinktinės žymiai anksčiau. Tikėjomės, kad J. Valančiūnas galės atvykti anksčiau. Jeigu „Raptors“ bijo, kad kiekvienas mūsų prisilietimas sugadins tą vaikiną, bent jau leiskite jam stebėti mūsų pratybas“, – piktinosi J. Kazlauskas.

Geriausiu atveju J. Valančiūnas prie nacionalinės komandos prisidės paskutinėmis treniruočių stovyklos Kaune dienomis. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms aukštaūgis su rinktine pradėtų sportuoti liepos 31 d. – nuo treniruočių stovyklos Klaipėdoje pradžios.

Sekmadienį pasibaigus NBA vasaros lygos varžyboms J. Valančiūnas dar beveik dešimt dienų individualiai sportuos už Atlanto.  

Lietuvis buvo pripažintas naudingiausiu NBA vasaros lygos krepšininku. Vidurio puolėjas per ketverias rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 18,8 taško, atkovodavo po 10 kamuolių, o krepšį atakuodavo 56,1 proc. taiklumu.