Naujienų srautas

Sportas2018.07.30 10:37

Tokijo žaidynių rengėjai svarsto galimybę persukti laiką kovoje su karščiu

15min.lt 2018.07.30 10:37

Tokijo olimpinių žaidynių rengėjai svarsto, kaip kovoti su karščiu, kuris užplūs Japonijos sostinę per 2020 metų didžiausią sporto renginį pasaulyje.

Japonija kenčia nuo karščio šią vasarą, skaičiuodama jau 65 mirtis dėl žmonėms sunkiai pakeliamos šilumos.

Oro temperatūra pirmadienį pasiekė rekordinį 41,1 laipsnį.

Tokijos olimpinių žaidynių organizacinio komiteto vadovas Yoshiro Mori susitiko su šalies ministru pirmininku Shinzo Abe savaitgalį, kad aptartų galimybes panaudoti šiuolaikines technologijas, kurios sumažintų karštį varžybų vietoje, o taip pat svarstė ir kitus kovos su karščiu būdus.

Tarptautinis olimpinis komitetas šį mėnesį nusprendė, kad maratono varžybos prasidės 7 val. ryte vietos laiku, kad būtų kuo mažiau karščio.

Oro temperatūra Tokijo centre dažnai pasiekia 35 laipsnius liepą ir rugpjūtį, o aukšta drėgmė sukelia dar daugiau sunkumų.

Y. Mori po susitikimo su premjeru pareiškė, kad persukti laiką viena arba dviem valandoms į priekį per žaidynes galėtų būti vienas sprendimų.

1964 metų olimpinės žaidynės Tokijuje buvo surengtos spalį, kai buvo nuslopęs vasarinis karštis. Tačiau tuo metu olimpinių žaidynių tvarkaraštis dar nebuvo stumdomas dėl rėmėjų ir televizijų pageidavimų.

2020 metų žaidynės Japonijoje turėtų vykti nuo liepos 24 iki rugpjūčio 9 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi