Sportas

2018.07.27 14:58

CAS atmetė buvusio FIFA generalinio sekretoriaus skundą dėl 10 metų diskvalifikacijos

BNS2018.07.27 14:58

Sporto arbitražo teismas (CAS) penktadienį paliko galioti Jerome`ui Valcke paskelbtą draudimą dešimt metų užsiimti su futbolu susijusia veikla.

Aštuonerius metus Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) generalinio sekretoriaus pareigas ėjęs J. Valcke 2016-aisiais buvo atleistas. Be to, FIFA Etikos komitetas jam uždraudė dešimt metų užsiimti su futbolu susijusia veikla. 

Spalį jo skundas buvo išnagrinėtas, o penktadienį CAS paskelbė, kad jis atmetamas.

„Nusižengimai, kuriuos, kaip buvo nustatyta, įvykdė Jerome`as Valcke, buvo pakankamai sunkūs“, – rašoma CAS paskelbtame pareiškime.

Jame priduriama, kad draudimas dešimtmetį užsiimti bet kokia su futbolu susijusia veikla ir skirta 100 tūkst. Šveicarijos frankų bauda yra „visiškai proporcinga“ bausmė.

Buvęs televizijos laidų vedėjas iš Prancūzijos 2003–2006 metais ėjo FIFA rinkodaros vadovo pareigas, tačiau buvo atleistas. Praėjus vos metams jis tapo tuometinio FIFA prezidento Seppo Blatterio dešiniąja ranka.

Antrą kartą J. Valke buvo atleistas iš pareigų 2016 metų sausį, kai buvo įtartas asmeniškai pasipelnęs iš pasaulio čempionato bilietų ir transliavimo teisių pardavimų.

FIFA Etikos komitetas 12 metų nušalino J. Valcke nuo bet kokios su futbolu susijusios veiklos. Be to, jam buvo pareikšti kaltinimai trukdžius tyrimui ir bandžius sunaikinti svarbius įrodymus.

FIFA Apeliacijų komitetas sutrumpino nušalinimo laikotarpį iki dešimties metų, nusprendęs, kad įtarimai dėl pasipelnymo iš transliavimo teisių pardavimo nebuvo įrodyti.

J. Valcke tvirtina nepadaręs jokių nusižengimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.