Naujienų srautas

Sportas2018.07.26 14:02

M. Kuzminsko patarimas jaunučių rinktinei: tikslų siekimui ribų nėra

LRT.lt 2018.07.26 14:02

Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Mindaugas Kuzminskas ir Lietuvos jaunučių (U16) merginų rinktinės žaidėja Agnesė Garčinskaitė prieš mūsų šalyje vyksiantį „Always“ Europos jaunučių merginų A diviziono krepšinio čempionatą, susėdo ramiam pokalbiui, kuriame pasidalino savo sėkmės istorijomis, sunkumais krepšinyje ir kalbėjo apie pasididžiavimą, kurį jaučia vilkėdami marškinėlius su užrašu Lietuva, rašoma pranešime spaudai.

„Visada su Lietuvos rinktine čempionatą pabaigdavome pralaimėjimu ar finale, ar kokiame kitame etape, – savo karjerą nacionalinėje komandoje prisimena M. Kuzminskas. – Norėtus tą čempionatą pabaigti pergale. Kaip tobulėjimui nėra ribų, tai ir tikslų siekimui nėra ribų.“

Tuo metu Agnesei didžiosios pergalės – priešakyje. Kaip sako pati mergina, didžiausia jos svajonė – tapti profesionalia krepšininke.

„Tačiau žodis profesionalė reiškia, kad aš noriu būti geriausia savęs versija, visada noriu tobulėti. Dar labai norėčiau ginti Lietuvos garbę moterų rinktinėje – tai būtų didžiausia garbė. Tas momentas, kai prieš rungtynes giedi savo šalies himną, yra nenusakomas. Esu ne kartą ir ašarą išspaudusi“, – teigia A. Garčinskaitė.

Nors Mindaugą ir Agnesę skiria 13 metų skirtumas, tačiau jie abu lyg vakar prisimena savo pirmuosius žingsnius krepšinyje.

„Trečioje klasėje buvau peraugusi visus savo klasiokus, net ir berniukus. Mano teta buvo krepšininkė, tai mama ir atvedė į krepšinio treniruotes, – pasakoja iš Plungės kilusi penkiolikmetė. – Pati pradžia nebuvo saldi, turėjau daug sunkumų. Turiu kovotojos charakterį, daugiau pradėjau dirbti, tobulėti.“

A. Garčinskaitė, LRT stop kadras

Kad tėvų indėlis į vaikų ugdymą yra didžiulis, pripažįsta ir M. Kuzminskas.

„Mama ir brolis žaidė krepšinį, tėtis – stalo tenisą. Pasirinkau populiaresnę sporto šaką ir taip pradėjau sportuoti. Kai esi vaikas, tave daugiau nukreipia tėvai. Džiaugiuosi, kad nukreipė į krepšinį. Jaunystėje man nelabai sekėsi, žiūrėjau į kitas sporto šakas, išsilaikiau teisėjo licenciją, nes norėjau likti greta krepšinio. O vėliau pasitaiko visko, sunkumų aikštėje būna tiek pat, kiek ir gyvenime. Svarbiausia nesižvalgyti atgal, judėti į priekį ir siekti savo užsibrėžtų tikslų“, – teigė M. Kuzminskas.

Tiek jaunoji krepšininkė, tiek krepšinyje pripažintas M. Kuzminskas teigia, kad ir slegiant sunkumams svarbiausia – neprarasti motyvacijos. O tam būdų yra įvairių.

„Mane motyvuoja meilė žaidimui, nori sekti mamos ar brolio pavyzdžiu. Toliau prasideda kontraktai, pergalės, iškovoti titulai, – vardina Milano „Olimpia Armani“ puolėjas. – Labiausiai motyvuoja žmonės, kurie ateina į rungtynes, palaiko. Kai žaidi su Lietuvos rinktine, nesvarbu kur tai būtų, čempionatas Brazilijoje, Prancūzijoje ar Slovėnijoje, jie visada kartu, aukoja savo laiką, atostogas ir atvyksta tavęs palaikyti. Nori pasirodyti kuo geriau ir tiems žmonėms padaryti šventę.“

M. Kuzminskas, BNS nuotr.

„Man buvo įdomus krepšinio pasaulis, žiūrėdavau vyrų rinktinės rungtynes ir stebėdavau, kaip viskas vyksta. Būdavo „faina“, kai juos taip palaikydavo, ir aš pati palaikydavau. Dabar motyvuoja sėkmė, pergalės su komanda bei trenerio pagyrimas“, – vardina „Always“ Europos jaunučių merginų A diviziono krepšinio čempionate žaisianti A. Garčinskaitė.

Rugpjūčio 17–25 dienomis Kaune varžysis 16 stipriausių Europos komandų, kurios rungtyniaus Kauno krepšinio mokyklos „Žalgiris“ salėje (Naglio g. 4a) ir Kauno sporto halėje. Lietuvos jaunučių merginų rinktinė kausis D grupėje kartu su Danijos, Vokietijos ir Rusijos rinktinėmis. Lietuvės grupės ir aštuntfinalio rungtynes žais Kauno sporto halėje. Įėjimas į visas rungtynes – nemokamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi