Naujienų srautas

Sportas2018.07.26 16:51

Rusijos informatorius G. Rodčenkovas: turėjau vykdyti V. Putino nurodymus, nes būčiau žuvęs

15min.lt 2018.07.26 16:51

Rusijos informatorius ir buvęs Maskvos akredituotos antidopingo agentūros vadovas Grigorijus Rodčenkovas Helsinkio komisijos posėdyje Vašingtone vėl pažėrė naujų kaltinimų aukščiausiems Rusijos pareigūnams. Anot ruso, užsakymus jam pateikdavo ir valstybės vadovas Vladimiras Putinas.

Pranešimą teisme perskaitė G. Rodčenkovo advokatas Jimas Waldenas.

Pats rusas dėl susirūpinimo jo saugumu posėdyje nedalyvavo. Jis jau kuris laikas yra saugomas neskelbiamoje vietovėje Jungtinėse Valstijose.

„Noriu atsiprašyti pasaulio už savo veiksmus, kuriuos padariau vystydamas Rusijos valdžios remtą dopingo programą. Po to, kai pabėgau iš Maskvos laboratorijos, mane medžioja aukščiausi Rusijos pareigūnai. Vladimiras Putinas pasakė, kad Rusija turi laimėti bet kokia kaina, o sporto ministrai vykdė šias komandas draudžiamais preparatais slapta pagerindami mūsų sportininkų galimybes“, – teigiama pranešime.

„Atsisakyti eiti kartu su jais būtų buvęs mirties nuosprendis“, – teigia G. Rodčenkovas.

Helsinkio komisijai taip pat liudijo buvusi Rusijos 800 m bėgikė Julija Stepanova.

AFP/Scanpix nuotr.

Taip pat posėdyje dalyvavo JAV antidopingo agentūros vadovas Travisas Tygartas.

„Manau, jog tai yra šansas tiems, kurie vertina sąžiningą, saugų ir sveiką sportą. Jei norime išsaugoti šias vertybes, turime netylėti ir imtis priemonių“, – įsitikinęs amerikietis.

Komisijos nariai Sheila Jackson Lee ir Michaelas Burgessas pateikė siūlymus sukurti teisės aktus, pagal kuriuos už draudžiamų preparatų vartojimą tarptautinių varžybų metu grėstų baudžiamoji atsakomybė.

Manoma, kad naujasis įstatymų rinkinys bus pavadintas G. Rodčenkovo antidopingo aktu.

„Tikiuosi, kad šis sunkus mano sprendimas ateiti ir pasakyti visą tiesą leis tęsti reformas. Tikiuosi, kad Helsinkio komisija į tai pažiūrės kritiškai ir imsis reformų, o aš visiškai palaikau naujuosius siūlymus. Tikiuosi, kad pasaulio sporte tai bus žingsnis į priekį“, – teigė G. Rodčenkovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi