Sportas

2018.07.26 09:44

Oficialu: I. Hartensteinas keliasi į „Rockets“ – „Žalgiris“ gaus didžiulę išpirką

DELFI.lt2018.07.26 09:44

20-metis 213 cm ūgio vidurio puolėjas Isaiah Hartensteinas iš Vokietijos kelia sparnus į NBA lygą. Trečiadienio vakarą jis pasidalino nuotrauka, kurioje pasirašo sutartį su Hjustono „Rockets“ klubu.

„Oficialu. Ką tik pasirašiau sutartį su „Rockets“. Negaliu nupasakoti, kiek daug man tai reiškia. Tai buvo mano svajonė nuo tada, kai pirmąkart laikiau krepšinio kamuolį savo rankose. Noriu padėkoti Hjustono komandai už galimybę įgyvendinti svajones“, – džiaugėsi I. Hartensteinas.

Džiaugtis gali ir Kauno „Žalgiris“, kuriam priklausė teisės į talentingą vokietį.

Kadangi jo sutartis su žaliai baltais galiojo dar vienerius metus, „Žalgiriui“ iš Hjustono atskries joje numatyta 650 tūkstančių JAV dolerių (554 tūkst. eurų) išpirka.

„Rockets“ klubo atstovus aukštaūgis sužavėjo Las Vegaso Vasaros lygoje, kur I. Hartensteinas per ketverias rungtynes ant parketo praleido po 22 min., rinko po 10,3 taško ir 8 atkovotus kamuolius.

Jis buvo stebimas ir visą praėjusį sezoną, kai žaidė NBA Plėtojimosi lygoje, „Rio Grande Vipers“ komandoje (dukterinė „Rockets“ ekipa).

Skelbiama, kad savo pagrindiniu vidurio puolėju Hjustono klubas, kuris praėjusį sezoną nužygiavo iki Vakarų konferencijos finalo, ir toliau norės matyti šveicarą Clintą Capelą. Šioje pozicijoje „Rockets“ dar turi veteraną brazilą Nene, keletą kitų mažiau pastebimų žaidėjų.

I. Hartensteinas „Žalgirio“ gretose žaidė 2016–2017 m. sezone, tapo LKL čempionu ir laimėjo Karaliaus Mindaugo taurę, taip pat turėjo progą debiutuoti Eurolygoje.

2017-ųjų NBA naujokų biržoje vokietį 43-uoju šaukimu pakvietė būtent „Rockets“.