Balsuokite ir jūs: FIFA renka geriausią metų trenerį

LRT.lt2018.07.24 16:57

Antradienį didžiausia pasaulyje futbolo organizacija FIFA paskelbė 11 kandidatų, kurie gali tapti geriausiu metų treneriu.

Kandidatai: Turino „Juventus treneris Massimiliano Allegri.

Jo treniruojama komanda iškovojo septintą Italijos čempionų titulą ir ketvirtą dublį iš eilės, taip pat Čempionų lygoje pateko tarp 8 stipriausiųjų.

Rusijos nacionalinės rinktinės treneris Stanislavas Čerčesovas.

Turnyro autsaideriais laikyta Rusijos ekipa čempionato atidarymo rungtynėse 5:0 sutriuškino Saudo Arabiją ir nužygiavo net iki ketvirtfinalio.

Stanislavas Čerčesovas, Reuters/Scanpix nuotr.

Kroatijos nacionalinės rinktinės treneris Zlatko Daličius.

Jis atvedė savo kraštiečius į pirmąjį istorijoje pasaulio futbolo čempionato finalą, kuriame kroatai pralaimėjo Prancūzijos ekipai.

Prancūzijos nacionalinės rinktinės treneris Didier Deschamps.

1998 metais pasaulio futbolo čempionų taurę į viršų kėlęs prancūzas tai padarė ir praėjus 20-iai metų, tačiau jau vyriausiojo trenerio pareigose – tai tik trečias toks pasiekimas istorijoje.

Didier Deschamps, Reuters/Scanpix nuotr.

„Manchester City“ treneris Pepas Guardiola.

Ispano vedami „miestiečiai“ ne tik laimėjo „Premier“ lygą nuo artimiausių varžovų atsiplėšę 19 taškų, bet ir pasiekė keletą rekordų: pasiekė daugiausiai pergalių per vieną sezoną; pirmąkart surinko 100 taškų.

„Liverpool“ treneris Jurgenas Kloppas.

Vokietis savo treniruojamą komandą atvedė į Čempionų lygos finalą, o vietiniame fronte buvo finišuota ketvertuke.

Belgijos nacionalinės rinktinės treneris Roberto Martinezas.

Jo treniruojami „raudonieji velniai“ pasaulio futbolo čempionate iškovojo net 6 pergales ir užėmė trečią vietą – tai geriausias šios rinktinės pasiekimas istorijoje.

Madrido „Atletico“ treneris Diego Simeone.

Argentinietis puikiai sustygavo savo komandą tiek Europos, tiek vietiniame fronte: iškovotas Europos lygos trofėjus; Ispanijos „La Liga“ pirmenybėse iškovota antra vieta bei praleisti vos 22 įvarčiai.

Anglijos nacionalinės rinktinės treneris Garethas Southgate`as.

Itin atnaujinęs „tris liūtus“ strategas atvedė juos į pirmąjį pusfinalį nuo 1990 metų.

„Barcelona“ treneris Ernesto Valverde.

Jo treniruojama ekipa iškovojo Ispanijos čempionų titulą su 99 įvarčiais savo sąskaitoje bei nugalėjo taurės turnyre.

Madrido „Real“ treneris Zinedine`as Zidane`as (laimėjo šį titulą praėjusiais metais).

Legendinis Prancūzijos futbolininkas būdamas trenerio pareigose iškovojo trečią iš eilės Čempionų lygos titulą bei tapo pirmuoju tokiu treneriu. Beje,  „Real“ klubo vairininko pareigas paliko laimėjęs net 70 procentų visų rungtynių.

Zinedine`as Zidane`as, AFP/Scanpix nuotr.

Prie šio sąrašo, kuriame atsidūrė nuo 2017 metų liepos 3 dienos iki šių metų liepos 15 dienos vertinti treneriai, sudarymo prisidėjo tokios futbolo garsenybės kaip Fabio Capello, Didier Drogba, Kaka, Frankas Lampardas, Ronaldo, Lotharas Matthausas ir kiti.

O dabar savo balsą, kas verčiausias geriausio trenerio titulo, turės atiduoti ne tik sporto žurnalistai, nacionalinių rinktinių treneriai bei jų kapitonai, bet ir internautai. Anketą galima rasti čia.

Apdovanojimų ceremonija vyks rugsėjo 24 dieną Londone.