Sportas

2018.07.24 13:38

Lietuvoje pirmą kartą vyks jaunimo dailiojo čiuožimo „Grand Prix“ varžybos

LRT.lt2018.07.24 13:38

Pirmą kartą Lietuvos dailiojo čiuožimo istorijoje į šalį atkeliauja pasaulio jaunimo dailiojo čiuožimo „Grand Prix“ varžybos, rašoma pranešime spaudai.

Rugsėjo 6–8 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje, bus organizuojamas jaunimo (iki 21 metų) „Grand Prix“ varžybų etapas „Amber Cup“. Jis suburs daugiau nei 100 dalyvių net iš 33 pasaulio valstybių.

„Tai didžiulis pasiekimas Lietuvai. Apie tokio lygio renginį Lietuvoje svajojome dar tada, kuomet Lietuvą savo pasirodymais ant ledo garsino Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko. Šiuo renginiu Tarptautinei čiuožimo sąjungai siekiame parodyti, kad galime į Lietuvą atvežti ir 2022 m. Europos čempionatą“, – sakė Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

„Amber Cup“ ambasadoriais tapo ant ledo jau ne vieną dešimtį besisukanti šokėjų pora – Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko. Mylimiausi Lietuvos čiuožėjai džiaugiasi naujuoju titulu ir pažada įdomias varžybas ne tik žiūrovams, bet ir dalyviams.

„Į varžybas suvažiuoja tik patys geriausieji, mat dalyvių skaičius ribojamas, o „Grand Prix“ etapai kiekvienam čiuožėjui – lyg mini pasaulio čempionatas, – sakė Povilas. – Kai čiuožėjas pirmą kartą pakviečiamas į „Grand Prix“ – tai didelis įvykis jo sportinei karjerai.“

P. Vanagas atviravo, kad su Margarita visada svajodavo apie „Grand Prix“ etapus, kurie vykdavo Prancūzijoje, Kanadoje ir JAV. Tai šalys, kurių publika ypatingai šiltai sutikdavo visus čiuožėjus, tačiau Povilas neabejoja, kad po „Grand Prix“ etapo Lietuvoje, daugelis svajos čia sugrįžti: „Mes, lietuviai, ovacijomis pasitiksime kiekvieną sportininką ir dovanosime šventę ne tik sau stebėdami varžybas, bet ir čiuožėjams – juos palaikydami“.

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė L. Vanagienė renginį įvardija kaip nuo Povilo ir Margaritos laikų išsipildžiusią svajonę: „Tarptautinės čiuožimo sąjungos patikėta teisė rengti vieną stipriausių dailiojo čiuožimo renginių ne tik labai džiugi, bet kartu ir atsakinga Lietuvos čiuožimo federacijos užduotis, kuri tikimės atvers kelią ir į 2022 m. Europos suaugusių dailiojo čiuožimo čempionato rengimą.“

L. Vanagienės teigimu, čempionatas būtų išskirtinis tuo, kad tai yra stipriausias Europos čempionatas per visą ketverių metų olimpinį ciklą, kadangi tai bus paskutinis išbandymas sportininkams prieš 2022 m. Pekino žiemos olimpines žaidynes, todėl ne tik visos Europos, bet ir pasaulio dėmesys būtų nukreiptas į Lietuvą. Negana to, 2022 m. Europos čempionatas bus ypatingas ir Lietuvos šokių ant ledo porai Allison Reed ir Sauliui Ambrulevičiui, kurie yra pagrindiniai kandidatai į olimpines žaidynes.

„Čiuožti ant namų ledo su savo tautiečių palaikymu yra kur kas drąsiau, o tapusi 2022 čempionato šeimininke, Lietuva turėtų teisę deleguoti daugiau savo sportininkų“, – pasakojo L. Vanagienė.

Rugsėjo 6 dieną pirmą kartą Lietuvoje startuojančios išskirtinio masto dailiojo čiuožimo varžybos pažada žiūrovams nepamirštamą šou, kuriame neįtikėtini suktukai, greitis, šokis, emocijos ir magiška muzika susijungs į ambicingus ir nepamirštamus pasirodymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.