Naujienų srautas

Sportas2018.07.23 13:26

Varžovė A. Palšytei – prieš Europos čempionatą įspūdingai iššovė italė

15min.lt 2018.07.23 13:26

Londone vykusiame Deimantinės lygos etape šuolininkių į aukštį lyderė Marija Lasickienė pagaliau sutiko savęs vertą varžovę. Įspūdingu rezultatu pasižymėjo šį sezoną karjeros šuolį atlikusi italė Elena Vallortigara, kuri gali tapti rimta varžove Airinei Palšytei artėjančiame Europos čempionate.

26-erių italė dukart per vakarą gerino savo asmeninį rekordą ir peršokusi 2,02 m kartelę iškovojo antrąją vietą.

„Tai buvo mano pirmas kartas Londone ir kai tik čia atvykau, jaučiau, kad viskas bus gerai. Esu laiminga, nes varžybų pradžioje nesijaučiau patogiai, bet su kiekvienu šuoliu mano technika gerėjo“, – po varžybų kalbėjo Italijos šuolininkė.

E. Vallortigara kaip reikiant pakuteno padus rusei M. Lasickienei, kuriai teko kartoti geriausią sezono rezultatą pasaulyje, kad laimėtų etapą Londone. Rusijos šuolininkė strigo su 2 ir 2,02 m kartelėmis, bet pirmuoju bandymu peršoko 2,04 m aukštį.

M. Lasickienė buvo laimėjusi 45 varžybas iš eilės, tačiau rusės pergalių serija nutrūko praėjusią savaitę Deimantinės lygos etape Rabate.

Sensaciją sukūrusi Italijos šuolininkė prieš šį sezoną nebuvo šokusi aukščiau nei 1,91 m – tai buvo dar 2010 metais jos pasiektas asmeninis rekordas.

Šiais metais į elitą sugrįžusi 26-erių šuolininkė septyneriose varžybose iš eilės šoko 1,94 m arba aukščiau. Deimantinės lygos etapas Londone tapo tikru proveržiu ir E. Vallortigara pasiekė antrą geriausią rezultatą pasaulyje šiame sezone.

Italė automatiškai išsiveržė tarp favoričių artėjančiame Europos čempionate Berlyne, kuris prasidės rugpjūčio 6 dieną. Virš 2 metrų šį sezoną taip pat yra šokusios bulgarė Mirela Demireva ir septynkovininkė Nafissatou Thiam.

Vokietijoje startuos ir Europos uždarų patalpų čempionė Airinė Palšytė, kuri šį sezoną dalyvavo tik vieneriose varžybose – „Cosma“ taurės turnyre, kuriame peršoko 1,85 m kartelę. Lietuvės asmeninis rekordas yra 2,01 m, pasiektas uždarose patalpose.

Lietuvė Europos čempionate startuos po metų pertraukos tarptautinėse varžybose. Šį savaitgalį A. Palšytė dalyvaus Lietuvos čempionate Palangoje, kuris bus paskutinė lietuvės repeticija prieš svarbiausią sezono startą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi