Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

P. Motiejūnas prabilo apie „Žalgirio“ sudėtį

Paulius Cubera, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas kartu su treneriu Ilias Zourosu jau sugrįžo į Lietuvą iš NBA Vasaros lygos, kurioje daugiau nei savaitę stebėjo į NBA lygą bandančius „prasimušti" krepšininkus ir ieškojo kandidatų į „Žalgirį“.

Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas kartu su treneriu Ilias Zourosu jau sugrįžo į Lietuvą iš NBA Vasaros lygos, kurioje daugiau nei savaitę stebėjo į NBA lygą bandančius „prasimušti" krepšininkus ir ieškojo kandidatų į „Žalgirį“.

Kauno komandos vadovas pasakojo, kad kartu su graiku treneriu sudarė gana ilgą kandidatų sąrašą ir netrukus žada pradėti derybas, o labiausiai „degančia“ įvardijo įžaidėjo poziciją.

P. Motiejūnas taip pat teigė, kad galimybę pasirodyti I. Zourosui ir patekti į pagrindinę komandą turės daug jaunų žaidėjų – su komanda iš pradžių dirbs Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Tauras Jogėla, Tomas Dimša ir kiti perspektyvūs Lietuvos krepšininkai.

„Žalgirio“ vadovas taip pat teigė, kad netrukus prie derybų stalo sės su broliais Lavrinovičiais, komandą turėtų papildyti ir kuris nors nacionalinės rinktinės kandidatas (Martynas Pocius, Martynas Gecevičius, Tomas Delininkaitis) bei atskleidė, kad „Žalgiryje“ tikrai rungtyniaus Vytenis Čižauskas.

– Grįžote iš NBA Vasaros lygos. Ką ten pamatėte, ar radote, ko ieškojote? – 15min.lt paklausė P. Motiejūno.

– Tai buvo nauja patirtis, kuri man labai patiko. Radome nemažai aukšto lygio žaidėjų, kurie tinkami „Žalgiriui“, esame sudarę kelis sąrašus, apmąstę įvairius variantus ir greitai turėtume pradėti derybas. Tačiau kol nesibaigė Vasaros lyga tai yra sunkiau, nes žaidėjai iš pradžių tikisi patekti į NBA, tad lauks. Neskubame ir mes, nes variantų yra nemažai, esame susidėlioję prioritetus, o visi į NBA juk nepateks.

– Kokio tai amžiaus, pozicijos žaidėjai, ar turintys patirties Europoje? Juk Vasaros lygą galime laikyti ir loterija – nebijote prašauti?

– Labiausiai „deganti“ yra įžaidėjo pozicija, tad tikimės su juo susitarti greičiausiai. Žinoma, žiūrėjome ir į kitus, aukštaūgius, trečiojo numerio pozicijos krepšininkus. Apie amžių ir patirtį kalbėti dar sunku, nes variantų yra įvairių, ir jaunesnių, ir labiau patyrusių.

Labiau žiūrime į fizines savybes, charakterį, Tam ir vykome į JAV, kad galėtume pasikalbėti, pristatyti save, pamatyti, kaip žaidėjai bendrauja. Darėme viską, kad sumažintume tą loterijos faktorių. Tačiau tai nebus krepšininkai, kurių atlyginimai bus didžiausi komandoje.

– Kieno žodis yra lemiamas renkantis žaidėjus?

– Kiekvienas treneris nori turėti gerus žaidėjus, mes negalime pasiūlyti visų, tad dirbame kartu ir renkamės. Visus sąrašas ir prioritetus dėliojome kartu, dirbome kolegiškai. Trenerio prioritetas buvo P.Jankūnas, kurį mes išlaikėme. Žiūrime į ilgalaikę strategiją ir treneris tai supranta, su juo dirbti yra lengviau, nes I.Zouros žino, kas yra Kaunas, kas yra mūsų žiema, gali apie tai pakalbėti su užsieniečiais.

– Ar geriau, kai komandos treneris nedirba rinktinėse?

– Žinoma, kad dribti yra lengviau, kai treneris jau dabar gali rinktis žaidėjus, jo galvoje nėra kitų minčių. Mūsų atveju, kai komandą beveik renkame iš naujo, būtų labai sunku, jei treneris atvyktų tik rugsėjį.

– Kas bus I. Zouroso asistentai?

– Apie tai taip pat daug diskutavome ir aišku, kad štabas neliks toks pat. Labai norime išlaikyti Saulių Štombergą, tad su juo kalbėsime kai tik jis grįš iš jaunių čempionato. I.Zouros norėtų pasikviesti ir savo žmogų ir mes tam pritariame, tačiau pirmiausia formuojame komandą.

– Komandai pavyko išlaikyti Paulių Jankūną, Robertas Javtokas irgi žada likti. Jiems teko susimažinti algas?

– Taip, algas jie ženkliai susimažino, tačiau jie bus komandos ramstis ir stuburas. Šiems žaidėjams bus skiriama didelė atlyginimų biudžeto dalis.

– Koks yra brolių Lavrinovičių ir Rimanto Kaukėno statusas?

– Su broliais dar nekalbėjome ir tai artimiausiu metu darysime, žiūrėsime, kiek jie pasiryžę mažintis algas. R.Kaukėno agentai ieško kitos komandos – mes jam negalime pasiūlyti tiek, kiek jis uždirbo pernai.

– Su nacionaline ekipa besitreniruojantys Martynas Pocius, Martynas Gecevičius ir Tomas Delininkaitis taip pat užsiminė apie kontaktus su „Žalgiriu“. Galime išvysti ir juos žaidžiančius Kaune?

– Manau, kad bent vienas tikrai žais „Žalgiryje“. Mes turime garantuotą vietą Eurolygoje, tad viskas priklauso nuo derybų – kaip pavyks suderinti Eurolygos ir pinigų klausimus. Galbūt kitur pinigų gautų daugiau, tačiau pas mus tikrai galėtų žaisti daug. Visada sakėme, kad lietuviai - mūsų prioritetas, tačiau ne visi yra įperkami.

– „Žalgiris“ šiuo metu neturi „trečiojo numerio“, o be sutarties yra Jonas Mačiulis...

– J.Mačiulio alga mums tikrai per didelė. Šioje pozicijoje galimybę parodyti save treneriui turės Vytenis Lipkevičius, Tauras Jogėla, Edagaras Ulanovas. Žinoma, jie per jauni būti starto žaidėjais, tad ieškome legionieriaus.

– Kas dar iš jaunų žaidėjų pretenduoja žaisti „Žalgiryje“?

– Progą pasirodyti treneriui turės visi. Tomas Dimšas ir Marius Grigonis jau pradeda dirbti individualiai ir kartu su anksčiau išvardytais krepšininkais turės galimybę treniruotis su komanda ir tik nuo jų priklausys, kokį įspūdį paliks treneriui. Galiu pasakyti, kad Vytenis Čižauskas garantuotai žais „Žalgiryje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi