Naujienų srautas

Sportas2018.07.23 00:30

Tylą dėl vizito pas R. T. Erdoganą nutraukęs M. Ozilas paaiškino, kodėl palieka Vokietijos rinktinę

DELFI.lt 2018.07.23 00:30

Fiasko patyrusios Vokietijos futbolo rinktinės senbuvis Mesutas Ozilas viešai paaiškino skandalą sukėlusio susitikimo su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu motyvus bei pareiškė apie karjeros pabaigą nacionalinėje komandoje. 

Mesutas Ozilas viešais laiškais „Twitter“ socialiniame tinkle paskelbė daugiau neatstovausias Vokietijos rinktinei, o su Turkijos vadovu susitiko gerbdamas savo šeimos kilmę ir savo artimuosius.

Trečiojo paskutinio laiško dėmesio centre atsidūrė Vokietijos futbolo asociacijos prezidentas Reinhardas Grindelis, kuris taip pat kritikavo M. Ozilą dėl jo susitikimo su Turkijos prezidentu.

Anot turkų kilmės futbolininko, R. Grindelis siekė išnaudoti M. Ozilo ir R. Erdogano susitikimą norėdamas pareikšti savo politines pažiūras. Be to, futbolininkas jautė nuoskaudą, kad „kai komanda laimi, jis laikomas vokiečiu, o kai pralaimima – imigrantu“.

29-erių žaidėjas taip pat priminė ir dešiniųjų pažiūrų politikus ir visuomenės veikėjus, kurie nevengė nacionalistinių replikų, keiksmažodžių jo atžvilgiu bei „linkėjimų grįžti atgal į Antaliją“.

Visas žiniasklaidos, politikų ir Vokietijos futbolo asociacijos sukeltas skandalas privertė jį „priimti sunkų sprendimą – paskelbti apie karjeros pabaigą nacionalinėje komandoje“.

Vokietijoje dėl to kilo skandalas, todėl rinktinės fanai draugiškų rungtynių metu M. Ozilą ir I. Gundoganą nušvilpė. Dėl šių futbolininkų veiksmų kilusios kalbos neabejotinai paveikė juos psichologiškai, neabejojo Vikietijos rinktinės vadovas Oliveris Bierhoffas.

Nuo 2009 metų Vokietijos rinktinės marškinėlius vilkintis M. Ozilas pasaulio čempionate žaidė pirmajame pralaimėtame mače su Meksika, nerungtyniavo sunkiai laimėtame mače su Švedija, bet vėl pasirodė aikštėje sensacingai pralaimėtame mūšyje su Pietų Korėja. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi