Sportas

2018.07.20 19:43

Arti neeilinės pergalės: D. Gudzinevičiūtė gali papildyti olimpinio elito gretas

Linas Jocius, DELFI.lt2018.07.20 19:43

„Džiūgauti dar tikrai anksti, tačiau šansai nemaži“, – taip Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įvertino galimybę būti išrinktai Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nare. Ji yra viena iš penkių nepriklausomų kandidatų, kurie spalio pradžioje TOK sesijos metu gali papildyti TOK narių gretas. Jais tampa ypač sportui, olimpiniam judėjimui nusipelnę fiziniai asmenys.

Lietuva dar neturėjo savo atstovo TOK narių gretose, be to, D. Gudzinevičiūtė taptų vienintele iš šio Rytų Europos regiono, kuri atstovautų Tautinį olimpinį komitetą.

„Negaliu sakyti, kad mane tai nustebino, nes reikėjo pristatyti tam tikrus dokumentus, tad ši žinia nebuvo lyg perkūnas iš giedro dangaus.

Tai nėra mano asmeninė pergalė, o visų mano kolegų darbo įvertinimas, viso Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pripažinimas. Jei būčiau išrinkta, atstovaučiau ne tik Lietuvai, bet ir visam regionui, savo atstovo TOK neturi nei Baltijos šalys, nei, kiek žinau, Baltarusija ar Lenkija“, – DELFI portalui teigė D. Gudzinevičiūtė. Anot jos, šansai būti išrinktai gana nemaži, paprastai pasiūlyti kandidatai būna išrinkti į TOK narių gretas, tačiau džiūgauti ir švęsti per anksti.

Kandidatus pasiūlė TOK Vykdomoji valdyba, kurią sudaro prezidentas Thomas Bachas, jo keturi pavaduotojai, garbės prezidentas Jacquesas Rogge`as, 10 Vykdomosios valdybos narių bei vykdomasis direktorius Christophe`as De Kepperis.

D. Gudzinevičiūtė yra viena iš penkių nepriklausomų kandidatų, dar keturis pasiūlė skirtingos TOK organizacijos ir tarptautinių federacijų atstovai.

Naujus narius TOK rinks spalio 8–9 dienomis, 133-ioje TOK sesijoje jaunimo olimpinių žaidynių Buenos Airėse (Argentina) metu.

Patvirtinus 9-is naujus TOK narius jų gretos padidėtų iki 106-ių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.