Naujienų srautas

Sportas2018.07.19 16:54

Paskelbtos naujos 2022-ųjų žiemos olimpinių žaidynių rungtys

2022-ųjų metų žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine bus 7 papildomos rungtys ir daugiau galimybių moterims. Tarptautinio olimpinio komiteto tikslas – kad moterų skaičius žaidynėse priartėtų prie vyrų. Kita problema, su kuria susiduria žiemos žaidynių organizatoriai – kaip jomis sudominti jaunimą.

„Rengdami 2022-ųjų programą diegiame daug naujovių. Siekiame, kad jauni žmonės labiau domėtųsi žiemos olimpinėmis sporto šakomis. Norime, kad šalia tradicinių rungčių atsirastų ir sparčiai populiarėjančios ir viso pasaulio jaunimą pritraukiančios rungtys“, – dėsto Tarptautinio olimpinio komiteto Sporto direktorius Kitas McConnellis.

2022-aisiais atsiras septynios naujos žiemos olimpinių žaidynių rungtys, tačiau organizatoriai nepatirs papildomų išlaidų ar sunkumų, nes nereikės statyti papildomų sporto infrastruktūros objektų, aiškina jis.

„Taigi, įpūsime naujų vėjų žaidynėms. Suteiksime daugiau galimybių jaunimui, turėsime daugiau rungčių, kuriose varžysis mišrios komandos. Palaipsniui artėjame prie vyrų ir moterų dalyvių skaičiaus lygybės žaidynėse – moterų padaugės 4 proc. – iki 45 proc. Svarbu ir tai, kad diegiant naujoves, pritraukiant naujų rungčių ir sportininkų, žaidynių apimtis nedidės“, – sako Kitas McConnellis.

Žiemos olimpinių žaidynių rengėjai į 2022-ųjų renginį Pekine pakvies 41 sportininku mažiau nei jų dalyvavo Pjongčange.

Siekiant lygybės – vyrų ir moterų lauks vienodas rungčių skaičius bobslėjaus varžybose. Moterys startuos vienviečių rungtyje. Žaidynių programoje šuoliai nuo tramplyno su slidėmis, didžiojo šuolio rungtis, snieglenčių krosas, laisvasis akrobatinis slidinėjimas ir greitojo čiuožimo estafetė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi