Naujienų srautas

Sportas2018.07.19 13:34

Trakuose – baidarių ir kanojų irkluotojų kova dėl kelialapių į pasaulio čempionatą

LRT.lt 2018.07.19 13:34

Liepos 22–24 dienomis Trakuose vyks Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Jame bus kovojama ne tik dėl Lietuvos čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą. Pagal Tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos taisykles, pasaulio bei Europos čempionatuose toje pačioje distancijoje šaliai gali atstovauti tik vienas sportininkas.

Lietuvos čempionate dalyvaus ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą kovos visi tituluočiausi šalies baidarių ir kanojų irkluotojai – olimpiniai prizininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, Europos čempionas ir Europos žaidynių nugalėtojas Henrikas Žustautas, Europos vicečempionas Arturas Seja ir prizininkas Ignas Navakauskas, olimpinių žaidynių finalininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atkakliausios kovos prognozuojamos vienviečių 200 metrų sprinto distancijose. Vienviečių kanojų trasoje varžysis Europos čempionas H. Žustautas ir šios distancijos pasaulio rekordininkas Vadimas Korobovas. Vienviečių baidarių varžybose susitiks šių metų Europos čempionate sidabro medalį iškovojęs A. Seja ir 2015 bei 2016 m. Europos čempionato prizininkas I. Navakauskas.

„Pirmoji šių baidarininkų akistata šiais metais vyko Lietuvos taurės varžybose. Jose pergalę pasiekė ir kelialapį į Europos čempionatą iškovojo A. Seja. Tačiau I. Navakausko pusėje – patirtis, sukaupta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose. Todėl nugalėtoją prognozuoti labai sunku. Gali prireikti netgi papildomo šių baidarininkų plaukimo. Dabar priekyje Europos vicečempionu tapęs A. Seja. Tačiau, jeigu Lietuvos čempionu taps I. Navakauskas, bus rengiamas papildomos varžybos, kuriose prie starto linijos stos tik šie du baidarininkai ir jų dvikovos nugalėtojas vyks į pasaulio čempionatą“, – sako Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius ir treneris Romas Petrukanecas.

A. Pliadžio nuotr.

Planuojama, kad pasaulio čempionate, kuris vyks rugpjūčio 22–26 d. Portugalijoje, dalyvaus šešios Lietuvos įgulos. Galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis paaiškės po Lietuvos čempionato.

Lietuvos čempionate Trakų irklavimo bazėje penktadienį vyks varžybos 500 m distancijose. Šeštadienį baidarininkai ir kanojininkai varžysis 1000 m nuotolyje, o sekmadienį – 200 m ir 5000 m distancijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi