Naujienų srautas

Sportas2018.07.19 12:11

„KI Klaksvik“ strategas prieš ketvirtadienio rungtynes į „Žalgirį“ žvelgia su pagarba

LRT.lt 2018.07.19 12:11

Pirmą kartą klubo istorijoje į kitą Europos taurių turnyrų etapą patekusi „KI Klaksvik“ ekipa ketvirtadienį Vilniuje mėgins pateikti dar vieną staigmeną. Bent jau Farerų salų vicečempionų strategas Mikkjalas Thomassenas tikisi, kad jo auklėtiniai be kovos nepasiduos.

Praėjusį trečiadienį Torshaune vykusiose pirmose tarpusavio rungtynėse „Žalgiris“ 2:1 įveikė „KI Klaksvik“. Pasak M. Thomasseno, nepaisant neigiamo rezultato, pačios rungtynės vyko pagal šeimininkų planą.

„Manau, kad pirmose rungtynėse mums pavyko pristabdyti „Žalgirį“, varžovai turėjo vos kelias progas, tad mūsų pasirodymas tikrai nebuvo prastas. Apmaudu, kad praleidome du įvarčius po standartinių situacijų. Mums tai nėra įprastas dalykas ir šį aspektą mes sieksime pakeisti. Be abejo, „Žalgiris“ yra galingas, aukšto lygio priešininkas. Tokio kalibro komandų Farerų salų čempionate nėra, tad mums kiekvienos rungtynės su tokiu varžovu yra labai svarbios. Labai sudėtinga laimėti dvejas rungtynes prieš tokius priešininkus. Tačiau tikrai nėra neįmanoma“, – atsakomojo mačo išvakarėse vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo „KI Klaksvik“ ekipos vyriausias treneris.

Į Vilnių „KI Klaksvik“ ekipa atvyko dar pirmadienį, tad turėjo pakankamai laiko apsiprasti su lietuviška vasara ir LFF stadiono infrastruktūra. Pasak M. Thomasseno, vien žaidimas Europos taurėse ir galimybė išmėginti jėgas su pajėgiais varžovais yra didžiulis privalumas jo treniruojamai komandai.

„Esame laimingi būdami čia. Žaidimas Europos lygoje suteikė mums daug pozityvios patirties. Padėjome kovas pradiniame atrankos varžybų etape ir po dviejų rungtynių įveikėme „FC Birkirkara“ ekipą. Žinojome, kad „Žalgiris“ yra dar pajėgesnė, aukštesnio lygio ir meistriškumo ekipa, – pastebėjo M. Thomassenas. – Farerų salose jaučiamas futbolo pakilimas. Be abejo, esame nedidelė šalis, turinti vos 50 tūkst. gyventojų, tačiau futbolas pas mus yra populiariausia sporto šaka ir juo užsiima daugiausiai žmonių. Per pastaruosius 10 metų futbolas Farerų salos sparčiai tobulėja. Farerų salų futbolo komanda pirmą kartą į kitą Europos taurių turnyrų etapą pateko 2005 metais, o per paskutinį dešimtmetį mes nuolat matome, kaip Farerų salų komandos reguliariai patenka į kitus etapus ir garbingai kovoja su gerokai pajėgesniais varžovais.“

Kalbėdamas apie atsakomąsias UEFA Europos lygos pirmojo atrankos etapo rungtynes „KI Klaksvik“ strategas išliko diplomatiškas.

„Svarbiausia, jog mums rungtynės nepasibaigtų per pirmas 15 minučių. Tokios komandos kaip „Žalgiris“ gali žaisti labai aukštu tempu. Tai mums gali sukelt ir rūpesčių, tačiau tuo pat metu – atsiveria erdvės varžovų aikštės pusėje, tad mes bandysime savo šansų ieškoti kontratakose. Turėsime reaguoti ir stebėti, ką daro žalgiriečiai. Jei jie bus atsargūs, tada mes žaisime agresyviau, jei jie nuo pirmų minučių mus prispaus prie mūsų vartų, tada mes daugiau ginsimės ir kontratakuosime, – teigė M. Thomassenas. – Paskutinės rungtynės parodė, kad mums trūksta labai nedaug, kad susikurtume progų įvarčiams pelnyti. Turime efektyviau išnaudoti standartines padėtis ir greičiau pereiti iš gynybos į puolimą. Tikime, kad turėsime progų, bet privalome būti labai tikslūs, kautis iš visų jėgų, nes tik taip galime pateikti staigmeną. Bus sunku, bet jei mums pavyks įgyvendinti savo planus, rungtynės gali būti labai įdomios.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi