Naujienų srautas

Sportas2018.07.18 22:57

Islandiją į futbolo elitą išvedęs odontologas netikėtai paliko postą

DELFI.lt 2018.07.18 22:57

Islandijos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Heimiras Hallgrimssonas atsistatydino iš pareigų. Tokį sprendimą 51-erių specialistas priėmė pasibaigus pasaulio čempionatui Rusijoje, kuriame islandai dalyvavo pirmą kartą. 

H. Hallgrimssono pavardė šaliai asocijuosis su istoriniu futbolo suklestėjimu.

2016 metais islandai debiutavo Europos čempionate ir nukeliavo iki pat ketvirtfinalio. Tiesa, tuomet H. Hallgrimssonas pareigomis dalinosi su labiau patyrusiu švedu Larsu Lagerbacku.

Pernai rinktinei pavyko pirmą kartą prasimušti ir į planetos pirmenybes. Jų pradžioje islandai vėl kuteno padus futbolo grandams – 1:1 sužaidė su Argentina. Bet pralaimėjimai Kroatijai ir Nigerijai neleido iškopti į atkrintamąsias varžybas.

H. Hallgrimssonas šalies rinktinėje iš viso dirbo septynerius metus. Jis dar žinomas ir kaip 4,5 tūkst. gyventojų turinčio Heimaėjaus miestelio odontologas. Tapęs vienu nacionalinės komandos trenerių, H. Hallgrimssonas pradėjo tradiciją prieš kiekvienas namų rungtynes apsilankyti viename sostinės Reikjaviko barų ir pabendrauti su futbolo mėgėjais apie būsimą dvikovą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi