2018.07.16 11:57

Estijos ralio nebaigė nė vienas lietuvių ekipažas

Dalia Smagurauskaitė, LRT.lt2018.07.16 11:57

Didžiausiu automobilių sporto įvykiu Baltijos šalyse vadinamas Estijos ralis praėjusį savaitgalį nebuvo sėkmingas nė vienam iš dviejų lietuvių ekipažų. Pirmąją ralio dieną Egidijaus Valeišos ir Mindaugo Varžos automobilis kelis kartus vertėsi, o Benediktas Vanagas ir Mindaugas Čepulis iš lenktynių pasitraukė likus vos 4 greičio ruožams – jų automobilis taip pat neišsilaikė kelyje.

Karštas šeštadienis

Ankstų šeštadienio rytą prasidėjusi pirmoji Estijos ralio diena buvo ilga ir karšta – 11 greičio ruožų su greitomis atkarpomis, šuoliais ir iki beveik 30 laipsnių įkaitęs oras. Estai Ottas Tanakas ir Martinas Jarveojas su „Toyota Yaris WRC“ nuo pirmųjų varžybų minučių įrodė, kad namuose neketina pasiduoti – ekipažas laimėjo 8 greičio ruožus, laiko skirtumas tarp jo ir antroje vietoje atsdūrusių Craigo Breeno and Scotto Martino su „Citroen C3 WRC“ buvo 20,7 sekundės.

Dienai pasibaigus O. Tanakas sakė: „Mums tai buvo nebloga diena. Aš nebuvau patenkintas pirma startine pozicija, bet galiausiai viskas yra gerai. Komanda surinko daug naudingų duomenų, greičio ruožai yra geri, o renginys fantastiškas. Susirinko tūkstančiai fanų, palaikančių kiekvieną pilotą.“

C. Breenas taip pat buvo patenkintas dienos rezultatais ir dviem laimėtais greičio ruožais. „Viskas buvo gerai, ruošiamės kitam Pasaulio ralio čempionato etapui. Estijos fanai ir renginio atmosfera yra nuostabūs“, – sakė jis.

Pirmąją Estijos ralio dieną 3 vietoje baigę Haydenas Paddonas and Sebas Marshallas su „Hyundai i20 Coupe WRC“ laimėjo 1 greičio ruožą ir nuo pirmavusio esto atsiliko 29,81 sekundės. „Mes patenkinti šia diena. Išbandėme automobilį, tai ir buvo mūsų pagrindinis tikslas. Greičio ruožai buvo geri“, – įspūdžiais trumpai dalinosi H. Paddonas.

Už šių 3 ekipažių šeštadienio rezultatų lentelėje išsirykiavo Eerikas Pietarinenas ir Juhanas Raitanenas su „Skoda Fabia R5“, Jaris Huttunenas ir Anttis Linnaketo`as su „Hyundai i20 R5“, Georgas Grossas ir Raigo‘as Molderis su „Ford Fiesta WRC“.

Net 15 ekipažų iš varžybų pasitraukė pirmąją ralio dieną. Tarp jų buvo ir Egidijus Valeiša ir Mindaugas Varža su „Ford Fiesta R5“. Lietuvių automobilis 7 greičio ruože kelis kartus vertėsi galiniam ratui užkliudžius pakelės akmenis ir iš varžybų pasitraukė. Iki avarijos E. Valeiša užėmė 16 vietą bendroje įskaitoje. Tame pačiame posūkyje nesklandumų patyrė ir kitas lietuvių ekipažas – B. Vanago vairuojamas automobilis į jį įvažiavo per greitai, tačiau atsipirko tik pamestu buferiu.

F. Baglini nuotr.

Esto pergalė

Antrąją Estijos ralio dieną ekipažai įveikė 5 greičio ruožus. 4 iš jų driekėsi vingiuotais žvyrkeliais, o paskutinysis – Elvos miesto gatvėmis. O. Tanakas laimėjo 3 greičio ruožus ir užsitikrino Estijos ralio nugalėtojo vardą. H. Paddonas nuo jo atsiliko 59,16 s ir užėmė antrąją vietą. Trečias liko C. Breenas, nuo esto atsilikęs 3 min. 12 s (jis gavo 2 minutes baudos).

Prieš lipdamas ant nugalėtojų podiumo Pasaulio ralio čempionato žvaigždė H. Paddonas sakė: „Tai vienas iš mano mėgstamiausių ralių, neskaičiuojant Pasaulio ralio čempionato etapų. Estijos ralio atmosfera, žmonės, keliai – viskas yra puiku. Visada mielai čia grįžtu.“

4–6 pozicijos po sekmadienio greičio ruožų bendroje įskaitoje išliko tokios pačios: E. Pietarinenas ir J. Raitanenas, J. Huttunenas ir A. Linnaketo‘as, G. Grossas ir R. Molderis.  Pastarasis ekipažas laimėjo ir paskutinį ralio greičio ruožą Elvos mieste. Ukrainietis Valerijus Gorbanas bendroje įskaitoje liko 7 vietoje, latvis Reinis Nitišsas – 16 vietoje.

Antroji ralio diena buvo nesėkminga B. Vanago ir M. Čepulio ekipažui. Ankstesniuose greičio ruožuose net kelis kartus išvengęs didesnių nuostolių, 13 greičio ruože dėl netiksliai nurodyto atstumo stenogramoje automobilis vertėsi ir varžybas baigė.

Gedimų neišvengė ir iš varžybų pasitraukė ir kaimyninių šalių ekipažai: lenkai Aronas Domzalas ir Szymonas Gospodarczykas su „Škoda Fabia R5“, taip pat  latviai Janis Vorobjovas ir Ivo Pūkis su „BMW M3“. Iš viso per 2 dienas iš ralio dėl avarijų ir gedimų pasitraukė 33 ekipažai.